in

Zastal sa Slovákov! Čaputová odmieta rozprávať s DEZOLÁTMI! Zahraničný expert jej vylepil FACKU: Ste ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá.

Zastal sa Slovákov! Čaputová odmieta rozprávať s DEZOLÁTMI! Zahraničný expert jej vylepil FACKU: Ste ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá.
TASR

Zastal sa Slovákov! Čaputová odmieta rozprávať s DEZOLÁTMI! Zahraničný expert jej vylepil FACKU: Ste ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá.

Zastal sa Slovákov! Čaputová odmieta rozprávať s DEZOLÁTMI! Zahraničný expert jej vylepil FACKU: Ste ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá.
TASR

OD HLAVY ŠTÁTU NEOČAKÁVAM OBČIANSKY POSTOJ, ALE ŠTÁTNICKÝ VZOR

 

Zuzana Čaputová v nedávnom rozhovore pre denník Sme arogantne vyhlásila, že sa nebude „trápiť ilúziou dialógu s človekom, ktorý to má hodnotovo úplne opačne usporiadané“. Poprela tým nielen samotný zmysel dialógu, ale aj to, čo vytrvalo hlása pápež František, o ktorého si tak často obtiera ústa. Nikdy nemôžeme dosiahnuť porozumenie, tobôž nie zjednotenie spoločnosti, ak sa budeme uzatvárať vo svojich ideologických skupinách a názorových bublinách. Iba rozhovor alebo dokonca aj kultivovaná polemika s názorovým oponentom nás môže niekam posunúť. Táto osoba však svojich oponentov ostrakizuje, opozíciu ignoruje, kritikov sa pokúša umlčať volaním po cenzúre, vyzdvihuje politických hulvátov ako je Jaro Naď, a popri tom neúprimne recituje o potrebe dialógu a odstránenia nenávisti.

Tieto dni ukázali, aká je Zuzana Čaputová ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá. Už jej vyhlásenie spred niekoľkých týždňov, že nebude ľudí vyzývať k účasti na referende, som považoval za vážne zlyhanie v jej povinnostiach vyplývajúcich z funkcie. No ak má potrebu ešte deň pred referendom oznámiť verejnosti, že sa na referende nezúčastní a označiť to za svoj občiansky postoj, považujem to za politickú bezohľadnosť, ktorá ju ako prezidentku diskvalifikuje. To je podobný prešľap, ako keby prezidentka v parlamentných voľbách odporučila, koho treba voliť a nazvala to svojím občianskym postojom. Od hlavy štátu neočakávame jednostranné občianske postoje, ale nadstranícky občiansky vzor. Ako prezidentka, ktorá má podľa ústavy zabezpečovať svojimi rozhodnutiami riadny chod ústavných orgánov, niekoľkonásobne zlyhala. Po prvýkrát, keď vyhlásila referendum za stranícku akciu, čím vyjadrila svoje pohŕdanie pätine slovenských voličov. Po druhýkrát, keď oznámila, že referendum bude bojkotovať, čím vyjadrila pohŕdanie ústavným inštitútom priamej demokracie. A po tretíkrát, keď si ako Pilát umyla ruky a vyhlásila, že ako prezidentka urobila všetky potrebné kroky, aby predčasné voľby mohli byť v čo najkratšom termíne. Je to bezočivá lož. Už aj jej naklonení novinári konštatujú, že v rozhodujúcej chvíli zbabelo ušla od politickej zodpovednosti a nechala Hegerovu vládu, aby si komfortne vybrala, čo jej viac vyhovuje.

A vy si môžete byť istí, že ak nepríde k referendu bojkotovanému najvyššími ústavnými činiteľmi i najväčšími médiami dostatok ľudí, Matovič a jeho suita už majú pripravenú veľmi perfídnu reakciu, že ľudia predčasné voľby vlastne nechcú, hoci každý vie, že ich požadujú dve tretiny voličov. A Zuzana Čaputová opäť raz zahrá prekvapenú Alenku v ríši divov, že ona s tým nesúhlasí, ale bude to rešpektovať. Tá ochotnícka úloha, ktorú v tomto trápnom divadle zohráva táto pani, je nielen extrémne falošná, ale aj nesmierne hanebná. Toto nie je prezidentka republiky, ale miestodržiteľka Progresívneho Slovenska, ktorá dlhodobo nekoná v záujme štátu, ale jednej politickej strany. A ak vy dnes neprídete na referendum, nepochopíte jeho historický význam a budete opakovať nezmysly, ktorými vás nakŕmili v médiách – lebo Fico, lebo sneh, lebo zbytočnosť – tak sa nemáte právo na nič sťažovať, stratili ste morálny nárok na svoj voličský hlas, lebo ste sa vzdali svojich demokratických práv v prospech nevyspytateľnej neschopnej bandy, ktorá narába s mocou bez úcty k pravidlám právneho štátu a bez rešpektu k verejnému záujmu. Ja som už svoj hlas odovzdal a hlasoval som za koniec tejto agónie, zakrúžkoval som ÁNO za možnosť ukončiť deštrukčnú vládu bláznov, hulvátov, podvodníkov a amatérov, ktorí zdevastovali štát, zbedačili ľudí a zničili aj to, čo ešte fungovalo. Ak vám seriózne záleží na budúcnosti Slovenska, dnes naozaj nie je čas ostať doma.

(Video pochádza z čias, keď bola Zuzana Čaputová podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska)

Vyjadril sa politológ Eduard Chmelár.

Zdroj: Eduard Chmelár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
MEGAŠKANDÁL aký nemá obdoby, Lipšic má v NRSR bieleho koňa! "Vy gauneri. Spravodlivosť si vás nájde"

MEGAŠKANDÁL aký nemá obdoby, Lipšic má v NRSR bieleho koňa! „Vy gauneri. Spravodlivosť si vás nájde“

Slovákov má za odpad! Kolíková navrhla zmenu Ústavy aby ľudia nemali právo vládu odvolať! Potom zažila PEKLO...

Slovákov má za odpad! Kolíková navrhla zmenu Ústavy aby ľudia nemali právo vládu odvolať! Potom zažila PEKLO…