in

Večný odkaz pre Slovensko! Milka Zimková pred svojou smrťou stihla urobiť, to čo nikto nečakal: Nebojte sa hovoriť pravdu! Vládnu nám pokryteckí…

Večný odkaz pre Slovensko! Milka Zimková pred svojou smrťou stihla urobiť, to čo nikto nečakal: Nebojte sa hovoriť pravdu! Vládnu nám pokryteckí...
TASR

Večný odkaz pre Slovensko! Milka Zimková pred svojou smrťou stihla urobiť, to čo nikto nečakal: Nebojte sa hovoriť pravdu! Vládnu nám pokryteckí…

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 
Večný odkaz pre Slovensko! Milka Zimková pred svojou smrťou stihla urobiť, to čo nikto nečakal: Nebojte sa hovoriť pravdu! Vládnu nám pokryteckí...
TASR

POKRYTECKÍ NÁDENNÍCI A MILKA ZIMKOVÁ

Keď si otvoríte dnešné vydanie SME, Aktualít, Plusku, Topky, Startitup či dokonca Denník N a podobné „štandardné médiá“, čítate o tom, ako odišla legendárna herečka Milka Zimková, prvá dáma slovenskej monodrámy atď. a všade tam vám štandardne zamlčia to podstatné.

A tým podstatným je, že rovnako ako v prípade Karla Gotta či Juraja Jakubiska títo ľudia aj Milka neskrývali svoj názor a pohľad na svet, veľmi dobre vedeli o tieňohre systému novej, globalistickej diktatúry, ktorá sa tak dobre ujala aj u nás. Nebáli sa o tom hovoriť nahlas a na oplátku ich od pokrytcov čakali obštrukcie, s ktorými sa museli len ťažko vysporiadať.

Pravda je teda taká, že Milka Zimková – tento unikátny zjav slovenského divadla a filmu, virtuózna bytosť umenia, vami – povrchní pisálkovia korporátej propagandy, vami – pobehaji z reklám do tristošesťdesiateho dielu nekonečne triviálnych seriálov vyrábaných pre vyššiu spotrebu pukancov – z duše pohŕdala. Pre vás je synonymom úspechu byť čo najčastejšie na obraze, pre iných je to vždy poctivo odvedená práca a kumšt vychádzajúce z hĺbky duše.

Boli ste aj témou jej brilantných zamyslení v krátkych poviedkach pre Zem&Vek. Od januára 2016 ich napísala rovných deväťdesiat, ktoré podobne ako jej herecká a literárna tvorba v tomto národe neupadnú do zabudnutia, kým váš pokrytecký svet zameniteľných, efemérnych podeniek sa stratí práve tak, ako záruka na priotrávené maglajzy alebo hypotéky, ktorým ste za márnivosť a peniaze v kráľovstve krivých zrkadiel a banálnej povrchnosti prepožičali nielen svoje hlasy a tváre ale už navždy aj vaše duše.

Častokrát sme viedli rozhovor na tému umenie, keďže som tiež výtvarník, hudobník a pracoval som aj ako režisér. Skonštatovali sme, že ľudia si v živote často zamieňajú hercov z ich filmovými postavami, čo býva fatálnym omylom. Zväčša jednoduchí, ľudsky plochí a niekedy aj arogantní herci rezignujúci na vyššie méty poznania a vzdelávania vytvárajú na povrchu ilúziu, že to, čo hovoria a konajú sú oni. Ľudia si ich spájajú s bravúrnymi replikami a činmi charakterových postáv, ktoré vytvoril a napísal ktosi iný, ktosi múdry. Táto zámena v panteóne prchavej slávy tak vytvára ilúziu o ich skutočnej povahe. Nič nie je pravde vzdialenejšie. Pani Milka Zimková stvárňovala samu seba, svoj vnútorný svet, svoje vlastné bolesti aj radosti, svoj pohľad na svet a tým bola absolútne výnimočná v tom, že (nielen) na javisku to bola práve ona a nikto iný.

A v tomto všetkom je kardinálny rozdiel medzi vami, korporátni nádenníci, a medzi umelcami, ktorých prirodzený dar od Boha byť výnimočným, ostane v pamäti tohto národa najmä vďaka ich statočnosti.

Za to všetko Vám patrí náš obdiv a naša úprimná, pretrvávajúca láska.

Zdroj: TER/FACEBOOK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

VIDEO zásahu Policie z pražského masakra: Šokujúce zábery! Pozrite sa, ako to vyzeralo

VIDEO zásahu Policie z pražského masakra: Šokujúce zábery! Pozrite sa, ako to vyzeralo

VIDEO: Podcenila polícia situáciu?! Vrah Dávid († 24) skrýval v dome desivé prekvapenie! Toto tajil pred rodičmi...

VIDEO: Podcenila polícia situáciu?! Vrah Dávid († 24) skrýval v dome desivé prekvapenie! Toto tajil pred rodičmi…