in

VIDEO: Ráž sa postavil na stranu Ruska: Amerika cesta do PEKLA! Putin je najlepší vodca! Keď Rusi povolia, tak Pán Boh s nami!

VIDEO: Ráž sa postavil na stranu Ruska: Amerika cesta do PEKLA! Putin je najlepší vodca! Keď Rusi povolia, tak Pán Boh s nami!
Zdroj: TV JOJ

VIDEO: Ráž sa postavil na stranu Ruska: Amerika cesta do PEKLA! Putin je najlepší vodca! Keď Rusi povolia, tak Pán Boh s nami!

VIDEO: Ráž sa postavil na stranu Ruska: Amerika cesta do PEKLA! Putin je najlepší vodca! Keď Rusi povolia, tak Pán Boh s nami!
Zdroj: TV JOJ

Sleduj skupinu Žiadame nanovo vyšetriť smrť Generála Milana Lučanského!

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu

 

Smer víťaz volieb 2023

Spevák a búrlivák Jožo Ráž si servítku obed ústa nedavaka skoro nikdy a jeho odlišný názor na politickú situáciu ho stavia do role človeka, ktorý nie je tak často pozvaný do televízie. Jeho politická orientácia je jasná a v rozhovore cítiť, že Ráž sa prikláňa k Rusku a Ficovi. Naopak USA pre neho predstavuje ZLO. Dzurindu považuje za katastrofu a Fica za veľkého profesionála.

Ešte stále považuje Vladimira Putina za dobrého vodcu?

Áno, za najlepšieho.

Prečo?

Preto, čo robí. Myslím si, že za neho hovoria jeho činy, jeho politika.

Páči sa vám ten typ politiky akú vedie?

Robí to v rámci možností, čo sa dá. Rozumne to robí a je silný. Má najlepšiu armádu na svete a preto je v Európe relatívny pokoj a preto je tu ešte mier. Keď Rusi povolia, tak Pán Boh s nami.

Máme historickú skúsenosť, že nás Rusi v roku 1968 obsadili, v nedávnej minulosti obsadili Krym. Neobávate sa, že raz obsadia pobaltské štáty, Poľsko, že zase budú chcieť „svoje“ územie späť?

Nevidím na to dôvod, takže sa toho neobávam. Podľa mňa robia len logické veci, len to, čo musia.

Aj Krym má svoju logiku a je to ťažká debata. Putin nie je sám na rozhodovanie. Má šéfov, ktorí sú bohovsky múdri a bohovsky schopní. A dokedy Rusko zostane tak silné, ako je, tak dovtedy sa dá očakávať určitá stabilita aj vo vzťahu k Číne, a hlavne vo vzťahu k Amerike, lebo Amerika je nebezpečne zlá. Amerika robí strašné zle vo svete, je na tom zle ekonomicky, takže od nej nečakám nič dobré a od Rusov čakám istotu, že ešte chvíľu budem môcť žiť v mieri.

Ako vnímate situáciu ohľadom migračnej krízy?

Chápem, čo sa deje aj prečo sa to deje. Ale myslím si, že my sme tie národy, ktoré teraz migrujú do Európy , nikdy nevykorisťovali ani nekolonizovali, takže im nemáme ani čo splácať. Nemáme ich prečo zadarmo živiť.

Som za bazálnu, humanitárnu pomoc, ale tam. Nech zostanú tam, kde sú a tam im pomáhajme ako vieme. Sme slabí, veľa toho nemôžeme, ale čo môžeme, to urobme. Ale, aby chodili sem, tak to nesúhlasím. Ja ich tu nechcem.

Vráťme sa domov. Ktorý zo súčasných slovenských politikov je vám najsympatickejší?

V poradí Lajčák, Fico, Kaliňák. Inak tam nevidím veľmi pozitívnych ľudí. Opozícia je katastrofálna. Matovič – hrôza, Sulík tiež zle, Kotleba to je zle, to ani omylom.

A čo Boris Kollár?

Tiež nie. Nevidím inú voľbu, než to, že to Fico vydrží. Robí to profi, robí to dobre a veľmi usilovne. Je bohovsky inteligentný, aj keď to na prvý pohľad tak nevidno. Je to taký poctivý SZMácky (pozn. red. SZM – Socialistický zväz mládeže) pracovník. On robí fakt len politiku a tie kšefty, ktoré politici robia, tak jeho sa to až tak netýka.

Ale robia to v jeho okolí.

Keď robia, tak nech ich zavrú. To je celé.

Spomenuli ste aj Roberta Kaliňáka. Neprekáža vám terajšia kauza Bašternák?

Roba považujem za osobného priateľa a mám ho za super schopného a čestného človeka.

Volili ste v posledných parlamentných voľbách?

Jasné.

Môžete povedať aj koho?

Fica. (smiech)

Mali sme tu Vladimíra Mečiara, Mikuláša Dzurindu, Ivetu Radičovú a Roberta Fica. Keby ste mal zostaviť rebríček od najlepšieho po najhoršieho, ako by vyzeral?

Prvý Fico, Mečiar ako druhý, Radičová – nič moc, Dzurinda – katastrofa.

Prečo?

Je to môj názor, čo to budem vysvetľovať.

Stretávate sa alebo telefonujete si ešte s Vladimírom Mečiarom?

Už aspoň tri, štyri roky sme spolu nehovorili. Myslím si, že on si žije pokojne svoj život. Pestuje višne, zeleninu a je z toho vonku. Teraz síce po ňom idú, keďže chcú zrušiť Mečiarove amnestie, ale to je podľa mňa totálna blbosť.

Vy nepovažujete únos prezidentovho syna tajnou službou za veľký problém? Niečo, čo by sa malo vyšetriť?

(Ticho) Malo by sa vyšetriť toľko vecí, že je zbytočné o tom hovoriť. Malo by sa vyšetriť všetko, ale to je beznádejné.

Ale toto je veľký problém.

Tajná služba spolupracuje na všetkom, čo si viete predstaviť. Aj tu nás počúva. Ja si myslím, že čo sa dá vyšetriť, to treba vyšetriť a čo sa nedá, tak na to sa treba vykašľať.

Rusko mám veľmi rád

Vyznal sa tiež zo svojej lásky k Rusku. „Ja mám Rusko veľmi rád. Precestoval som ho celé od Užhorodu po Nachodku, od Murmanska po Soči. Niekoľko mesiacov sme tam žili a hrali. Ja na to spomínam strašne rád, pretože v Rusku sme sa stretli so strašne vzdelanými a výbornými ľuďmi. Skrátka v Rusku sa môžete s vodičom autobusu rozprávať o filozofii, o básnikoch, o všetkom. A v Amerike len o Coca-Cole a hamburgeroch. Keď stlačí tlačidlo a nevypadne mu Coca-Cola, tak je nešťastný. Ale to Rusi nie. Aj Ameriku som prešiel dvakrát krížom-krážom a nechcem tam už ísť. Nemám sa tam s kým a o čom rozprávať,“ povedal Ráž.

Veselovský sa ho ďalej opýtal, či Rusko nepovažuje za hrozbu. „Nie. Rusko považujem za istotu. Za zabezpečenie toho, že tu máme ešte aký-taký pokoj a mier. Pretože Rusko je šialene dobre vyzbrojené a drží relatívne stabilnú situáciu okolo. A všetci sú proti nim. Našťastie, Rusi sú veľmi silní a držia to. Čína v pozadí tiež číha. Ja sa bojím Ameriky, Rusov nie,“ dodal Jožo Ráž.

Čo ukradli komunisti, nie je nič oproti tomu, čo sa kradne teraz

Priznal, že sa mu v bývalom režime nežilo až tak zle. „Ja som nemal žiadny problém, že by som nebol slobodný. Robil som si, čo som chcel, a robím to aj teraz. Kapitalizmus a komunizmus sa líšia v jednej veci. V kapitalizme je najväčší šéf ten, kto všetkých najviac obalamutí, okradne, prekabáti. V socializme je najväčší šéf okresný tajomník. Ale komunisti boli oproti tým dnešným papalášom mäkkí. Čo ukradli, nie je nič oproti tomu, čo sa kradne teraz. Oni si síce prisvojili všetko, čo sa dalo, ale to boli maličkosti. Oproti tomu, čo sa kradne dnes, to bola sranda. Ja verím, že komunizmus je ideologicky a prakticky správnejší režim s tým, že ľudia ho neuniesli. Ľudia sú hlúpi, to je celé. Kapitalizmus, to je cesta do pekla, pretože to je honba za ziskom,“ povedal.

Rozhovor poskytol pre TV MARKIZA 25.11.2016

Celý rozhovor tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Zaťal do živého! Radačovský rozpútal PEKLO v Bruseli: Nakoniec sa tou Slovanskou krvou udusíte! Zastavte to šialenstvo...

Zaťal do živého! Radačovský rozpútal PEKLO v Bruseli: Nakoniec sa tou Slovanskou krvou udusíte! Zastavte to šialenstvo…

VIDEO: Minister Šutaj Eštok vyutieral podlahu so študentom Janigom: Je čas povedať si pravdu…

VIDEO: Minister Šutaj Eštok vyutieral podlahu so študentom Janigom: Je čas povedať si pravdu…