in

Stratil nervy: Ráž ukázal novinárovi plagát Putina vo svojej kancelárii: Rusko to tu drží pod kontrolou…

Stratil nervy: Ráž ukázal novinárovi plagát Putina vo svojej kancelárii: Rusko to tu drží pod kontrolou...
Zdroj: Tomáš Benedikovič

Stratil nervy: Ráž ukázal novinárovi plagát Putina
vo svojej kancelárii: Rusko to tu drží pod kontrolou…

Stratil nervy: Ráž ukázal novinárovi plagát Putina vo svojej kancelárii: Rusko to tu drží pod kontrolou...
Zdroj: Tomáš Benedikovič

Srdcom rebel a rocker, ktorý si servítku pred ústa nedáva. Kapitalizmus považuje za cestu do pekla. Naopak komunizmus je podľa neho lepší režim. Vo svojej kancelárii má aj fotku Putina.

Putina nechválite prvý raz, to nie je také prekvapivé. Ale kedysi ste aj o Obamovi hovorili, že je to svetový politik, ktorého si vážite. Zmenilo sa niečo?

Nezmenilo sa nič. Obama je dobrý, ale zúfalý, lebo má pánov, čo mu kážu robiť veci, ktoré robí. Na konci bude za debila, ale on sám osebe je dobrý a schopný.

A Putin nemá pánov, ktorí mu prikazujú, čo má robiť?

Má, jasné, že má. Ale on má nad sebou dobrú a bohovsky múdru partiu. Navyše Rusko má najlepšie zbrane na svete, o tri generácie lepšie ako všetci ostatní. A preto je zatiaľ aký-taký mier v Európe. Rusko to tu drží pod kontrolou.

Ako to Rusko u nás drží pod kontrolou?

Tuto je to napísané. (Ukáže na plagát s Putinovou fotkou na stene vo svojej kancelárii a prečíta citát, ktorý je vedľa Putinovej tváre) „Odpustiť teroristom, to je úloha pre Boha. Poslať ich za ním, to je moja úloha.“ To je celé.

Čiže vy zrejme súhlasíte s Putinovým zásahom v Sýrii.

Samozrejme. Všetko, čo sa vo svete deje, je vojna Američanov proti Rusku. Aj to, že Islamský štát operuje tam, kde operuje, je len preto, že tadiaľ Rusi chceli viesť ropovod a plynovod. Rusi majú svoje záujmy a je logické, že sa tam angažujú. Rozdiel medzi Rusmi a Američanmi je ten, že keď Rusi zaútočia, má to aspoň zmysel.

To, čo hovoríte, sú len ťažko overiteľné teórie. Odkiaľ čerpáte tento typ informácií a podľa čoho sa rozhodujete, že budete hájiť politiku Ruska, a nie USA či niekoho iného?

Ja sa rozhodujem podľa svojho rozumu, vedomia a svedomia. Občas si pozriem správy v televízii, ale inak televízor nepozerám vôbec. Všetko je to oblbovanie národa. Tie seriály, ktoré dnes vysielajú, to nemôžem ani vidieť. Z toho som zúfalý. Ľudia sa večer rozprávajú o Farme a Búrlivom víne, lebo ich médiá programovo oblbujú. Len aby boli roboti, ktorí budú chodiť do roboty, zarábať peniaze, poslúchať a báť sa.

Rozhovor sa konal v roku 2016

Ako by na Ruskú agresiu reagoval Ráž dnes?

Celý článok nájdete tu

Zdroj: Denník N

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvárou tvár: Premiér Heger navštívil obyčajných ľudí! Po príchode ho čakalo poriadne prekvapenie...

Tvárou tvár: Premiér Heger navštívil obyčajných ľudí! Po príchode ho čakalo poriadne prekvapenie…

DRÁMA na ceste: Generálny prokurátor Maroš Žilinka mal nehodu! Iba toto mu zachránilo život...

DRÁMA na ceste: Generálny prokurátor Maroš Žilinka mal nehodu! Iba toto mu zachránilo život…