in

Pravda o Slovensku! Herec Luknár spôsobil mediálne šialenstvo: Politici sa starajú len sami o seba a ľudia nech zd*chnú!

Pravda o Slovensku! Herec Luknár spôsobil mediálne šialenstvo: Politici sa starajú len sami o seba a ľudia nech zd*chnú!
Zdroj: TASR

Pravda o Slovensku! Herec Luknár spôsobil mediálne šialenstvo: Politici sa starajú len sami o seba a ľudia nech zd*chnú!

Pravda o Slovensku! Herec Luknár spôsobil mediálne šialenstvo: Politici sa starajú len sami o seba a ľudia nech zd*chnú!
Zdroj: TASR

Herec Roman Luknár už nedokázal ďalej tajiť a na plné ústa povedal to, čo si myslí o angažovanosti svojich kolegov v politike. Tak isto sa rozhodol otvorene porozprávať o situácii na Slovensku a následne poukázať na politickú beznádej, ktorá vzniká aj vďaka protestom „Za slušné Slovensko“. Angažovanosť hercov považuje za trápne divadlo, ktoré nič nezmení. Podľa jeho slov je načase zmeniť myslenie ľudí a začať skutočný boj. Netreba zabudnúť na tváre ako je Táňa Pauhofová, Richard Stanke či Zuzana Fialová. Luknár však navrhuje iné riešenie.

 

Myslíš si, že štát sa nestará o svojich ľudí?

Tí, čo majú v rukách štát, sa starajú len sami o seba. Rozprávajú, že robia niečo pre ľudí, ale to sa robí inak.

Nikto tu nemyslí napríklad na starých ľudí. V zahraničí sa snažia penzistov zamestnať, starí ľudia nechcú byť štátu na obtiaž. Chodia do roboty a zarábajú. Tam to funguje, ale tu každý posiela starých ľudí zomrieť. Nie sú tu ani stacionáre. Viem o tom svoje, môj otec má Alzheimerovu chorobu.

V Španielsku zo starého kina urobili stacionár, kde sa môžu starí ľudia stretávať a tancovať. Na Slovensku chce mať každý mercedes a starí nech „zdochnú“.

A čo umelci – mali by sa viac verejne a politicky angažovať?

Určite. Byť menej na tribúne protestov Za slušné Slovensko a vykrikovať niečo, ale skôr svojou každodennou prácou robiť to, že keď ľudia prídu do divadla a kina, uvidia niečo, čo ich prinúti zamyslieť sa nad tým, čo a ako žijeme.

Umelci majú istú časť zodpovednosti a moc ukázať národu, že takto to dopadne, keď volíte toho či onoho. A keď volíte iného, stane sa toto.

„Vyjdem von z baraka a idem do Billy, to je tristo metrov. Mám bradu, lebo nakrúcam film Ostrým nožom, a už po mne niekto volá: Čo je, čo je, nemáme na žiletky? Ďalší zase: Počúvaj, to ako vyzeráš, veď sa ohoľ! Každý do mňa búcha, jej, Dudko! Dám si okuliare, lebo je slnko, už za tým niečo vidia. Vyberám si tovar, sústredím sa na to a zrazu sa zľaknem, lebo vedľa ucha mám hlavu ďalšieho občana, ktorý mi hovorí: Dudko, nemaskuj sa, aj tak som ťa spoznal. Ja sa do nikoho nestarám, len všetci sa montujú do mňa,“ povedal v rozhovore pre denník SME, v ktorom otvorene povedal, aký vzťah má k ostatným hercom.

Stretáva sa s nimi v súkromí?

„Nie. Nemám chuť si kaziť deň. Keď mi ponúkajú robotu, mňa nezaujíma, koľko za to budem mať peňazí a čo tam budem hrať. Zaujíma ma, s kým tam budem hrať. Nechcem si kaziť deň s ľuďmi, čo chodia neskoro na pľac a nevedia texty. Dopredu sa pýtam: Hrá tam aj tento? Máte s ním len tri obrazy, presviedčajú ma. Nie, s ním určite nebudem hrať ani tri obrazy. Ani jeden. Rok som s ním pracoval každý pondelok, čakali sme ho tri hodiny a potom nevedel texty. Ja sa chcem pri práci smiať. Nikam nechodím, ani na svoje premiéry,“ dodal.

Na Slovensku, ale aj v susednom Česku, je už akýmsi nepísaným pravidlom, že sa herci aktívne zapájajú do politického diania a vystupujú na protestoch. Na tých by ste Romana Luknára hľadali len ťažko.

„Ľudia sa ma pýtajú, prečo som nebol počas pochodov na námestí a nestál vedľa Riša Stankeho. Odpovedám: A vy ste sa prečo neozvali proti Mečiarovi, Dzurindovi, Miklošovi? A kde ste boli posledných desať rokov? Museli zabiť dvoch ľudí, aby ste sa ozvali? Mne sa to zdá trápne, čo tam mám robiť?“ pohoršil sa herec, čím urazil aj kolegyne Táňu Pauhofovú či Zuzanu Fialovú, ktoré spoločne so Stankem na pódiu stáli. „Mne sa to zdá nie trápne, ale smutné. Čo by som tam mal robiť.

Tu nepomôže výmena generácií, tu treba vymeniť celý národ. To je ten problém,“ dodal na záver.

Zdroj: PLUSKA

AKTUALITY

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Prevalilo sa to: Multiotecko OJ*BAL Slovensko! Kollárov BIZNIS na úkor peňazí daňových poplatníkov, ktorí trú biedu...

Prevalilo sa to: Multiotecko OJ*BAL Slovensko! Kollárov BIZNIS na úkor peňazí daňových poplatníkov, ktorí trú biedu…

VIDEO, ktoré malo byť vymazané! Kočner a Zszuzsová sú nevinní! Príslušník SIS zverejnil mrazivé informácie...

VIDEO, ktoré malo byť vymazané! Kočner a Zszuzsová sú nevinní! Príslušník SIS zverejnil mrazivé informácie…