in

Už to nedokázal viac tajiť! Peter Pellegrini urobil životné rozhodnutie: Nastal čas, aby som to povedal

Už to nedokázal viac tajiť! Peter Pellegrini urobil životné rozhodnutie: Nastal čas, aby som to povedal

Pellegrini chce byť prezidentom. Ak vyhrá voľby, Hlas môže prejsť do politickej ofenzívy

Už to nedokázal viac tajiť! Peter Pellegrini urobil životné rozhodnutie: Nastal čas, aby som to povedal

 

sleduj skupinu SMER-SSD Róbert Fico

Smer-SSD víťaz volieb

Slovensko už potrebuje pokoj, hlása nápis na svetelnej stene za Petrom Pellegrinim v štátnej opere v Banskej Bystrici. Po mesiacoch prehovárania predstavuje líder Hlasu oficiálne svoju kandidatúru na prezidenta. V rodnom banskobystrickom kraji, za účasti delegátov strany, bez možnosti kladenia otázok predstavuje Pellegrini svoju víziu Slovenska po voľbách. Pred budovou opery ho čakali desiatky protestujúcich, ktorí v rukách držali tašky.

Nie všetky parlamentné strany si zatiaľ vybrali kandidáta, ktorého podporia vo voľbách. Pellegrini má zatiaľ istú podporu strany Smer, no ani v trojkoalícii nedokázal nájsť plnú podporu a SNS si radšej zvolila svojho vlastného kandidáta.

Pellegrini predstavil svoju kandidatúru predstavil za burácajúceho potlesku delegátov strany.

Líder Hlasu priznal, že si uvedomuje svoju výhodu v kampani, ktorú mu prináša post predsedu parlamentu. “Tým, že je ostrá kampaň sa moje povinnosti predsedu parlamentu nevymazávajú. Som naďalej predsedom parlamentnej strany, ktorý zodpovedá za chod koalície a za výkon mandátu jednotlivých ministrov. A preto áno, všade tam, kde to považujem za vhodné budem svojich ministrov podporovať,“ ozrejmil.

Ako príklad uviedol možnosť, ak by dnes kandidovala Zuzana Čaputová a proti nej by stál napríklad Štefan Harabin. “Pani prezidentka by chodila na tlačové konferencie, kadekoho by vítala, chodila by po zahraničí a boli by z toho reportáže, mala by výhodu,” pýta sa Pellegrini. Je presvedčený, že jeho funkcia ho napriek výhodám nediskvalifikuje z boja o palác

 

Keď kandidoval druhýkrát americký prezident Barack Obama, nemal výhodu pred svojím súperom? Čo mal prestať riadiť jednu z najmocnejších krajín sveta, aby náhodou nemal výhodu nad súperom,” zdôraznil Pellegrini. Dodal, že podobne ako Obama, bude aj on mať tlačovky, na ktorých bude informovať o chode štátu, aktuálnych politických otázkach.

“Ja som predseda Národnej rady, zvolili ma ľudia a zvolilo ma 131 poslancov Národnej rady. Môžem za to,” opäť sa spýtal. Dodal, že podľa neho Slovensko nežije z toho, či sa bude meniť Trestný zákon. “Ľudia potrebujú vedieť, či tu bude práva, či sa tu bude stavať, či tu budú školy, či budú škôlky, nemocnice, aké budú mzdy a dôchodky,” ozrejmil.

Zdôraznil, že si do posledného dňa bude plniť úlohu ako predsedu strany, tak i predsedu parlamentu.

Ak by Pellegrini vyhral voľby neobáva sa ani tak o zánik Hlasu, no skôr sa prikláňa k možnosti, že by Pellegrinníiho krídlo mohlo zahájiť ofenzívu. “A dostať tak väčšinu ministrov vo vláde pod svoje stranícke krídla. Ak zvíťazí Korčok, bude mať Ficova politika mimoriadne silnú protiváhu. Korčok je totiž argumentačne silnejší a vie sa lepšie komunikačne presadiť ako Zuzana Čaputová. A to môže byť pre Fica nepríjemné,” vyhlásil Štefančík.

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Zostalo po ňom ticho! Zsuzsová prehovorila: Na osobnom stretnutí ma Daniel prosil o pomoc! Chcel, aby som mu...

Zostalo po ňom ticho! Zsuzsová prehovorila: Na osobnom stretnutí ma Daniel prosil o pomoc! Chcel, aby som mu…

ČIERNY DEŇ pre Korčoka! Korčok utrpel ťažkú PORÁŽKU: Dozvedel sa to, čo nečakal! Padol na úplne dno

ČIERNY DEŇ pre Korčoka! Korčok utrpel ťažkú PORÁŽKU: Dozvedel sa to, čo nečakal! Padol na úplne dno