in

VIDEO: Na pokraji nervového zrútenia! Zelenský zažil najhoršiu porážku v živote: Zostal zúbožený a zničený

VIDEO: Na pokraji nervového zrútenia! Zelenský zažil najhoršiu porážku v živote: Zostal zúbožený a zničený

VIDEO: Na pokraji nervového zrútenia! Zelenský zažil najhoršiu porážku v živote: Zostal zúbožený a zničený

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 

Sleduj skupinu Srdcom pre SMER…

VIDEO: Na pokraji nervového zrútenia! Zelenský zažil najhoršiu porážku v živote: Zostal zúbožený a zničený

Prezident Vladimir Zelenský zažil pravdepodobne najhoršiu porážku, ktorú rozhodne nečakal. Stačilo sa stretnúť s prezidentom Bulharska, ktorý s kľudom Angličana to otvorene a bez žiadnej agresie vysvetlil prezidentovi Ukrajiny to, čo nechce počuť od začiatku konfliktu.

Zelenský tak odišiel s dlhým nosom a jedine čo dokázal bolo naziapať na svojho hostiteľa. To mu však nepomohlo Bulharský prezident urobil rázny krok, ktorý svet nečakal.

Som naozaj znepokojený tým, ako sa Volodymyr Zelenskyj správal v Bulharsku. No ešte viac tým, že žiaden z jeho európskych alebo severoatlantických spojencov sa Bulharska nezastal. Chcem pripomenúť, že bulharský prezident Rumen Radev na stretnutí so svojím ukrajinským partnerom v Sofii nezastával nijaké „kremeľské postoje“, ako to dezinterpretovali naši tupí novinári. Najlepšie bude zacitovať celý príhovor, ktorý povedal: „Chcem vyjadriť našu solidaritu s ukrajinským ľudom a s obeťami tejto vojny. Už v prvých dňoch vojny som túto agresiu odsúdil. V prvých mesiacoch Bulharsko podalo ruku tisícom občanov Ukrajiny, a mnoho z nich je naďalej pod ochranou našej krajiny. Podpísali sme dôležitú deklaráciu, ktorá je dôležitým krokom v rozvoji našich vzťahov. Nepodporujem však poskytovanie munície, hlavne nie zo záloh bulharskej armády, lebo ako prezident a vrchný veliteľ ozbrojených síl cítim zodpovednosť za to, aby bulharská armáda nebola oslabená. Okrem toho som presvedčený, že vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine neexistuje.“

To, čo nasledovalo, bol šok pre všetkých. Volodymyr Zelenskyj naziapal pred kamerami na svojho hostiteľa, že na Ukrajine sa neodohráva konflikt, ale vojna, odmietol návrhy na diplomatické urovnanie a pohrozil Bulharom, že ak sa oni stavajú proti vojenskej pomoci Ukrajine, mohlo by sa im stať, že iní odmietnu pomoc im. Ukrajinský prezident však evidentne nepochopil jednu podstatnú vec. Bulharsko je členom NATO a plní si svoje spojenecké záväzky, preto má na pomoc nárok. Nie je však s Ukrajinou zviazané nijakou dohodou, na základe ktorej by si Kyjev takto agresívne mohol činiť nejaký nárok. Tým skôr, ak mu prezident Radev pripomenul, ako výrazne sa Bulharsko podieľa na pomoci Ukrajine humanitárnymi zásielkami a prichýlením tisícov utečencov. Za toto všetko sa mu však Zelenskyj nepoďakoval ani slovom, čo je hanebné.

A teraz si to porovnajte so servilným prístupom slovenskej prezidentky. Zuzana Čaputová, ktorá bola z tejto „mimoriadne vzácnej návštevy“ unesená viac ako z prítomnosti pápeža, sa hrdo prihlásila k protiústavnému odovzdaniu stíhačiek. Priznala síce, že viac už nemáme a naše sklady sú prázdne, ale sľúbila, že pre Ukrajinu sami vyrobíme ďalšiu muníciu a dodáme aj Zuzany (nie tie z Prezidentského paláca, ale húfnice). Čaputová taktiež vyhlásila, že podporuje „mierovú iniciatívu Volodymyra Zelenského“ a želá Ukrajine spravodlivý mier. Ale to je ťažká demagógia. Zelenskyj totiž neponúkol nijakú mierovú iniciatívu, iba nesplniteľné ultimátum. Naopak, Zuzana Čaputová sa ani slovom nezmienila o skutočných mierových iniciatívach, napríklad pápeža Františka. Namiesto jeho požiadavky okamžitého zastavenia bojov podporila zavádzajúci propagandistický termín „spravodlivý mier“. Pod týmto newspeakom sa neskrýva nič iné ako vybojovanie víťazstva na bojisku. Mimochodom, tento propagandistický termín rád používal Adolf Hitler na ospravedlnenie svojich výbojov na konci tridsiatych rokov minulého storočia.

Rovnako obludne demagogické bolo vyhlásenie ukrajinského prezidenta, že ďakuje za každý ľudský život, ktorý zachránili naše bojové lietadlá. Omyl, pán prezident. Nesnažte sa prekrúcať realitu: zbrane ľudí zabíjajú – nech si to ospravedlníte akokoľvek – nie zachraňujú. Mnoho ľudí na Slovensku by nenamietalo nič proti tomu, keby sme vám poskytli odmínovacie zariadenia na záchranu ľudských životov. Lenže vám to nestačí. Vy chcete útočné zbrane. A na tie právo nemáte. Nie ste pán zemegule, aby ste si ako Chaplinov Diktátor uzurpovali pozornosť celého sveta.

Štyri dni pred summitom NATO je jasné, že Zuzana Čaputová bude patriť k tej časti aliancie, ktorá bude požadovať maximálnu ústretovosť voči Ukrajine. Svojím vyhlásením, že sme jej to sľúbili už na summite v Bukurešti roku 2008, iba potvrdila, že sa v bezpečnostnej politike buď nevyzná alebo škaredo zavádza. Práve v Bukurešti bola pozvánka pre Ukrajinu, ktorú navrhol George Bush a niektoré servilné východoeurópske štáty, vetovaná Nemeckom a Francúzskom. A to najmä na základe predchádzajúceho varovania Moskvy, že toto bude pre ňu vždy červená čiara. Opäť, podobne ako počas vojny v Iraku, rozbíjame jednotu Európy. A opäť tým riskujeme širší, možno globálny konflikt. Aj na tomto príklade vidíte, že nie je jedno, kto stojí na čele štátu. Bulharský prezident, ktorý kultivovaným spôsobom vysvetlil svoju ukrajinskému hosťovi, že ako hlavný veliteľ ozbrojených síl cíti zodpovednosť za obranyschopnosť svojej armády, zastáva záujmy svojho štátu rozhodne dôstojnejšie ako magisterka Čaputová, ktorá rozumie americkému alebo ukrajinskému prezidentovi viac ako vlastnému ľudu.

K situacii sa vyjadril aj Eduard Chmelár

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
VYKOPOL HO zo Slovenska! Zelenského a Čaputovú zrovnal so zemou: Ty nie si pán zemegule, aby si si uzurpoval pozornosť celého sveta.

VYKOPOL HO zo Slovenska! Zelenského a Čaputovú zrovnal so zemou: Ty nie si pán zemegule, aby si si uzurpoval pozornosť celého sveta.

Slovákov má plné zuby! Fialová úž nedokáže v takejto krajine ďalej žiť! Ku LGBTI komunite sa hlásim aj ja! Je čas, aby

Slovákov má plné zuby! Fialová úž nedokáže v takejto krajine ďalej žiť! Ku LGBTI komunite sa hlásim aj ja! Je čas, aby