in

Postavil sa za Ukrajincov! Kiska vyčistil žalúdok Slovákom: „Závisť ničí nielen vlastné šťastie, ale prejavuje sa aj agresiou navonok…“

Postavil sa za Ukrajincov! Kiska vyčistil žalúdok Slovákom: "Závisť ničí nielen vlastné šťastie, ale prejavuje sa aj agresiou navonok..."
Zdroj: Andrej Kiska

Postavil sa za Ukrajincov! Kiska vyčistil žalúdok Slovákom: „Závisť ničí nielen vlastné šťastie, ale prejavuje sa aj agresiou navonok…“

Postavil sa za Ukrajincov! Kiska vyčistil žalúdok Slovákom: "Závisť ničí nielen vlastné šťastie, ale prejavuje sa aj agresiou navonok..."
Zdroj: Andrej Kiska

Bývalý prezident Andrej Kiska sa postavil na stranu Ukrajinských utečencov, ktorí si túto cestu určite nevybrali. Stále sa však medzi Slovákmi nájde závisť, ktorú tentokrát prezident Kiska rázne uhasil.

 

ŠKODA, ŽE AJ V NAŠEJ RODINE NEMÁME RAKOVINU. ALEBO ŽE NIE SOM Z UKRAJINY.

„Škoda, že nemáme rakovinu!“ Túto vetu si od susedov vypočula mamička malej Ninky, ktorej Dobrí Anjeli, ale aj ďalší dobrí ľudia a firmy pomáhali. Finančne, s ubytovaním, či psychickou podporou. Ninka mala rakovinu opakovane, musela podstúpiť transplantáciu kostnej drene. Jej život visel na vlásku. Svoj boj víťazne zvládla, dnes je z nej veľká slečna. Mamička sa sama stala Dobrým Anjelom a začala finančne pomáhať.

Toto sa stalo pred desiatimi rokmi. Dnes mám malé deja vu. „Ukrajincom pomáhate a naši ľudia trú biedu. Vykašľali ste sa na Slovákov, a čo naše choré deti? Kúpim ukrajinský pas, nech si aj ja môžem užívať.“

A tak vysvetľujeme a píšeme. Niekedy mám pocit, že je to jedno. Tí, ktorí rozumejú, čo sa deje, pomáhajú. Tí, ktorí závidia, nepomohli nikdy a len šíria zlobu a nenávisť. Závisť ničí nielen vlastné šťastie, ale prejavuje sa aj agresiou navonok. Slovnými útokmi, urážkami. Stačí si pozrieť niektoré komentáre, ktoré určite pribudnú aj pod týmto statusom.

Dobrí Anjeli už pomohli vyše desať tisícom rodín. Len za minulý mesiac dostalo pomoc 2.711 rodín po 156 eur. Vyše 420.000 eur. Vyzbierané a prerozdelené do posledného centa. Od vzniku Anjela vyše 63 miliónov eur. Veľa? Málo? Neviem. Ale viem, že vyše 80 % rodín, kde dieťa dostane rakovinu, sa musí zadlžiť, aby prežili. A že Dobrí Anjeli sú úžasní ľudia, ktorí pomáhajú, hoci niekedy sami nemajú veľa.

Niekoľko desiatok mamičiek z Ukrajiny s chorým dieťaťom nemá na Slovensku absolútne nič. Nemajú rodinu, nemajú zázemie, dedkov, babky, susedov. Otcovia ostali bojovať a ony sú s jedným kufrom a dieťaťom na onkológii alebo niekde v malej izbietke.

To, že chceme pomáhať chorým deťom z Ukrajiny neznamená, že prestaneme pomáhať ostatným. Alebo že sa im znížia príspevky. Pomoc pre niekoľko desiatok chorých detí sa snažíme pozháňať Mimoriadnym projektom. Navyše k peniazom, ktoré Dobrí Anjeli už posielajú.

„Nikdy sme nikomu nechceli byť v Európe na ťarchu.“ Napísala nám 40 ročná Lena s 6 ročným Artemom na vozíku. „Sme si istí, že táto nezmyselná vojna sa skončí a my na Ukrajine všetko obnovíme a budeme radi, keď prídete a uvidíte krásu a divy našej krajiny.“

Želajme si spoločne, aby sa tak stalo čím skôr. A rodiny mohli odísť tam, kde tak túžia. Späť domov. Zatiaľ im pomôžme. A kašlime na závistlivcov. Nech si naďalej ničia svoje šťastie, my si naše nedáme. 

One Comment

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Slovenka spôsobila chaos na Ukrajinskej ambasáde! Chcela ísť zachrániť deti z pivnice tajného laboratória v Kyjeve...

Slovenka spôsobila chaos na Ukrajinskej ambasáde! Chcela ísť zachrániť deti z pivnice tajného laboratória v Kyjeve…

ZATKLI VEĽKÚ RYBU! TOTO môže byť KONIEC Matoviča, Lipšica aj Čaputovej...

ZATKLI VEĽKÚ RYBU! TOTO môže byť KONIEC Matoviča, Lipšica aj Čaputovej…