in

Príprava štátneho prevratu? Pred svojou smrťou prelomila mlčanie! Vražda Kuciaka nepostavila novinárov na nohy…

Príprava štátneho prevratu? Pred svojou smrťou prelomila mlčanie! Vražda Kuciaka nepostavila novinárov na nohy...
Foto: SITA, Ján Slovák, TASR

Príprava štátneho prevratu? Po svojej smrti zanechala mrazivý odkaz! Vražda Kuciaka nepostavila novinárov na nohy…

Príprava štátneho prevratu? Pred svojou smrťou prelomila mlčanie! Vražda Kuciaka nepostavila novinárov na nohy...
Foto: SITA, Ján Slovák, TASR

Dlhodobo stíhaná novinárka, ktorá doslova a dopísmena bojovala o pravdu svoj celý život zomiera na ťažkú chorobu 16. Marca 2021. Jej jeden z posledných rozhovorov pre ZVTV hovorí za všetko. Ťažko chorá Teleki hovorí o najväčšom prípade, ktorý zmenil navždy Slovensko. Po novinárke tak ostalo množstvo materiálov a odkazov.

 

Priestor dostávala aj v alternatívnej Infovojne

Teleki vytvorila, aj „Seriál“ Kde sa povenovala kauze zmenky

Ďakujem za choroby. Už v osemnástich rokoch mi objavili prvý nádor a dodnes som prekonala 29 operácií. Práve vďaka chorobám som sa naučila, aký krehký a pominuteľný je život a ako veľmi záleží na tom, aby sme všetok čas, ktorý nám bol udelený, využili čo najdôslednejšie a boli sami na seba skutočne nároční – nemôžeme si dovoliť premárniť žiadnu zo svojich šancí,“ hovorí novinárka Jana Teleki, ktorá zdokumentovala 320 sudcov trestnej činnosti a viac ako 120 prokurátorov. Pre systém dobre zabarikádovanej mafie v talároch a bielych golieroch sa stala nepohodlnou, a tak si na ňu vymýšľali trestnú činnosť, ktorej sa síce nikdy nedopustila, no veľmi vážne poznamenala jej rodinu a vzťahy. Napriek všetkým nepriazňam osudu sa nevzdáva a so vztýčenou hlavu kráča ďalej.

Svojho času ste boli najdlhšie stíhanou novinárkou na Slovensku, čo začalo v roku 1998. S odstupom času ste sa zrejme dopátrali, čo spôsobilo, že už vtedy ste boli enfant terrible slovenskej žurnalistiky, pretože prežívať vyslovené peklo policajnej šikany len za kritický postoj voči politikom je absolútne popretie významu novinárskej práce, kde práve novinári sú povestnými „strážnymi psami demokracie“.

Po dlhoročných skúsenostiach v médiách viem, že novinári sú vo väčšine prípadov hlásnymi trúbami vlastníkov médií, štedro financovaní politickými stranami. Prvé dve trestné konania vedené v rokoch 1998 – 2011 voči mne súviseli s publikovaním dvoch veršov anonymnej veršovanej satiry. Tretie trestné konanie bolo paradoxne odôvodnené tým, že druhé trestné konanie, ktoré bežalo v trestnej veci od roku 2000 do novembra 2011, som si vymyslela. Všetky konania voči mne vyhodnotili prokuratúry a súdy ako nezákonné od samého začiatku. Hoci od roku 1996 som publikovala texty súvisiace s nehospodárnym nakladaním prostriedkov štátu, ani jeden text, ktorého som bola autorom, nebol napadnutý civilnou žalobou a ani trestným oznámením.

Pre viac informácií článkov s Janou Teleki kliknite tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

MATKA ROKA? Takto učí deti Ciganiková: Vidíte deti takto vyzerá neúspešný šašo bez frajerky!

MATKA ROKA? Takto učí deti Ciganiková: Vidíte deti takto vyzerá neúspešný šašo bez frajerky!

Kaliňák roztrhal Tódovú v zuboch: Od hanby ste sa prepadla pani Tódová? Prečo nesedite? Kde ste?

Kaliňák roztrhal Tódovú v zuboch: Od hanby ste sa prepadla pani Tódová? Prečo nesedite? Kde ste?