in

Upratal ju ako špinavého potkana! Žilinka vyutieral podlahu s Plavákovou: Ste chorá! Toto je nehoráznosť a bezprecedentný útok

Upratal ju ako špinavého potkana! Žilinka vyutieral podlahu s Plavákovou: Ste chorá! Toto je nehoráznosť a bezprecedentný útok

Upratal ju ako špinavého potkana! Žilinka vyutieral podlahu s Plavákovou: Ste chorá! Toto je nehoráznosť a bezprecedentný útok 

Sleduj skupinu Žiadame nanovo vyšetriť smrť Generála Lučanského

 

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu

Smer vitaz volieb

Upratal ju ako špinavého potkana! Žilinka vyutieral podlahu s Plavákovou: Ste chorá! Toto je nehoráznosť a bezprecedentný útok

poslankyňa Plavaková si osobne myslí, že Maroš Žilinka je podržtaška SMER-SD a samotného Róberta Fica.

Vo včerajsej rozprave o novele Trestného zákona som si dovolila opäť poukázať na zvláštne používanie paragrafu 363 Marošom Žilinkom a ten mi za to venoval pozornosť na svojom profile.

Je zaujímavé, ako je pán generálny prokurátor citlivý na svoju vlastnú osobu. Myslím si, že obraz o tom, akým účelovým spôsobom využíva § 363 si môžu ľudia urobiť sami. Mňa však najviac mrzí, že sa ako generálny prokurátor nevenuje viac bežným ľuďom a napríklad nenávistným útokom, ktorým desaťtisíce ľudí na Slovensku pravidelne čelia. Alebo domácemu násiliu, či rodovo-podmienenému násiliu. To ho nijako netrápi. Ale vyjadrenia na vlastnú osobu vníma takto citlivo.

Ak nechce byť videný ako prisluhovač Smeru, tak nemá účelovo využívať svoje právomoci. Pomohol už napríklad Robertovi Ficovi, Robertovi Kaliňákovi, Petrovi Kažimírovi či Vladimírovi Pčolinskému a Jaroslavovi Haščákovi. Konanie generálneho prokurátora už bolo a ešte aj bude predmetom posúdenia Ústavného súdu. Generálny prokurátor odmietol pani prezidentke poskytnúť informácie o rozhodnutiach, ktorými generálna prokuratúra vyhovela a ktorými nevyhovela návrhom obvinených na zrušenie obvinenia podľa paragrafu 363. Ak má teda Maroš Žilinka pocit, že svoje právomoci vykonáva v súlade so zákonom, nemal by mať žiadny problém tieto informácie poskytnúť.

Fakt, na ktorý som upozornila, je iba odrazom reality konania Generálnej prokuratúry, ktorý používa spomínaný paragraf aj v prípadoch, keď mal o obvineniach napríklad už rozhodovať súd. A zhodou okolností je to takmer vždy iba v prípadoch, ktoré sa týkajú politikov, najmä vládneho Smeru a čiastočne aj Hlasu či SNS. Tento paragraf je zdrojom mnohých podozrení, že je využívaný v prospech iba jednej strany a preto v Progresívnom Slovensku navrhujeme aj jeho obmedzenie. To, či sú obvinenia založené na skutočných dôkazoch a či sa dané skutky naozaj stali, má vždy podliehať súdnej kontrole, nemá to byť v rukách jedného človeka. A ja verím, že Maroš Žilinka takýto návrh podporí, pretože jeho rozhodnutia o použití § 363 by boli následne preskúmateľné súdom a tak by nemusel čeliť žiadnym podozrenia z jeho zneužívania. Vyzývam ho teda k verejnej podpore nášho legislatívneho návrhu.

Žilinka reagoval okamžite a progresívnu poslankyňu roztrhal v zuboch.

ANI STATUS POSLANCA NÁRODNEJ RADY SR NEOPRÁVŇUJE K DEHONESTÁCII

V rámci včerajšej rozpravy v pléne Národnej rady SR (NR SR) poslankyňa a zároveň členka Ústavnoprávneho výboru NR SR Lucia Plaváková o. i. uviedla, že

“ÚŠP presadzuje koncept stíhania a odsúdenia ľudí, ktorí spáchajú korupčnú alebo inú ekonomickú trestnú činnosť a to bez ohľadu na to, či ide o ľudí blízkych vláde, alebo samotných politikov“ a

“generálny prokurátor Maroš Žilinka presadzuje koncept zabezpečovania beztrestnosti smeráckych ľudí cez § 363“, ako aj

“…ten generálny prokurátor, ktorý poslušne uplatňuje § 363, aby pomohol Vašim ľuďom…“.

Tvrdenia poslankyne NR SR považujem za NESLÝCHANÚ NEHORÁZNOSŤ a BEZPRECEDENTNÝ ÚTOK na generálneho prokurátora SR, ktorý nemá absolútne nič spoločné s vecnou argumentáciou.

Tvrdenia poslankyne NR SR nie sú ničím iným, ako HRUBÝM OČIERŇOVANÍM generálneho prokurátora SR a v konečnom dôsledku aj URÁŽKOU všetkých prokurátorov Generálnej prokuratúry SR podieľajúcich sa na vybavovaní agendy „§ 363“ v očiach verejnosti, ktoré NEGATÍVNE ZASAHUJÚ do vnímania dôveryhodnosti a dobrej povesti prokuratúry SR.

Vždy som presadzoval a budem presadzovať OCHRANU ZÁKONNOSTI a dôrazne odmietam spájanie mojej osoby s ktoroukoľvek skupinou politikov.

Účelom rozhodovania podľa § 363 Trestného poriadku je ochrana zákonnosti v prípravnom konaní, ktorá napĺňa POZITÍVNY ZÁVӒZOK ŠTÁTU viesť trestné stíhania, ktoré spĺňajú požiadavku zákona.

Za každým rozhodnutím si plne stojím a vždy obsahovalo také odôvodnenie, ktoré poskytovalo odpovede na všetky skutkovo a právne významné otázky. Zdôrazňujem, že žiadne rozhodnutie nebolo ovplyvnené osobným statusom, zmýšľaním, alebo postavením osôb, ktorých sa týkalo a jediným kritériom bolo zistenie, či rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol zásadným spôsobom porušený zákon.

Tvrdenie poslankyne NR SR o tom, že „presadzujem koncept zabezpečovania beztrestnosti smeráckych ľudí a poslušne uplatňujem § 363, aby som im pomohol“, považujem jednoducho za NEHANEBNOSŤ.

Podsúvanie nekritického obrazu, že tu existuje pomerne úzka skupina prokurátorov, ktorým jediným záleží na spravodlivosti, za súčasného vykresľovania generálneho prokurátora ako prekážky spravodlivosti, považujem za NESMIERNE ŠKODLIVÉ. Zvlášť, ak sa tak deje zo strany poslankyne a členky Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Pomstil sa KDH! Ľuboš Blaha vracia úder! Urobil to, čo Majerský nečakal…

Pomstil sa KDH! Ľuboš Blaha vracia úder! Urobil to, čo Majerský nečakal…

VIDEO: Mal v KRVI alkohol, keď ZAB*JAL! Internetom sa šíri VIDEO, ktoré by Lipšic najradšej vymazal

VIDEO: Mal v KRVI alkohol, keď ZAB*JAL! Internetom sa šíri VIDEO, ktoré by Lipšic najradšej vymazal