Pred svojou smrťou prelomil mlčanie! Karel Gott spôsobil medialne šialenstvo! Pred svojou smrťou zverejnil to, čo nikto nečakal
Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu
Čo predpovedal Karel Gott v roku 2010 a 2017 v rozhovoroch pre Českú televíziu a Zoznam? Rozprával napríklad o tom, že všetci sme iba figúrkami, ktorými manipulujú tajomné skupiny mocných finančníkov a okultistov, a varoval, že sa rútime v ústrety novej orwellovskej totalite. Ide o osoby, ktoré určujú, kto bude robiť politiku, a to ostatné už je iba veľké divadlo. Dnes už sa stalo pravidlom označiť nepohodlné názory za konšpiračnú teóriu, aby sme snáď nemuseli argumentovať a premýšľať.
“Som presvedčený, že zvlášť v posledných storočiach nejde o žiadne omyly, naopak politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, aj to najhoršie ako vojny. Vždy je o víťazoch rozhodnuté dávno predtým. Rovnaké banky podporovali toho, kto ich rozpútal, a vyjednávali s tým, kto bol napadnutý. Dohovárali sa, čím budú platiť, až im budú posielať zbrane. Beh sveta riadia tieto vysoké nadštátne kruhy, tzv. ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté rády a lóže až po mysticko-okultné organizácie.”
Na začiatku sa Gott s moderátorkou bavili o Českom rozhlase. Z neho sa okľukou dostali na jednotlivé dekády, konkrétne na štyridsiate roky. „To by mi ešte tak chýbalo, aby som spieval v štyridsiatych rokoch, to by bolo kritiky, čo všetko prežil za systémy a režimy. No tak prepáčte, že som prežil veľa, ale ja som na to hrdý.“ Gott sa vyjadril, že pre prežitie musí mať človek pevné a silné nervy. Tiež povedal, že keby menil štýly, tak by to bolo nevierohodné. „Keby som spieval napríklad protestsongy,“ uviedol príklad a dodal, že bol od začiatku lyrický tenor, ktorý chcel spievať od srdca k srdciam a pohladiť ženskú dušu.
Potom prišla reč na roky, kedy sa Gott preslávil, a na jeho album Vianoce v zlatej Prahe. „Vianoce, pred ktorými spadla klietka,“ popísal Gott rok 1969 a zabrúsil do politiky: „Oni pri tom obsadení Československa nám nechali rok, aby sme kto chcel, mohol odísť. To už predsa samo o sebe hovorí, ako to bolo všetko naplánované a dohodnuté, medzi veľmocami. My viníme stále jednu veľmoc, ktorá nás obsadila. Ale pozor, boli dohodnutý, a to je dôležité stále si to hovoriť. Oni sa dohovorili, ten veľvyslanec tej druhej veľmoci v Prahe s tým súhlasil, že prezident tej druhej veľmoci nebude v úrade ten deň, toho 21. augusta, bude na love, a toto je potrebné si pripomínať, že to je všetko dohodnuté dopredu, tam sa nestane nič náhodou.“ Potom ešte popísal požiadavky, ktoré zrejme mala ona druhá veľmoc: „Tak nechajte tie hranice otvorené, nech to má taký ľudský priebeh, nech odíde každý, ktorý nechce byť v tomto systéme tej normalizácie.“
Moderátorka sa ho potom pýtala, či pociťuje horkosť, že sa oslavy nekonali. „Vtedy oni nenadávali na tých, ktorí tu robili ten systém, tým to nehovorili, pretože tí by sa s nimi vôbec nebavili, tí by povedali: ‚Počkajte, ja tu teraz podnikám, privatizujem, tak ma nechajte na pokoji‘,“ odpovedal Gott .
Niektorí mu vraj hovoria, aby zostal poslom dobrých správ, že od neho nechcú počuť, že veci boli inak, než sa píše napríklad v čítankách. „Je to len otázka chcieť to vedieť,“ komentoval Gott otázku moderátorky, ako si môže byť taký istý vo svojich vyhláseniach a prognózach.
Vraj ho teraz zaujíma finančníctvo, ekonomické stránky, z ktorých sa údajne odvíja celá politika. „Je to v ekonomike,“ vyhlásil spevák a dodal: „Je to otázka niekoho, kto nie je pritom vidieť, ale ten to riadi. Nerobme si ilúzie, že to je všetko náhoda. To riadia stále rovnakí ľudia, rovnaké vysoké financie, rovnakí bankári a tí financovali vo vojnách aj tie znepriatelené strany.“
Potom sa dostali k jeho poslednému albumu Tá pravá. Karel Gott odpovedal na otázku, čo sa o ňom z albumu človek dozvie: „Všetky piesne nie sú nejakou výzvou alebo spovedou alebo ukázaním cesty, to je všetko taký pátos. Tiež sú piesne, ktoré sú nádherné a sú o ničom. Aj to dávam za príklad kritikom, ktorí vyzdvihujú a glorifikujú nejakých Boby Dylany a takých tých pesničkárov, ktorí mali pocit, že ich poslaním je dávať niečo ľudstvu sveta ako nejaký vlajkonosič filozofiou. To môžem rozprávať, to nemusím spievať. Podľa mňa by pieseň nemala zaťažkávať človeka, aby hrozne hlboko sa dostával do filozofie, ktorá ho skôr unavuje, než povzbudzuje,“ zakončil svoju reč Karel Gott, obľúbený spevák a víťaz mnohých cien.
Zdroj: ZEM A VEK