in

Príde si NAKA po Sulíka?! Tajomstvo z Dubaja sa prevalilo: Luxus za štátne peniaze! Pili, hodovali a luxusné apartmány…

Príde si NAKA po Sulíka?! Tajomstvo z Dubaja sa prevalilo: Luxus za štátne peniaze! Pili, hodovali a luxusné apartmány...
Zdroj: TASR

Príde si NAKA po Sulíka?! Tajomstvo z Dubaja sa prevalilo: Luxus za štátne peniaze! Pili, hodovali a
luxusné apartmány…

Príde si NAKA po Sulíka?! Tajomstvo z Dubaja sa prevalilo: Luxus za štátne peniaze! Pili, hodovali a luxusné apartmány...
Zdroj: TASR

Súčasný dočasne poverený minister hospodárstva priniesol vo štvrtok vážne pochybnosti o nakladaní s peniazmi v súvislosti s výstavbou Expo v Dubaji. V minulosti bol za tento projekt zodpovedný jeho predchodca Richard Sulík. Hirman hovorí, že našli nezaplatené účty a rôzne pohľadávky v objeme milión eur. Preto podáva žaloby.

 

„Zatiaľ môžem konštatovať, že nám tu ostal jeden veľký bordel v dokladoch. Nevydokladované výdaje a použitie štátneho majetku v sumách stoviek tisíc eur. Na druhej strane sú tu údajné pohľadávky za údajne poskytnuté služby a neviem čo všetko v rádoch desiatkach a stovkách tisíc eur,“ povedal o nezrovnalostiach v účtoch Hirman.

Okrem iného sú nezrovnalosti v účtoch za reštauráciu či apartmány. „Nie sú vysporiadané napríklad účty z reštaurácie. Za vyše 54-tisíc eur údajne ministerstvo hospodárstva pilo a jedlo,“ tvrdí.

„Nie sú vysporiadané ubytovania v apartmánoch, ktoré tam malo ministerstvo hospodárstva prenajaté na služobné účely. Dokopy tam bolo 8 apartmánov. Z nich len tri máme vydokladované, že boli obsadzované pracovníkmi ministerstva hospodárstva. Zvyšné apartmány využívali osoby, ktoré neboli zamestnancami ministerstva hospodárstva na základe nám nedokladovaných skutočností. Len táto suma pohľadávky presahuje 180-tisíc eur a takto by som mohol pokračovať. Momentálne sa v mnohých veciach rozbiehajú súdne konania a podávajú sa žaloby. A ďalšie kroky zváži môj nástupca,“ pokračuje Hirman.

„Bohužiaľ, pán Sulík Tím Dubaj, ktorý tu bol, rozpustil, keď bol vo funkcii bez toho, aby boli urobené záverečné kroky ako napríklad uzavretie celej výstavy. Napríklad iba pred pár týždňami sa nám podarilo stiahnuť až po veľkých peripetiách peniaze z účtu v banke v Dubaji,“ dodal Hirman.

Richard Sulík obvinenia odmieta a obviňuje Hirmana z robenia si politickej kampane. „Najnovšie sa po ôsmich mesiacoch dozvedáme aj o nejakých nezrovnalostiach v súvislosti s Expo v Dubaji. Ak Hirman nebol doteraz schopný zorientovať sa v problematike, nedokazuje to príliš veľa o jeho manažérskych kvalitách. V prípade, že má podnety na súdne žaloby, mal by určite konať. Politická kampaň sa robí dobrým programom a kvalitnými výsledkami, nie takto,“ reaguje Sulík.

Že protikorupčná vláda Spomeňte si na tie reči Matoviča a Sulíka, ako idú bojovať proti korupcii.

1. A bum, Vlčan z OĽaNO si od Budaja z OĽaNO priklepne 1,4 milióna a Čaputová to prikryje.

2. Keby na to Smer neupozornil, celé by sa to ututlalo. Toto je to Slušné Slovensko, bravó, klamať a ututlávať!

3. Po včerajšku sa nám krásne vyfarbil aj Sulík a jeho SaS.

4. Minister Hirman po kontrole na ministerstve zistil, že Sulík minul vyše milióna eur na stranícke a rodinné bakchanálie v Dubaji – tomuto sa až nechce veriť.

5. On si tam pre svojich kamošov objednával luxusné apartmány, hodovali, pili – a to všetko za štátne peniaze.

6. Spomeňte si na kauzu Sulíkovej dcéry, ktorá s tatkom papalášom cestovala do Dubaja za peniaze daňových poplatníkov – Sulík si totiž vymyslel, že je odborníčka na energetické právo.

7. A toto je len špička ľadovca. Saska si zo štátnych financií urobila El Dorado a kým ľudia na Slovensku padali na ústa, oni si robili luxusné výletíky do emirátov, kde sa váľali na pláži.

8. Vlčana aj Sulíka, veľké protikorupčné hviezdy OĽaNO a SaS, bude vyšetrovať NAKA – perfektné. Takto skončilo veľkí protikorupční bojovníci

9. Nasaďte prosím na OĽaNO a SaS čurillovcov, o pár dní zistia, že za všetko môže Robert Fico.

10. Prepáčte, ale žarty bokom – OĽaNO a SaS sú obyčajní zlodeji, papaláši a kriminálnici. Ich zločiny sa prevalili – toto je ich koniec.

11. To, čo napáchali s verejnými financiami, je taká nehoráznosť, že ak by tu fungovala nejaká spravodlivosť, Vlčan, Budaj, Sulík aj Matovič by už dávno stáli pred súdom. Aj s Čaputovou.

12. Mimochodom, ešteže Hirman nešiel do svojimi odhaleniami o Sulíkovi za prezidentkou Čaputovou, tá by to určite „citlivo“ ututľala.

13. Možno by sa patrilo spýtať našej ctenej Naky, či vyšetruje aj prezidentku – ak neoznámila spáchanie trestného činu, o ktorom vedela, porušila zákon.

14. Tento týždeň bol pre slovenských liberálov úplný masaker.

15. Viac o tom pohovoríme na Infovojne v relácii Dopoludnie s Adrianom. Už o chvíľu začíname

Komentár opozičného poslanca Ľuboša Blahu

Zdroj: PRAVDA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Schytal FACKU! Starenka napadla Kisku na ulici: Americký KOK*T vypadni! Ty vyje*aná plechavá hlava! Choď kotle umývať

Schytal FACKU! Starenka napadla Kisku na ulici: Americký KOK*T vypadni! Ty vyje*aná plechavá hlava! Choď kotle umývať

KONIEC Slovenska? Čaputovej nebezpečná hra! Po voľbách odmietne vymenovať za premiéra víťaza volieb a bude chcieť pokračovať vo svojej samozvanej autokratickej vláde bez mandátu...

KONIEC Slovenska? Čaputovej nebezpečná hra! Po voľbách odmietne vymenovať za premiéra víťaza volieb a bude chcieť pokračovať vo svojej samozvanej autokratickej vláde bez mandátu…