in

VYPOL HO: Kňažko obvinil Fica, že je vrah! Potom prišla tvrdá RANA: Si nevzdelaný, nekompetentný a obvinený z daňových podvodov!

VYPOL HO: Kňažko obvinil Fica, že je vrah! Potom prišla tvrdá RANA: Si nevzdelaný, nekompetentný a obvinený z daňových podvodov!

Kňažko obvinil Fica, že je vrah! Potom prišla tvrdá odveta od Fica: Na vašom mieste by som mlčal! Štačilo! Ste nevzdelaný nekompetentný a obvinený z daňových podvodov!

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu

 

Smer vitaz volieb 2023

VYPOL HO: Kňažko obvinil Fica, že je vrah! Potom prišla tvrdá RANA: Si nevzdelaný, nekompetentný a obvinený z daňových podvodov!
Youtube

V posledných dňoch sa rozpútala búrlivá diskusia o tom, či prezidentka Zuzana Čaputová má alebo nemá vymenovať novú vládu, ktorú by viedol líder Smeru-SD Róbert Fico. Medzi najhlasnejšími kritikmi tohto kroku je herec a bývalý prezidentský kandidát Martin Kňažko, ktorý v otvorenom liste vyzval Čaputovú, aby odmietla Ficovu nomináciu.

Kňažko tvrdí, že Fico je “zodpovedný za zdevastovanie právneho štátu, za korupciu a za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej”. Podľa neho by Čaputová mala využiť svoje právomoci a odmietnuť vymenovať vládu, ktorá by bola “proti záujmom občanov a proti demokracii”.

Fico nečakal dlho a zareagoval na Kňažkov checklist. V rozhovore pre Ta3 povedal, že Kňažko je “nekompetentný, neznalý a nevzdelaný človek”, ktorý sa snaží ovplyvňovať prezidentku. Fico tiež poukázal na to, že Kňažko bol v minulosti obvinený z daňových podvodov a že sa zapojil do kampane proti Smeru-SD pred parlamentnými voľbami.

Fico zdôraznil, že jeho strana získala najviac hlasov v parlamentných voľbách a má legitímny nárok na zostavenie vlády. Pripomenul tiež, že Čaputová bola zvolená za prezidentku s podporou opozičných strán, ktoré teraz odmietajú spolupracovať so Smerom-SD. Fico povedal, že Čaputová by mala rešpektovať vôľu voličov a dodržať ústavu.

Kňažkova reakcia na Šimkovičovú

„Myslím, že zapadá do celkového zoznamu nominantov. Je rovnako kompetentná ako prakticky všetci známi dosadení ľudia na posty ministrov vlády. Viem, že pani Šimkovičová bola moderátorkou. Neviem, či má niečo spoločné s kultúrou, či sa v nej angažovala. To som nepostrehol. Viem, že sa pohybovala v konšpiračnej mediálnej sfére. Minister kultúry by mal ovládať do veľkej miery celú schému, čo je štátna i neštátna kultúra, čo sú pamiatky, čo je živá kultúra. Je tam okolo tridsať inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva, neviem, či z nich dokáže vymenovať aspoň päť. Ale nie… Nechcem jej ubližovať, je to dáma“ vyjadril sa herec a bývalý politik Milan Kňažko, ktorý by dokázal aj kvôli Ficovi porušiť ústavu

Netrvalo dlho a Šimkovičová sa rozhodla prehovoriť

Vážená slovenská spoločnosť, dovoľte mi, vyjadriť sa k mojej nominácii na post ministerky kultúry v budúcej vláde Slovenskej republiky.
Po riadnych demokratických voľbách som dostala silnú dôveru od občanov Slovenska na kandidátnej listine Slovenskej Národnej Strany.
V zmysle koaličnej dohody je strane SNS pridelená gescia pre ministerstvo kultúry.
Strana SNS po dôkladnom zvážení súvislostí navrhla moju nomináciu na post ministerky kultúry v budúcej vláde Slovenskej Republiky.
Nomináciu som prijala s plnou vážnosťou.
Ako bývalá moderátorka disponujem širokým všeobecným informačným rozhľadom.
Ako bývalá členka národnej rady SR disponujem reálnymi politickými skúsenosťami.
Môžem o sebe s určitosťou povedať že som charakterovo konzistentná.
V čase silnej informačnej cenzúry som prijala prácu v súkromnej televízii s úmyslom objektívne vyvážiť informačnú nevyrovnanosť. Akúkoľvek spojitosť s nálepkou dezinformátora z hĺbky duše odmietam. Prepáčte mi ale vnímam to ako hlboké nedorozumenie.
Disponujem riadnym vysokoškolským vzdelaním kde som obhájila akademický titul Doktor liečebnej  pedagogiky na UK v Bratislave. V mojej rigoróznej práci som sa venovala vplyvu médii na psychiku detí.
Som zodpovedná matka troch detí.
Som žena.
Plne si uvedomujem vážnosť a zodpovednosť plynúcu z nominácie ktorú som prijala.
V tejto chvíli verím že v prípade prijatia mojej nominácie bude ministerstvo kultúry riadna, vážená a rešpektujúca inštitúcia.
Verím, že slovenská spoločnosť sa vie zhodnúť na tom, že sa nechceme medzi sebou hádať.
Som presvedčená, že hádky pramenia z nedorozumenia a z nerešpektovania.
Som pripravená diskutovať a konať tak, aby dochádzalo k vzájomnému pochopeniu a rešpektu.
Považujem to za základný stavebný kameň kultúry spoločnosti.
Ak by sme nateraz dokázali odhodiť predsudky za hlavu a nechali ma naplno pracovať, rada budem čeliť objektívnej konštruktívnej kritike mojej práce v budúcnosti.
V prípade prijatia mojej nominácie budem svoju prácu vykonávať čestne,  zodpovedne a riadne tak, aby som nesklamala dôveru voličov, ktorí ma delegovali na ich zastupovanie a verím, že presvedčím mojich oponentov o mojich kvalitách a získam ich dôveru pre inštitúciu ministerstva kultúry. Mojou prvou a dôležitou úlohou bude urobiť právny audit. O všetkom dôležitom budem informovať verejnosť.
s úctou

Martina Šimkovičová
demokraticky volený zástupca občanov Slovenskej Republiky

Celé vyjadrenie Milana Kňažka, ktorý by kvôli Ficovi dokázal všetko hlavne, aby sa nestal premiérom. Dokonca by dokázal porušiť ústavu. Je priam katastrofálne na akú úroveň padli umelci, ktorí sa síce tvária, že sú demokrati ale demokratické voľby nepovažujú za reálne, pretože nevyhral ich človek.

Celé vyjadrenie Milana Kňažka

Slušnosť a dobro

„Slušnosť je sila, ktorá mi dáva pevnosť. Neviem, aké sú terza aktuálne merania, ale v čase, keď som oznámila, že nebudem opäť kandidovať, som bola najdôveryhodnejšou političkou. A to práve vďaka tomu, že som latku slušnosti nikdy nepodliezla. Aj keď tých ponúk na osobný revanš bolo strašne veľa. Nikdy som neskĺzla do osobných útokov. Teraz bude slušnosť ťahať za kratší koniec, ale len dočasne,“ vyjadrila sa pani magisterka.

Nuž, hovoriť hanlivo o občanoch vlastnej krajiny možno útokom teda nie je. A skĺznutie do osobnej roviny iste nebolo ani vtedy, keď Zuzana Čaputová ako hlava štátu, „veľká ochrankyňa demokracie,“ odmietla prevziať referendové hárky. Tisícok občanov. „Lebo Fico.“

Referendum je pritom jednou zo základných hodnôt demokracie. A k slušnosti patrí aj to, prevziať podpisy od občanov. Aj keď sa pani prezidentke zrovna „títo občania nepáčia.“ Ale ona, podľa jej vlastných slov predsa nie je osobná, ale „nad vecou,“ takže kde sa stala chyba?

Všetci ľudia sú si rovní v dôstojnosti

Hovorí pani prezidentka. Aj tých 21 ľudí, obetí „očisty,“ ktorí boli nezákonne väznení? A čo Diana Santusová? A viete pani prezidentka o najnovšom desivom liste? O tom, čo sa deje s vašim prezidentom, za ktorým pevne stojíte? A s „vašimi chlapcami?“ Za účasti vášho premiéra?
Kňazko v najnovšom blogu otvára tému porušenia ústavy.

Nikomu okrem Fica sa nepodarilo uniesť štát, znefunkčniť štátne inštitúcie a degradovať ich na rohožky pre oligarchov

Pred zodpovednými je v tejto chvíli veľká dilema. Ako dodržať ústavné zákony, ktoré hovoria o vymenovaní vlády, a na druhej strane neporušiť ústavu v tom možno ešte dôležitejšom ustanovení. To dôležitejšie, ba možno kľúčové ustanovenie hovorí o tom, že prezident je zodpovedný za riadny chod ústavných orgánov. Z môjho laického pohľadu sa mi javí, že ak prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje nikoho z navrhovaných mien do vlády, riskuje, že ústavný súd to môže klasifikovať, ako porušenie ústavy.
Fico uniesol štát

Na druhej strane ak vymenuje nominantov Roberta Fica, s absolútnou istotou bude narušený riadny chod ústavných orgánov. Máme predsa skúsenosti z troch vlád politického podvodníka Fica. Jeho tri vlády boli bezkonkurenčne najhoršie v politickej histórii našej krajiny.

Niekto môže namietať, že v minulosti sme tu mali privatizačné rozkrádanie, únos prezidentovho syna a vraždu Róberta Remiáša. To všetko boli hrozné príbehy, ale nikomu okrem Fica sa nepodarilo uniesť štát, znefunkčniť štátne inštitúcie a degradovať ich na rohožky pre oligarchov, z ktorých mnohí sú trestne stíhaní, či obvinení, alebo si odpykávajú zaslúžený trest.

Ficizmus vytvoril v neposlednom rade atmosféru, v ktorej mohol byť zavraždený novinár len preto, že si poctivo a kvalitne vykonával svoju prácu. Mohol by som menovať desiatky prípadov od korupčného prenájmu v Bonaparte až po zmiznutého Vietnamca, ale o tom všetkom už boli popísané stovky strán.

Spolupracovníci a spolupáchatelia

Stojí tiež za zmienku, že vždy si vedel vybrať politických partnerov. Vladimír Mečiar po noci dlhých nožov v roku 1994, Ján Slota, Andrej Danko, Béla Bugár, Ficov odchovanec Peter Pellegrini, to sú ľudia, ktorí sú Ficovi mentálne, filozoficky a politicky blízki, a medzi ktorých organicky patrí. Sú to jeho najbližší spolupracovníci a spolupáchatelia

Vrátim sa k tomu podstatnému. Budem musieť použiť slovník, ktorý nemám v obľube. Je to však slovník, ktorý používa politický podvodník Fico vo vzťahu k svojim oponentom, novinárom a štátnym funkcionárom, ak nekonajú podľa jeho predstáv. Celkom vážne sa zamýšľam nad tým, že možno je lepšie riskovať porušenie ústavy nevymenovaním navrhovaných ústavných funkcionárov. Zdôrazňujem, že v tomto prípade ide iba o možné riziko. Na druhej strane bude ústava porušená s istotou, pretože vymenovanie skorumpovaných vagabundov a Ficovej zberby bude znamenať znetvorenie a v niektorých prípadoch aj zánik štátnych inštitúcií

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Krutá PORÁŽKA: Náhly skrat duševného zdravia! Šimečka sa zosypal a nezvláda každodennú realitu! Trauma, ktorú už nedokáže viac tajiť! S týmto sa nevie zmieriť...

Krutá PORÁŽKA: Náhly skrat duševného zdravia! Šimečka sa zosypal a nezvláda každodennú realitu! Trauma, ktorú už nedokáže viac tajiť! S týmto sa nevie zmieriť…

Zemetrasenie v Bruseli! Uhrik sa postavil za Rusko: Kedy budeme súdiť Van der Leyen a USA za vojnové zločiny?

Zemetrasenie v Bruseli! Uhrik sa postavil za Rusko: Kedy budeme súdiť Van der Leyen a USA za vojnové zločiny?