in

Slovenské Migy poputujú na Ukrajinu! Potom prišla rázna odpoveď: Zatiahli ste krajinu do vojny! Toto je na basu…

Slovenské Migy poputujú na Ukrajinu! Potom prišla rázna odpoveď: Zatiahli ste krajinu do vojny! Toto je na basu...
Zdroj: REUTERS

Slovenské Migy poputujú na Ukrajinu! Potom prišla rázna odpoveď: Zatiahli ste krajinu do vojny! Toto je na basu…

Slovenské Migy poputujú na Ukrajinu! Potom prišla rázna odpoveď: Zatiahli ste krajinu do vojny! Toto je na basu...
Zdroj: REUTERS

Vláda schválila odovzdanie leteckých stíhačiek MiG-29 Ukrajine a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Premiér Eduard Heger s ministrom obrany Jaroslavom Nadom túto informáciu potvrdili na tlačovej konferencii.

 

Eduard Heger sa teší z rozhodnutia. Svoju radosť zverejnil aj na sociálnej sieti Facebooku.

„Vláda SR stojí na správnej strane dejín.
Dnes jednohlasne rozhodla, že slovenské MIGY budú chrániť nebo nad Ukrajinou“ teší sa Eduard Heger.

Po tomto rozhodnutí prišla rázna odpoveď

HEGER S NAĎOM PRÁVE ZATIAHLI SLOVENSKO DO VOJNY  A TVÁRIA SA, ŽE TO NIE JE ZÁSADNÁ OTÁZKA – TOTO JE NA BASU!

Heger s Naďom rozhodli, že pošlú stíhačky na Ukrajinu. Vedome tým porušili ústavu, spáchali zločin a vystavili Slovensko vážnemu bezpečnostnému riziku. Ohrozili mier.

1. Heger ani Naď nedokážu predložiť žiadny právny argument ani analýzy. Ani vlastným proamerickým novinárom. Vyhovárali sa na nejakú právnu sekciu na vláde, ktorú majú mocensky pod kontrolou. Na smiech.

2.  V ústave je jasne napísané, že odvolaná vláda nemôže rozhodovať o zásadných otázkach zahraničnej politiky.

3. A tak povedali Káčerovi, nech vydá stanovisko, že jedna za najdôležitejších politických a bezpečnostných tém za ostatné desaťročia, a teda poslanie stíhačiek do vojny, nie je zásadná otázka.

4. To je také infantilné, že sa z toho až krúti hlava. Priamo zaťahujú Slovensko do vojny a robia to bez akéhokoľvek mandátu – doslova zločinné.

5. Práve včera bola zverejnená detailná analýza Právnickej fakulty UK, o ktorú zažiadalo zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

6. V tejto analýze je jasne zdôvodnené, prečo odvolaná vláda nemôže poslať stíhačky na Ukrajinu. A to nehovoria zamestnanci vlády na pokyn Hegera, ale renomovaní a nezávislí ústavní právnici.

7. Ak by boli stíhačky nepoužiteľný šrot, logicky by ich Ukrajina nechcela, čiže túto možnosť právna analýza vylučuje.

8. Navyše – ak by išlo o šrot, je pod úroveň vlády riešiť, čo sa bude diať so šrotom. Podľa analýzy Univerzity Komenského teda zjavne nejde o šrot.

9. V tom prípade si podľa tejto analýzy treba klásť otázku, či by v čase vojny mohli byť stíhačky použité na obranu Slovenska – to by znamenalo, že je to zásadná otázka a odvolaná vláda o tom nemôže rozhodnúť.

10. Podľa vyjadrení vlády sú síce stíhačky poruchové, ale je možné ich použiť na boj, preto ich aj posielajú na Ukrajinu – tým pádom ale o tejto otázke vláda nemôže rozhodnúť. Šach-mat.

11. Navyše – podľa právnikov z UK je dôležité zvážiť, či tieto stíhačky Ukrajina použije v boji, či už na obranu alebo útok v konflikte s Ruskom. Logická odpoveď je, že áno. Inak by o ne nežiadala.

12. Logicky záver je jediný – odvolaná vláda nemôže o tejto veci rozhodnúť, lebo je zásadnou otázkou. A nie, nedá sa to prebiť tým, že Káčer účelovo napíše, že čierna je biela.

13. Heger s Naďom sa trápne vyhovárajú, že oni vlastne podpísali medzinárodnú dohodu o poslaní stíhačiek, a to vraj môžu aj ako odvolaná vláda.

14. Čiže hypoteticky, odvolaná vláda môže teraz veselo vystúpiť z EÚ či NATO. Alebo podpísať medzinárodnú dohodu o priateľstve s Ruskom. Bez akéhokoľvek mandátu. Len tak.

15. Však to sú medzinárodné dohody, a teda nejde o zásadné otázky. Takéto absurdity Heger s Naďom trieskali na tlačovke. Šialené.

To, čo odvolaná vláda spáchala, nie je iný právny názor. To je úmyselný trestný čin. Toto je na basu! Zradili Slovensko a vtiahli nás do vojny – gauneri!

Vyjadril sa poslanec Blaha

Ruská odpoveď je okamžita

Stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko a Poľsko plánujú dodať Ukrajine, ruská armáda zničí. Vyhlásil to v piatok (17. 3.) Kremeľ. Informovala o tom agentúra AFP.

„Ako sme už opakovane zdôrazňovali, dodávka tejto vojenskej techniky výsledok špeciálnej vojenskej operácie nijakým spôsobom nezmení. A, samozrejme, všetka táto technika bude zničená,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, pričom inváziu na Ukrajinu označil termínom, ktorý od jej začiatku Rusko používa

 

Zdroj: Ľuboš Blaha 

RTVS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Náhly skrat! Sfúkol Dibákovú aj Kollára ako dve sviece! Fico ukázal celému Slovensku kto je budúci premiér...

Náhly skrat! Sfúkol Dibákovú aj Kollára ako dve sviece! Fico ukázal celému Slovensku kto je budúci premiér…

Schytali pľuvanec medzi oči! Diplomatka Soročinová si ich počkala: Dezoláti! Nakoniec skončíte tak ako prisluhovači USA v Afganistane..

Schytali pľuvanec medzi oči! Diplomatka Soročinová si ich počkala: Dezoláti! Nakoniec skončíte tak ako prisluhovači USA v Afganistane..