in

Posledný klinec do rakvy? Zahraničný expert usvedčil Remišovú z megapodvodu na vlastnom národe…

Posledný klinec do rakvy? Zahraničný expert usvedčil Remišovú z megapodvodu na vlastnom národe...
Zdroj: RTVS

Posledný klinec do rakvy? Zahraničný expert usvedčil Remišovú z megapodvodu na vlastnom národe…

Posledný klinec do rakvy? Zahraničný expert usvedčil Remišovú z megapodvodu na vlastnom národe...
Zdroj: RTVS

Ministerka Veronika Remišová je po Referende doslova a dopísmena na smiech a hanbu pre celé Slovensko. Zatiaľ čo sa doteraz nevedela naučiť výšku DPH tak tentokrát katastroficky klame v priamom prenose. Doslova ide o informačný megapodvod, ktorému uverí už asi pravdepodobne len slaboduchý človek. Zahraničný expert Eduard Chmelar ju zničil jedným ťahom a zdá sa, že Remišovej preferencie padnú na úroveň nizkotučného mlieka.

 

NAUČTE VLÁDNYCH POLITIKOV POČÍTAŤ!

To, že prepytujem vicepremiérka a ministerka INVESTÍCIÍ Veronika Remišová sa nedokázala ani po viacnásobnej blamáži naučiť výšku DPH, je už predmetom vtipov. Ale to, že jej robia problém základné počty, už ani smiešne nie je. Veronika Remišová označila výsledok referenda za debakel Fica a Pellegriniho a vysmiala sa im, že nedokázali priviesť k urnám ani toľko voličov, koľko získali vo voľbách v roku 2020. Už som to vysvetľoval, ale keďže dnes túto hlúposť zopakoval predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR a poslanec za OĽaNO Milan Vetrák, musím to povedať ešte raz a polopatisticky.

Ešte nerozdelený Smer-SD získal v posledných voľbách 18,29 % zo všetkých ZÚČASTNENÝCH voličov. Na nedávnom referende sa zúčastnilo 27,25 % zo všetkých OPRÁVNENÝCH voličov. Premenené na reálne čísla to znamená, že stranu Smer-SD volilo pred tromi rokmi 527 172 voličov. Na referendum o zmene ústavy prišlo 1 193 198 voličov. To je nielen viac ako dvojnásobok voličov Smeru. To je toľko, koľko bolo všetkých voličov vládnej koalície, kým ešte mali ústavnú väčšinu. A je to toľko, koľko by dnes stačilo na pohodlné prevalcovanie zvyškov vládnej koalície. Len s tým, že na skutočné voľby príde oveľa viac ľudí ako na referendum, ktoré sa usilovali držať provládni politici a médiá v ilegalite, a napriek tomu prišlo k urnám viac ľudí ako bolo voličov Zuzany Čaputovej. Interpretovať takéto čísla ako debakel môže len klinický idiot, ktorý neovláda stredoškolskú aritmetiku alebo bezškrupulózny podliak, ktorý vedome zavádza ľudí. Ale keďže nám nevládnu normálni ľudia, reálna je aj možnosť A, aj možnosť B.

Ako príklad si uveďme Matovičovu podmienku predčasných volieb (všimnite si, že on už ani nevie s niečím súhlasiť bez podmienky), aby sa do zmeny ústavy zabetónoval aj súčasný volebný systém. Líder OĽaNO to odôvodnil tým, že vraj Smer-SD, Hlas-SD a Republika sa dohodli, že po voľbách zmenia volebný systém, čo by bol podľa neho koniec demokracie. Hovoril som s viacerými opozičnými politikmi a som presvedčený, že Igor Matovič si nejakú dohodu týchto strán ako obyčajne skrz na skrz vymyslel, vycucal z prsta, vyblúznil – nazvite si to ako chcete, ale nie je na tom ani zamak pravdy. Jediný, kto chcel reálne meniť volebný systém, bol Matovič sám, má to aj vo volebnom programe a jeho poslanec Vetrák dnes nevedel obkecať, prečo by zrazu to, čo ešte minulý rok chceli, znamenalo koniec demokracie. Navyše straší, že by to bolo ako u Orbána, ktorého ešte pred pár mesiacmi obdivoval. Rozumiete tomu?

Mám pocit, že slovenská spoločnosť stratila akékoľvek nároky na úroveň politiky, že pasívne dokáže akceptovať čokoľvek ako naša prezidentka – aj nepríčetný stav, v ktorom koalícia nedokáže ani vládnuť, ani odísť. Lebo v normálnom štáte by nemohla vzniknúť diskusia o tom, či má odvolaná vláda vypadnúť hneď alebo až o rok, či občania ešte vôbec stoja o to, aby im títo babráci „pomáhali“ a prečo by to malo byť práve nasledujúcich deväť mesiacov iné ako doteraz. Dedičstvo tohto volebného systému si Slovensko ako ťažkú železnú guľu vláči za sebou už takmer štvrťstoročie. Odborníci naprieč politickým spektrom sa dlhodobo zhodujú na potrebe jeho zmeny, lebo súčasný stav vyhovuje jedine oligarchii (proti ktorej sa vládna koalícia tvári, že bojuje). Donedávna tomu rozumel aj Igor Matovič. Je veľmi ťažké nájsť zhodu na podobe tejto zmeny, pretože by mala vyhovovať kritériám spravodlivosti pre všetkých, nie iba jednej politickej garnitúre. Ale keď vládna koalícia zmení ústavu, že meniť volebný systém sa bude dať len trojpätinovou väčšinou, prakticky to zničí čo i len teoretickú možnosť dohody na nových pravidlách.

Celý tento chaos by mohla zastaviť jedna jediná žena – prezidentka republiky. Zuzana Čaputová dnes môže jediným rozhodnutím vyhnať Eduarda Hegera a jeho družinu z vládnych palácov alebo mu pohroziť, že vymenuje úradnícku vládu a ich pošle do opozičných lavíc, ak nebudú predčasné voľby ešte na jar. Lenže táto citlivo vnímajúca najatá herečka je opovrhnutiahodne zbabelá urobiť čokoľvek, čo by ohrozilo šance na jej budúcoročné znovuzvolenie. A tak som presvedčený, že títo politickí špekulanti to nakoniec prekombinujú a ľudia im tú politickú zbabelosť a mocenskú aroganciu vo voľbách spočítajú. Ak táto garnitúra vôbec je schopná garantovať férové voľby. Na základe ich doterajšieho správania by sme sa mali mať na pozore.

Zdroj: Eduard Chmelár 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
SKONČIL: Žiak skončil ako ÚBOŽIAK! Na súde schytal RANU ako z dela: Akosi vám nič nevychádza...

SKONČIL: Žiak skončil ako ÚBOŽIAK! Na súde schytal RANU ako z dela: Akosi vám nič nevychádza…

ŠOKUJÚCI VERDIKT: Maroš Žilinka sa postavil za Jozefa Chovanca! Rázny krok, ktorý Belgicko nečakalo

ŠOKUJÚCI VERDIKT: Maroš Žilinka sa postavil za Jozefa Chovanca! Rázny krok, ktorý Belgicko nečakalo