in

Piško odmietol rozprávať s dezolátmi! Chmelár mu vylepil po papuli: Rasťo prestaň piť! Máš učňovku bez maturity a ty chceš nadávať profesorom z Harvardu?

Piško odmietol rozprávať s dezolátmi! Chmelár mu vylepil po papuli: Rasťo prestaň piť! Máš učňovku bez maturity a ty chceš nadávať profesorom z Harvardu?

Piško odmietol rozprávať s dezolátmi! Chmelár mu vylepil po papuli: Rasťo už prestaň piť! Máš učňovku bez maturity a ty chceš nadávať profesorom z Harvardu?

sleduj skupinu SMER-SSD Róbert Fico

 

Smer-SSD víťaz volieb

Piško odmietol rozprávať s dezolátmi! Chmelár mu vylepil po papuli: Rasťo prestaň piť! Máš učňovku bez maturity a ty chceš nadávať profesorom z Harvardu?
Zdroj: EREPORT, JOJ

Eduard Chmelár patrí medzi osobnosti, ktoré sa postavili súčasnej dobe. Tentokrát to schytal zabávač Piško, ktorý urazil ľudí s odlišným názorom.

K tomuto rozhovoru ešte niekoľko čerstvých informácií: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes udelil piatim veliteľom pluku Azov titul „hrdina Ukrajiny“. Všetci vyznamenaní sa momentálne nachádzajú na území Turecka, kde podľa dohody o výmene zajatcov musia ostať až do skončenia vojny. Po glorifikácii Stepana Banderu je naozaj znepokojujúce sledovať, koho považuje Zelenského režim za hrdinov. Zvlášť fascinujúce je sledovať našich extrémnych centristov, ako sa ich zločiny usilujú bagatelizovať. Tí istí, ktorí tak hlučne poukazujú na to, kto v slovenskom parlamente spolupracuje so skutočnými alebo domnelými fašistami, prehliadajú charakter ukrajinskej vojenskej elity zloženej z krajnej pravice, ultranacionalistov a neonacistov. Najčastejšie argumenty proti nim odbijú frázou, že ide o ruské dezinformácie. Tu by som chcel poukázať na to, že v apríli tohto roku izraelský historik a lovec nacistov Efraim Zuroff odmietol tvrdenia, že obvinenia vznesené voči pluku Azov sú súčasťou kremeľskej propagandy. „Nie je to ani zďaleka ruská propaganda. Tí ľudia sú neonacisti. Je absurdné ignorovať, že na Ukrajine je prítomná ultrapravica,“ povedal v rozhovore pre Ottawa Citizen.

Väzby medzi príslušníkmi pluku Azov a skupinami veriacimi v nadradenosť bielej rasy sú dostatočne zdokumentované. Od roku 2017 je oficiálnym stanoviskom ukrajinskej vlády, že Azov sa odpolitizoval (čo nekriticky preberajú aj naše médiá), no podľa odborníkov na krajnú pravicu to nie je pravda. V roku 2019 sa dokonca časť členov Snemovne reprezentantov USA z Demokratickej strany pokúsila presadiť, aby bol pluk Azov zaradený medzi teroristické organizácie. Neprešlo to a od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa začal neonacistický charakter tejto organizácie spochybňovať, hoci ich obrana je taká trápna a nepresvedčivá ako argumentácia kotlebovcov.

V tejto súvislosti je dôležité všimnúť si, ako alergicky reaguje Kyjev na každý mierový návrh – spomeňme len posledné prípady Mexika alebo miliardára Elona Muska. Keďže naše médiá ako obyčajne jeho návrh skreslili, povedzme si, čo vlastne povedal. Musk sa vlastne iba pokúsil dostať Zelenského do obrazu. Až tretinu súčasného ukrajinského štátneho rozpočtu uhrádzajú západné štáty, pričom tento najskorumpovanejší štát Európy je len bezodnou čiernou dierou na peniaze EÚ. Považujem za vysoko nemorálne, že Európska komisia schválila ďalší 5-miliardový balík pomoci pre Ukrajinu z našich daní, pričom na boj proti hladu v Etiópii, Somálsku, Sudáne či Jemene dávame len promile tejto sumy. Ukrajinský prezident jednoducho musí pochopiť, že ľudské a ekonomické náklady tohto konfliktu vysoko prevyšujú jeho diskutabilné prínosy a že nevedie svoju vlasť k slobode, ale na cintorín. Po osemročnej patovej situácii je nevyhnutné ukončiť túto krvavú agóniu diplomatickým rokovaním. Namiesto toho dnes Volodymyr Zelenskyj podpísal dekrét, ktorým oficiálne zakázal rokovania s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Treba to povedať otvorene: nielen Putin, ale predovšetkým Zelenskyj je prekážkou dosiahnutia mieru. Elon Musk mu ponúkol veľkorysý plán, s ktorým by nemusel stratiť tvár: usporiadať referendum o anektovaných územiach pod patronátom OSN. Každý okrem sfanatizovaných putinofilov vie, že referendá, ktoré v dobytých regiónoch usporiadal Putin, boli trápnou fraškou. Hlasovania v priehľadných urnách o území s nevyjasnenými hranicami, lebo ani jeden anektovaný región nie je úplný, Ukrajinci občas nejakú časť dobyjú, takže Moskva vyhlásila, že ešte sa nerozhodla, aké časti vlastne budú tvoriť súčasť Ruska – sú paródiou na skutočné referendum, a kto toto schvaľuje, nemá buď rozum alebo charakter alebo oboje. Vôľa ľudu sa v takýchto podmienkach môže naplniť len pod medzinárodným dohľadom. Ak to Zelenskyj odmieta, nie je legitímnym predstaviteľom tohto územia. A jeho útoky na Muska sú o to trápnejšie, že mu práve tento miliardár na začiatku vojny poskytol svoj Starlink, ktorý Ukrajine umožňuje bezpečnú komunikáciu a internetové spojenie so svetom.

Mrzí ma, že sa o týchto veciach dá diskutovať čoraz menej slobodne a čoraz menej racionálne. Svojho starého priateľa, humoristu Rasťa Piška, mám ľudsky rád, aj keď by mohol menej piť a aj keď máme na veľa vecí diametrálne odlišné politické názory. Ale môj svet nepozostáva len z uniformne jednoliatych osôb a každému, komu to vadí a má k tomu nepatričné poznámky, môžem odkázať len to, aby sa dal vypchať. No dnes sa Rasťo naozaj nezobudil s dobrou náladou, keď po tom, čo bol upozornený, že moje názory sú podobné tým, ktoré zdieľajú Kissinger, Sachs, Varoufakis alebo hoci aj generál Šándor a mnohí ďalší, okomentoval toto video, že nemá záujem diskutovať s konšpirátormi a dezolátmi… Nuž teda takto, milý Rasťo. Nikdy som neútočil na vzdelanie človeka, vážim si všetkých ľudí rovnako, dokonca čím ďalej, tým viac vyhľadávam čistú ľudskú múdrosť obyčajných skúsených ľudí. Ale toto nemôžeš myslieť vážne. Rasťo. Počúvaj ma, ty veselá kopa. Tušíš ty vôbec, čo znamená slovo dezolát? To chceš naozaj ty, chlapec s učňovkou a bez maturity, nadávať profesorom z Harvardu a iným akademikom do mentálne biednej spodiny? To čo sa ti porobilo, chlape? Ja neviem, toto už bude asi nejaký komplex nedoštudovaných indivíduí, lebo aj Šimečka sa takto vyjadruje o popredných slovenských umelcoch a univerzitných profesoroch. V každom prípade je to smutný pohľad, keď bývalý humorista prestáva byť vtipný a začína byť smiešny. Všetko ostatné nájdete vysvetlené v nasledujúcom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

VIDEO: Tvárila sa akoby ju ťahali za škripec! Fico definitívne VYPOL Čaputovú v parlamente! Zopakuj to bez papiera!

VIDEO: Tvárila sa akoby ju ťahali za škripec! Fico definitívne VYPOL Čaputovú v parlamente! Zopakuj to bez papiera!

Vyhnal ju z pléna! Čaputová zažila tvrdú porážku: Vypadni! Obhajuješ gaunerov, ktorí môžu za smrť Lučanského

Vyhnal ju z pléna! Čaputová zažila tvrdú porážku: Vypadni! Obhajuješ gaunerov, ktorí môžu za smrť Lučanského