in

Posadila ju na zadok: Odvážna Sudkyňa Jelinková dorazila Čaputovú: Hnevom sa proti nenávisti nebojuje

Posadila ju na zadok: Odvážna Sudkyňa Jelinková dorazila Čaputovú: Hnevom sa proti nenávisti nebojuje
Zdroj: Foto N – Vladimír Šimíček, TASR

Posadila ju na zadok: Odvážna Sudkyňa Jelinková dorazila Čaputovú: Hnevom sa proti nenávisti nebojuje

Posadila ju na zadok: Odvážna Sudkyňa Jelinková dorazila Čaputovú: Hnevom sa proti nenávisti nebojuje
Zdroj: Foto N – Vladimír Šimíček, TASR

Krajská sudkyňa Dana Jelinková Dudzíková vo svojom najnovšom blogu, ktorý vám prinášame bez redakčných úprav, v plnom znení, hovorí o svojich postrehoch z Francúzska, či Belgicka, i o tom, ako je Slovensko aktuálne vnímané v zahraničí

 

Vážená p. prezidentka Slovenskej republiky,

nie je to tak dávno, čo ste mi v Prezidentskom paláci odovzdávali menovací dekrét sudcu Slovenskej republiky.

Prvýkrát ste ma ako sudcu sklamali, keď ste odignorovali Otvorený list sudcov z r. 2021, ktorý podpísalo viac ako 340 sudcov namietajúcich spôsob realizácie súdnej reformy. Súdna reforma sa mala diať vo verejnom záujme na prospech občanov ako účastníkov konania a keďže sme mali odôvodnené obavy, že tomu tak nie je, obrátili sme sa na Vás.  Aj udalosti dnešných dní dokazujú, že signatári tohto listu mali pravdu v každej jednej námietke, ktorú v liste vzniesli. Mohli ste vstúpiť do procesu reformy, ale neurobili ste to. Na uvedený list ste nenapísali ani to, že ďakujem a beriem na vedomie, vážení sudcovia. Mali ste moc, no nepoužili ste ju.

Druhýkrát ste ma ako sudcu sklamali, keď ste neurobili žiaden právny krok na ochranu slovenskej jurisdikcie a slovenských občanov pri otáznikoch, ktoré vyvolávala obranná zmluva s USA. Mali ste možnosť obrátiť sa na Ústavný súd SR na zodpovedanie právnych otázok, ale neurobili ste to. Bez komentára ste prijali americkú jurisdikciu aj v prípadoch, kedy si okolité štáty vyhradili kontrolné mechanizmy prípadného nesprávneho použitia klauzuly o jurisdikcii. Opäť ste mali v rukách moc, no nepoužili ste ju.

Ďalšie sklamanie pramenilo z Vašich verejných hodnotiacich úsudkov súdnych rozhodnutí, kedy ste bez znalosti veci a potrebnej odbornosti boli pripravená kritizovať aj rozhodnutie najvyšších súdnych autorít.

Takto sa podľa môjho názoru dôvera justície v očiach verejnosti nebuduje.

Vašim dnešným statusom na Vašom facebookovom konte ste našli vinníkov tragédie, ktorá otriasla celým Slovenskom, aj medzi sudcami a prokurátormi. Mohli by ste prosím byť konkrétnejšia? Výrok rozsudku bez odôvodnenia je ukážkou svojvôle a tú si v našej spoločnosti nemôžeme dovoliť. A Váš výrok je vážnym obvinením, ktorý si žiada vysvetlenie.

S poľutovaním musím konštatovať, že Vašimi hodnotiacimi úsudkami zovšeobecňujúceho charakteru z dnešného dňa ste vrazili dýku do fungovania právneho štátu.

Úmysel Vašich vyjadrení si nedovolím hodnotiť verejne.

Veľmi zdvorilo Vás prosím, nie ako občan a fyzická osoba, ale ako predstaviteľ súdnej moci, aby ste vážili slová a nerozdúchavali vášne.

Pokiaľ neviete spoločnosti pomôcť inak ako statusom o Vašom hneve, prosím radšej zvážte realizáciu slobody prejavu. Hnevom sa proti nenávisti nebojuje

 

Zdroj: PRAVDA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
VYTRÚBILI Čaputovú! Prezidentka, ktorá nerozumie Slovenskému národu pocítila SILU Slovákov...

VYTRÚBILI Čaputovú! Prezidentka, ktorá nerozumie Slovenskému národu pocítila SILU Slovákov…

Pre toto odišla zo Slovenska? Čaputová, ktorá nerozumie ľuďom sa nevyhla horúcemu pozdravu: Zavádzate liberálnu diktatúru...

Pre toto odišla zo Slovenska? Čaputová, ktorá nerozumie ľuďom sa nevyhla horúcemu pozdravu: Zavádzate liberálnu diktatúru…