in

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

 

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

Smer víťaz volieb 2023

Smrť Generála Milana Lučanského šokovala cele Slovensko a ani po 3 rokoch na hrdinu nikto nezabudol. Síce bývala ministerka Kolíkova stále tvrdí, že Lučanský spáchal samovraždu tak vláda Róberta Fica sľubuje, že na prípad Lučanského a Krivočenka sa podrobne zamerajú a zistia čo sa v osudný deň stalo.

Plne pracuje aj zástupca rodiny Miroslav Radačovský, ktorý poukazuje na to, čo sa jednoducho celý čas prehliadalo. Zároveň si Slovensko už zajtra pripomenie pamiatku Generála Lučanského na Martinskom cintoríne o 15 hodine. Slovensko tak na hrdinu nezabudne a pravda zvíťazí!

komentár Miroslava Radačovského

TRI ROKY OD SMRTI P. GENERÁLA LUČANSKÉHO

Dňa 30.12.2023 uplynú tri roky od smrti p. generála Milana Lučanského.

P. generál Lučanský sa stal obeťou nenávisti, pomstychtivosti a boja o moc slovenských politikov.

Bezprostredne po jeho smrti bola bývalou ministerkou spravodlivosti zriadená politická komisia, ktorá v priebehu niekoľkých týždňov vypracovala neodbornú a právne neakceptovateľnú správu, ktorá konštatovala, že gen. Lučanský spáchal samovraždu.

Trojročné vyšetrovanie, vykonanie množstva dôkazov, vypočutie stovky svedkov, vypracovanie množstva znaleckých posudkov, odborných vyjadrení, však doposiaľ nepreukázalo, čo bolo skutočnou príčinou a dôvodom smrti gen. Lučanského.

Len pre porovnanie. Na pripojenej fotografii držím v rukách niekoľkostranovú záverečnú správu politickej komisie a pred sebou na stole mám len časť niekoľko stoviek strán vyšetrovacieho materiálu v tejto veci.

Nie som zástancom toho, aby sa právne a skutkovo náročné veci pred skončením vyšetrovania zverejňovali. Pretože to viac veci škodí ako pomáha. Avšak vzhľadom na verejné vyhlásenia bývalej ministerky Kolíkovej, niektorých politikov a médií, uvediem len stručne.

K smrti gen. Lučanského došlo udusením. Toto nie je sporné. Bývalá ministerka, niektorí politici a médiá tvrdia, že k uduseniu došlo obesením, pretože to vyplýva zo znaleckého posudku o príčine smrti.

Zo znaleckého posudku, vykonaného v súlade so zákonom, to však nevyplýva. Chýbajú totiž znaky nevyhnutné pre záver, že k uduseniu došlo obesením a to predovšetkým škrtiaca ryha na krku nebohého. Až „doplnením“ znaleckého posudku o niekoľko dní sa zrazu konštatuje, že škrtiaca ryha na krku sa dodatočne objavila.

Ja teda, ako právny zástupca poškodených, zastávam iný názor.

Doplnený znalecký posudok bol vykonaný v rozpore so zákonom a nemôže slúžiť ako dôkaz, na základe ktorého by bolo možné konštatovať, že gen. Lučanský spáchal samovraždu obesením.

Naviac, aj z výpovedí viacerých svedkov, ktoré som navrhol vypočuť, vyplýva, že na krku nebohého žiadne znaky, svedčiace pre obesenie, nevideli.

K ďalším skutočnostiam a dôkazom prebiehajúceho trojročného vyšetrovania sa vyjadrovať nebudem, pretože by to vyžadovalo veľký časový priestor. O tom až po definitívnom skončení vyšetrovania.

Dĺžku konania a vyšetrovania ja, ako zástupca poškodených, ovplyvniť nemôžem. Nie som vyšetrovateľ ani dozorujúci prokurátor.

Nikdy som nevyslovil názor, ani sa nevyjadril, že poranenia a smrť gen. Lučanského mali spôsobiť príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže. Vyšetrovacie orgány a nie ja začali a pokračujú v trestnom stíhaní, ako sa v uzneseniach uvádza, proti doposiaľ nestotožneným osobám v postavení príslušníkov ZVJS. Hoci si môžem myslieť, že aj toto nie je celkom správne.

V konečnom dôsledku, z môjho procesného postavenia nevyplýva ani povinnosť skúmať či vyšetrovať, kto takéto poranenia prípadne smrť mohol alebo nemohol spôsobiť. Pre mňa a pre rodinu poškodených je dôležité to, že na základe mnou navrhovaných dôkazov a ďalších skutočností, podľa môjho názoru, nevyplýva, aby si poranenia a smrť gen. Lučanský spôsobil sám. A toto je pre mňa ako právneho zástupcu poškodených najdôležitejšie a na tom budem stále trvať, aj keby to malo trvať akokoľvek dlho.

Predpokladám, že ma čaká ešte veľa práce. Práce odbornej, právnej. Ale keďže som to zatiaľ zvládal v priebehu troch rokov, tak to budem zvládať sám aj naďalej.

DŇA 30.12.2023 NA CINTORÍNE V MARTINE O 15,00 h SA USKUTOČNÍ PIETNA SPOMIENKA NA P. GEN. LUČANSKÉHO, KTOREJ SA AKO PRÁVNY ZÁSTUPCA RODINY LUČANSKÝCH ZÚČASTNÍM.

právny zástupca rodiny Lučanských, europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Čaputová nám to celý čas tajila! Prehovoril muž, ktorého chceli odstrániť: Kryje teroristu, ktorý chcel vr*ždiť ľudí s iným názorom...

Čaputová nám to celý čas tajila! Prehovoril muž, ktorého chceli odstrániť: Kryje teroristu, ktorý chcel vr*ždiť ľudí s iným názorom…

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…