in

Vojna na Ukrajine mu nestačí? Putin sa vyhráža Švédsku a Fínsku! Ak vstúpia do NATO, tak…

Vojna na Ukrajine mu nestačí? Putin sa vyhráža Švédsku a Fínsku! Ak vstúpia do NATO, tak...
Foto: archívne, Sergej Čirikov/Pool Photo via AP

Vojna na Ukrajina mu nestačí? Putin sa vyhráža Švédsku a Fínsku! Ak vstúpia do NATO, tak…

Vojna na Ukrajine mu nestačí? Putin sa vyhráža Švédsku a Fínsku! Ak vstúpia do NATO, tak...
Foto: archívne, Sergej Čirikov/Pool Photo via AP

Situácia na Ukrajine je kritická a vojna na Ukrajine pokračuje aj naďalej. Zatiaľ čo svet rozdáva Rusku jednu sankciu za druhou Kremeľ už stíha varovať Švédsko a Fínsko, ktoré čoraz častejšie uvažuje o vstupe do NATO.

 

Rusko varuje Švédsko a Fínsko pred vstupom do NATO. Rusko varuje Švédsko a Fínsko pred ich možným vstupom do NATO a tvrdí, že takýto krok stabilitu do Európy neprinesie. TASR správu prevzala v pondelok z webovej stránky stanice BBC, ktorá sa odvolala na vyjadrenia hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Peskov podľa BBC Alianciu označil za „nástroj zameraný na konfrontáciu“.

Noviny The Times s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov v pondelok informovali, že Fínsko a Švédsko sú zjavne pripravené vstúpiť do Severoatlantickej aliancie (NATO) už v lete tohto roka.

Predstavitelia Spojených štátov podľa správy The Times uviedli, že členstvo oboch severských krajín v NATO bolo „témou debaty a viacerých stretnutí“ počas minulotýždňových rokovaní ministrov zahraničných vecí Aliancie, na ktorých sa zúčastnili aj zástupcovia Švédska a Fínska.

Washington je podľa britského denníka presvedčený, že takýto krok zvýši tlak na ruskú armádu a rozšíri západnú alianciu z 30 na 32 členov ako priamy dôsledok invázie Ruska na Ukrajinu.

Vládnuca Švédska sociálnodemokratická strana v pondelok otvorila vnútornú diskusiu o tom, či by Štokholm mal o členstvo v NATO požiadať, píše AFP.

Fínska premiérka Sanna Marinová v pondelok v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Yle zdôraznila výhody členstva v tejto Aliancii, píše DPA.

Zdroj: TV NOVINY 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
MIMORIADNE! Na Slovensko môže prísť ďalších 900 vojakov členských krajín NATO

MIMORIADNE! Na Slovensko môže prísť ďalších 900 vojakov členských krajín NATO

Moderátor onemel! Stačila jediná veta, ktorá premiéra Hegera zmenila na nepoznanie: "Viete kto mňa a prezidentu nazýva Americkými bábkami? Ruskí agenti!"

Moderátor onemel! Stačila jediná veta, ktorá premiéra Hegera zmenila na nepoznanie: „Viete kto mňa a prezidentu nazýva Americkými bábkami? Ruskí agenti!“