in

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Krúpa sa tešil z vraždy novinárky! Potom prišla RANA, ktorú nečakal

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Krúpa sa tešil z vraždy novinárky! Potom prišla RANA, ktorú nečakal
Zdroj: Branislav Václav

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Krúpa
sa tešil z vraždy novinárky! Potom prišla RANA, ktorú nečakal

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Krúpa sa tešil z vraždy novinárky! Potom prišla RANA, ktorú nečakal
Zdroj: Branislav Václav

Predseda výberu pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa sa doslova a dopísmena vytešoval zo smrti novinárky Darii Duginovej, ktorá bola dcérou ruského filozofa Alexandra Dugina. Status o Krupovi stihol napísať politológ Eduard Chmelár ale aj poslanec Blaha. Krupa následne po jasnej a vecnej kritike svoj status stiahol a vymazal ho.

 

SaS SA VYTEŠUJE ZO SMRTI NOVINÁRKY!

V Rusku zavraždili novinárku a podozrenie padá na Ukrajinu – ak sa potvrdí, že je do toho Zelenského režim zapletený, z Ukrajiny by to robilo teroristický štát.

1. Novinárka Daria Duginová bola dcérou ultrakonzervatívneho ruského filozofa Alexandra Dugina. Vraj bol terčom sám Dugin.

2. Duginovu Štvrtú politickú teóriu som čítal, je to pokus o skĺbenie filozofie Heideggera a ruského nacionalizmu, sám Dugin v minulosti obhajoval tzv. nacionálny boľševizmus.

3. K Duginovmu dielu som kritický, ale jeho kritika západného liberalizmu má hĺbku a jeho dielo je v mnohom filozoficky zaujímavé – robiť z neho extrémistu je prehnané, hoci – ako opakujem – Dugin nepatrí k mojim obľúbeným mysliteľom.

4. Je však absolútny nezmysel, že by bol Dugin ideológ Putina, ako to podsúvajú slovenské liberálne médiá.

5. Neexistuje žiaden dôkaz, že by Putin vôbec čítal jeho knihy či citoval jeho myšlienky. Dugin nepatrí ani medzi jeho poradcov – naopak, Putina mnohokrát kritizoval. Robiť z neho ideológa Putina je čistý hoax.

6. Vražda Duginovej dcéry je neopísateľné svinstvo, pretože ani najbrutálnejší mafiáni neútočia na rodiny. A už vôbec nie na intelektuálov – iba psychopati s teroristickými chúťkami sa môžu zo smrti nevinnej mladej ženy vytešovať.

7. Žiaľ, aj u nás sa taký našiel. Juraj Krúpa, predseda Brannobezpečnostného výboru NR SR, primitív, čo ako prvý zdrhol z potápajúcej sa OĽaNO a dnes robí hanbu SaS-ke.

8. Tento zakomplexovaný ťukes kedysi označil ľudí, ktorí podporujú opozíciu, za „luzu“ a „fekal“ – ťažko povedať, či v slovenskom parlamente sedí väčší intelektuálny a morálny odpad ako Krúpa.

9. Poctivo kope za Ameriku, poslušne kope do Ruska a nenávidí všetko, čo má iný názor. Prototyp neoliberálneho gestapáčika – z očí mu priam srší, že v minulom živote robil esesáka v Osvienčime.

10. Krúpa o vražde ruskej novinárky vyhlásil, vraj si to mladá žena zaslúžila, lebo sa mu nepáčia jej názory.

11. Podľa Krúpu je každý „nacista“ – chalan sa zjavne už dlho nepozeral do zrkadla. A vraj Dugin bol Putinov „Goebbels“. Predpokladám, že Krúpa v živote nedržal jedinú jeho knihu v ruke a netuší nič o ruskej politike – len takto primitívne bliaka.

12. Ale tlieskať nad smrťou novinárky, to je naozaj vrchol chrapúnstva. Jedna Krúpa nech je oddnes fyzikálnou jednotkou primitivizmu.

13. Psychopati by nemali sedieť v slovenskom parlamente – robia strašnú hanbu celému Slovensku. To fakt chceme, aby civilizovaný svet krútil hlavou nad tým, že v slovenskom parlamente sedí niekto, kto sa teší z vraždy človeka? Niekto, kto vlastne obhajuje terorizmus?

14. SaS-ka sa dnešným dňom zaradila vďaka Krúpovi k tomu najodpornejšiemu, čo kedy vyprodukovala slovenská politika – takto hlboko ešte neklesol naozaj nikto a Osuský sa fakt snažil.

15. Smrť novinárky a teroristické útoky na filozofov treba ostro odsúdiť, nech je náš názor na konflikt na Ukrajine akýkoľvek. To chápe každý, kto má v sebe aspoň štipku ľudskosti.

Schvaľovanie terorizmu a vrážd je trestný čin. Tak čo, pán Hamran, kedy Krúpovi zaklope na dvere NAKA?

Status poslanca Ľuboša Blahu 

Status politológa Eduarda Chmelára

KTO JE ALEXANDER DUGIN

Keby boli naše médiá naozaj slobodné a nezávislé, viem si predstaviť zajtrajšie titulky novín: „Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa schvaľuje vraždu novinárky.“ Príspevok tohto politického prebehlíka na sociálnej sieti o atentáte na Dariu Duginovú, pracujúcu pre ruskú štátnu televíziu RT, bol primitívny aj na jeho povestnú extrémne nízku úroveň. O dcére známeho ruského filozofa Alexandra Dugina, ktorá schvaľovala ruskú inváziu na Ukrajinu, si môžeme myslieť čokoľvek, ale tešiť sa z jej smrti, prirovnávať ju k Stalinovi a Hitlerovi a hovoriť o nej ako o „surovej ruskej nacistke“, je len ďalšie prerazenie suterénu, o ktorom si slušne vychovaný človek naivne myslí, že hlbšie dno už neexistuje. Ak sme súčasťou kultúry, ktorá sa pred majestátom smrti vždy s pokorou stíši, potom takéto prejavy sú útokom na samú podstatu našej civilizácie a Krúpa by mal byť zbavený verejnej funkcie bez ohľadu na to, či ostane alebo neostane súčasťou vládnej koalície. Ostáva už len čakať na to, že prezidentka, ktorá tak rada moralizuje nad nenávisťou a rozdeľovaním spoločnosti zo strany opozície, rázne odsúdi takéto hulvátske správanie…

Dôvod, prečo píšem tento status, je však samotná osoba Alexandra Dugina. V dnešnej ére, keď je každý omyl, dokonca odlišný legitímny názor považovaný za šírenie hoaxov a dezinformácií, je masové mediálne označovanie ruského filozofa za „Putinovho ideológa“ učebnicovou ukážkou zámerného šírenia lži. Tento nezmysel sa už traduje tak dlho a zámerne, že by sme mali uviesť veci na pravú mieru.

Putin sa s Duginom nikdy nestretol, nikdy ho necitoval a je otázne, či ho vôbec čítal. A hoci sa ich názory v niektorých veciach prelínajú, filozofov vplyv na ruského prezidenta je značne, značne prehnaný. Je veľmi jednoduché označiť Alexandra Dugina za fašistu. Keďže tento termín je v dnešnej dobe skôr zneužívaný a jednotlivé strany sa ním ohadzujú ako nadávkou, bude lepšie, ak ho označíme za predstaviteľa extrémnej ultrakonzervatívnej pravice a vysvetlíme si na konkrétnych príkladoch, čo to znamená.

Alexander Dugin patril za minulého režimu k avantgardnej disidentskej skupine, ktorá koketovala so satanizmom, okultizmom a nacizmom. Jeho vzorom bol v tom čase Wolfram Sievers – nacistický bádateľ v oblasti paranormálnych javov. Pracoval v archíve KGB, kde mal prístup k zakázanej literatúre o slobodomurárstve, fašizme a pohanstve. Mal fenomenálny talent na jazyky, hovorí plynulo po anglicky, taliansky, španielsky, nemecky a francúzsky. Definoval sa ako antikomunista a v roku 1988 sa pripojil k ultranacionalistickej skupine Pamjať, ktorá je v Rusku považovaná za fašistickú. Potom sa stal zakladateľom Národnej boľševickej strany, ktorú súd v roku 2005 zakázal. Neváhal však prijať ponuku Gennadija Zjuganova a pomáhal mu napísať politický program pre Komunistickú stranu Ruskej federácie. Na prelome tisícročia bol krátky čas poradcom vtedajšieho predsedu ruského parlamentu Gennadija Selezňova, komunistického politika, ktorý bol v roku 2002 zo strany vylúčený. Selezňov si potom založil Stranu zjednotenia Ruska. Vtedy ho považovali za sociálneho demokrata a podporoval ho aj Michail Gorbačov.

Jeho vplyv vzrástol už v roku 1997, kedy napísal knihu Základy geopolitiky, ktorá sa stala učebnicou na vojenskej akadémii a znepokojila politické i spravodajské kruhy v USA. Hlavnou myšlienkou jeho geopolitického uvažovania je vízia „euroázijského impéria od Dublinu po Vladivostok“, ktoré chcel rozšíriť aj na juh o prístavy v Indickom oceáne. V tomto období začal rozpracovávať vlastnú podobu „ruského fašizmu“, ktorý odlišoval od nemeckého. Tvrdil, že ruský fašizmus na rozdiel od národného socializmu nemá rasistické a šovinistické aspekty. Dugin sníval aj o „turecko-slovanskej aliancii“, ktorá našla svoj ohlas aj v samotnom Turecku, hlásal odmietnutie atlanticizmu, liberalizmu a hegemónie USA. Pokúsil sa o syntézu ruského pravoslávneho kresťanstva a pohanstva, pretože podľa neho ruské pravoslávie si zachovalo ezoterický charakter, ktorý sa v západnom kresťanstve úplne stratil.

Je pravdou, že Dugin spočiatku Putinovi veľmi lichotil a stál jednoznačne na jeho strane. Jeho obdiv k nemu hraničil s fanatizmom. „Putin je všade, Putin je všetko, Putin je absolútny, Putin je nenahraditeľný,“ hlásal v roku 2007, pričom tvrdil, že Putin nemôže mať odporcov a ak áno, sú duševne chorí a treba ich hospitalizovať.

Všetko sa zmenilo po Majdane, keď Duginovi začalo prekážať, že Putin je málo radikálny. Keď 2. mája 2014 ukrajinskí nacionalisti upálili 42 ľudí v Odese a úrady to odmietali dôkladne vyšetriť, Dugin volal po zabíjaní vinníkov. „Zabite ich! Zabite ich! Zabite ich! Už žiadne rozhovory s nimi!“ vyjadril sa pre médiá. Po tomto vystúpení ho prepustili z Lomonosovovej univerzity, kde bol profesorom sociológie. Ruskému prezidentovi vyčítal, že nepomohol povstalcom na Donbase po ofenzíve ukrajinskej armády v júli 2014. O mesiac neskôr vyzýval na vymazanie ukrajinskej identity.

Napriek tomu, že viaceré úrovne a kombinácie Duginovho uvažovania vyzerajú byť šialené, treba ho čítať. S nálepkami si vystačíme u nás, kde neexistuje slobodná diskusia, v západnej Európe sú o niečo poctivejší. Veľmi zaujímavá bola napríklad diskusia Alexandra Dugina so známym francúzskym filozofom Bernardom Henri-Lévym. Henri-Lévy je konzervatívec, za ktorého sa rád považuje aj sám Dugin, ale táto diskusia jasne ukázala, že Dugin je zmätený v pojmoch a bezradný v metodológii. Určitou pascou je, že s Duginom môže v určitých veciach súhlasiť aj demokrat. Svojim fanúšikom, čitateľom, poslucháčom, študentom občas vysvetľujem, že extrémistu nemusíte identifikovať ako kritika javov, s ktorými nie je spokojná spoločnosť všeobecne – ale vždy ho identifikujete podľa toho, čo navrhuje namiesto toho. Podobne ako odporúčam čítať Brzezinského Veľkú šachovnicu (nie preto, že by som s ňou súhlasil, ale preto, lebo nám odhaľuje, ako uvažuje americký establishment), z tých istých dôvodov je užitočné čítať Duginovu Štvrtú politickú teóriu.

Pre Kremeľ je Dugin skôr otravnou príťažou ako inšpirujúcim intelektuálom. Naďalej však platí, že Dugin vzrušuje skôr verejnosť na Západe ako v samotnom Rusku. A aj atentát na jeho dcéru vyvolal viac pozornosti v Londýne a Paríži ako v samotnej Moskve. Nuž ale keby neboli naši novinári takí hlúpi a nevzdelaní, toto všetko si dokážu overiť veľmi rýchlo. Očakávam, že za tieto nepohodlné informácie ma opäť nejaký intelektuálny polotovar označí za proruského a proputinovského, ale mňa už tieto trápnosti dávno nezaujímajú, pracujem v službách pravdy, nie moci.

A aby som nezabudol, dovoľte mi na záver poďakovať sa vám všetkým za záplavu milých blahoželaní k dnešnému výročiu môjho zrodu. Patria skôr mojim rodičom, zvlášť mojej mame (ja som sa o svoje narodenie ničím nepričinil), ktorá sa mi už dávnejšie priznala, že v tento deň nikdy nemôže spávať. Takže darčeky budem rozdávať skôr ja a aj vám už onedlho prezradím, na čo sa môžete tešiť z mojej tvorby na jeseň. Ďakujem všetkým dobrým ľuďom za priazeň.

Zdroj: Eduard Chmelár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Vyšiel s pravdou von: Hegera prosia ľudia na kolenách a držia mu palce! "Majú strach z Fica a Mafie! Držia nám palce...

Vyšiel s pravdou von: Hegera prosia ľudia na kolenách a držia mu palce! „Majú strach z Fica a Mafie! Držia nám palce…

Chystá sa utiecť pred spravodlivosťou? Naď prezradil na Sulika to, čo minister nečakal: S tým plynom na vykurovaciu sezónu to môže

Chystá sa utiecť pred spravodlivosťou? Naď prezradil na Sulika to, čo minister nečakal: S tým plynom na vykurovaciu sezónu to môže