in

Referendum bude zmarené a neplatné?! Fico odhalil špinavé plány Čaputovej: Vy, slúžka amerických záujmov! Dúfam, že vás Soros pochváli…

Referendum bude zmarené a neplatné?! Fico odhalil špinavé plány Čaputovej: Vy, slúžka amerických záujmov! Dúfam, že vás Soros pochváli...
Zdroj: Zdroj: SITA/Branislav Bibel (Fico), TASR/Martin Baumann (Čaputová)

Referendum bude zmarené a neplatné? Fico odhalil špinavé plány Čaputovej: Vy, slúžka amerických záujmov! Dúfam, že vás Soros pochváli…

Referendum bude zmarené a neplatné?! Fico odhalil špinavé plány Čaputovej: Vy, slúžka amerických záujmov! Dúfam, že vás Soros pochváli...
Zdroj: Zdroj: SITA/Branislav Bibel (Fico), TASR/Martin Baumann (Čaputová)

Bývalý premiér Robert Fico má vážnu obavu, že Referendum bude neplatné a neprejde. Obáva sa predovšetkým dátumu, ktorý je podľa neho výsmechom pre ľudí.

 

ČO NÁM VADÍ NA TERMÍNE REFERENDA 21. JANUÁRA 2023 PANI ČAPUTOVÁ? ŽE STE PO REFERENDE ZMARILI AJ KAMPAŇ NA REFERENDUM. DÚFAM, ŽE VÁS G. SOROS OCENÍ!

Prezidentka SR Z. Čaputová začína prejavovať svoju osobnostnú výbavu, do ktorej patrí predovšetkým arogancia. Dnes sa arogantne pýta, čo nám vadí na tom, že referendum o ústavnej zmene vedúcej k predčasným voľbám vyhlásila na 21. januára 2023.

Pani Čaputová, Sorosove dieťa, vyhlásením referenda na 21. januára 2023 dotiahla marenie tohto referenda do dokonalosti. Najskôr sa nezmyselne obrátila na Ústavný súd SR, hoci vedela, že referendum bude musieť vyhlásiť. Urobila tak len preto, aby sa referendum nemuselo konať 29. októbra tohto roku počas lokálnych volieb. Lebo by bolo úspešné. Keď už takto na pokyn jej chlebodarcov učinila, referendovú skazu dokončila jeho vyhlásením na 21. januára 2023, hoci ho mohla vyhlásiť aj v polovičke februára.

Prečo?
Aby nebolo možné robiť kampaň v prospech referenda. Z. Čaputová je tak pod vplyvom Sorosoveho okolia, že počúvla jeho pokyn. Sorosovcom je dostatočne zrejmé, že v predvianočnom období sa kampaňovať nedá a že život začína na Slovensku až po 6. januári. Zrátali si to a povedali, že zmaria aj kampaň, keď už zmarili referendum, pretože dva týždne medzi 6. januárom a 21. januárom sú výsmechom státisícom ľudí, ktorí podpísali petičnú akciu.

Čo nám teda vadí pani Čaputová na termíne 21. januára 2023? Že po referende ste zmarili aj kampaň. Dúfam, že za to dostanete od Sorosa rovnaké ocenenie, ako to z Nemecka, za to, že ste sa statočne postavili značnej časti slovenskej verejnosti, ktorá má iný názor na vojnu na Ukrajine ako Vy, slúžka amerických záujmov.

 

Vyjadrenie prezidentky Čaputovej

Nevyžiadaná právna rada.

V nedeľu som si vypočula, že termín konania referenda 21. januára podľa niektorých poslancov nie je dobrý. Ako najskorší možný termín ho odporučil Odbor volieb, referenda a politických strán ministerstva vnútra. Vychádza to totiž z lehôt potrebných pre hlasovanie zo zahraničia a tiež z lehôt na samotnú prípravu referenda. Najneskorší termín referenda, na ktorý som ho mohla podľa ústavných lehôt vyhlásiť, bol 12. február. Jediné termíny, ktoré teda pre konanie referenda ešte pripadali do úvahy, boli 28. január, 4. február a 11. február. Som zvedavá na diskusiu, v čom by boli tieto termíny lepšie. V počasí asi ťažko.

Tiež som si v nedeľu vypočula, že o jednej otázke som mohla vyhlásiť referendum už 29. októbra a o druhej otázke až po tom, čo by o nej rozhodol ústavný súd. Nemohla som, pretože som viazaná petíciou v podobe, v akej mi bola doručená, teda s dvomi otázkami v jednej petícii. Ak by mi boli doručené dve petície, pre každú otázku samostatne, potom by bolo možné vyhlásiť dve referendá v rôznych termínoch konania.

Najdôležitejšie však je napísať referendové otázky v súlade s ústavou.

Zdroj: Zuzana Čaputová/Facebook

Robert Fico/Facebook 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Rana ako z dela! Soták uštedril Van Der Leyenovej totálny náklad: Nikto vás ešte neposlal do prd*le?!

Rana ako z dela! Soták uštedril Van Der Leyenovej totálny náklad: Nikto vás ešte neposlal do prd*le?!

Posledný klinec do rakvy? Kaliňák usvedčil Mikulca z megapodvodu: Ľudia nemajú čo jesť a oni si robia biznis

Posledný klinec do rakvy? Kaliňák usvedčil Mikulca z megapodvodu: Ľudia nemajú čo jesť a oni si robia biznis