in

Zakročí proti chudobe! Prezidentka Čaputová sa rozhodla pre krok, ktorý pomôže stovky ľuďom po celom Slovensku…

Zakročí proti chudobe! Prezidentka Čaputová sa rozhodla pre krok, ktorý pomôže stovky ľuďom po celom Slovensku...
Foto: TASR Pavel Neubauer

Zakročí proti chudobe! Prezidentka Čaputová sa rozhodla pre krok, ktorý pomôže stovky ľuďom po celom Slovensku…

Zakročí proti chudobe! Prezidentka Čaputová sa rozhodla pre krok, ktorý pomôže stovky ľuďom po celom Slovensku...
Foto: TASR Pavel Neubauer

Prezidentka Zuzana Čaputová sa už nedokáže len tak prizerať a tentokrát sa rozhodla pre jasný a razantný krok. Denne jej píšu listy ľudia, ktorí nedokážu fungovať. Prezidentka Čaputová sa tak rozhodla urobiť jasný a rázny krok.

 

Celé vyjadrenie prezidentky Čaputovej.

Musíme pomôcť ľuďom, ktorí žijú na hranici chudoby a nedokážu dôstojne vyžiť zo svojich bežných, mesačných príjmov.

Mesačne mi píšu stovky ľudí. S niektorými z nich som sa stretla. Spájalo ich to, že napriek tomu, že celý život pracovali, alebo aj teraz pracujú, majú hlboko do peňaženky a žije sa im naozaj ťažko.

Boli tu dôchodkyne z Prievidze a Liptovského Mikuláša, ktoré žijú z minimálneho dôchodku; otec samoživiteľ zo Zvolena, ktorý pracuje na stavbe a ktorý má v starostlivosti malú dcérku; matka samoživiteľka, poštová doručovateľka, ktorá sa stará o štyri deti, či invalidný dôchodca, bývalý opatrovateľ.

Bežní ľudia, ktorí však reprezentujú tisíce ľudí na Slovensku, ktorí čelia sociálnym problémom – najmä teraz v období zdražovania.

Práve preto sme identifikovali veľmi konkrétne opatrenie, ktoré je potrebné, aby vláda Slovenskej republiky prijala. Ide o takzvaný príspevok na bývanie, ktorý by mohol adresne pomôcť veľkému množstvu ľudí.

Myslím, že práve v tejto dobe, treba vyslať jasný signál, že nikto na Slovensku sa nemôže cítiť opomenutý alebo, že sa naňho zabudlo.

One Comment

Leave a Reply
  1. My potrebujeme mier a nie vojnu.do žiadnych ulíc nepôjdeme.ked ste chceli vojnu tak bojujte ale nie na FB ale priamo na vojnovom poli. My mame ísť do ulíc a zlodeji z Ukrajiny prevážajú milióny dolárov a eur do západnej Európy ako som minule čítala že chytili Maďari Ukrajincov z kuframi dolarov a eur a ešte naši chudobní ľudia ich tu hostia. Nech zije normálny rozum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Svet smúti! Osobnosť americkej diplomacie Madeleine Albrightová nás navždy opustila...

Svet smúti! Osobnosť americkej diplomacie Madeleine Albrightová nás navždy opustila…

Prezident Zelenskyj vyzval Slovensko a celý svet: "Vyjdite do ulíc v mene mieru! Príďte s ukrajinskými symbolmi, na podporu Ukrajiny, na podporu slobody..."

Prezident Zelenskyj vyzval Slovensko a celý svet: „Vyjdite do ulíc v mene mieru! Príďte s ukrajinskými symbolmi, na podporu Ukrajiny, na podporu slobody…“