in

PEDOFILNÝ kňaz má PROBLÉM! Žilinka urobil krok, ktorý Cirkev nečakala: Takýto trest nestačí…

PEDOFILNÝ kňaz má PROBLÉM! Žilinka urobil krok, ktorý Cirkev nečakala: Takýto trest nestačí...
Zdroj: TASR

PEDOFILNÝ KŇAZ má PROBLÉM! Žilinka urobil krok, ktorý Cirkev nečakala: Takýto TREST nestačí…

PEDOFILNÝ kňaz má PROBLÉM! Žilinka urobil krok, ktorý Cirkev nečakala: Takýto trest nestačí...
Zdroj: TASR

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zasahuje proti pedofilnemu kňazovi.

ZISTENÉ PORUŠENIE ZÁKONNOSTI BUDE MAŤ PERSONÁLNU KONZEKVENCIU

 

V trestnej veci odsúdeného kňaza F. O. za pokračovací zločin sexuálneho zneužívania, v ktorej Okresný súd Dolný Kubín dňa 28. júna 2022 schválil dohodu o vine a treste a odsúdenému uložil podmienečný trest odňatia slobody, som preskúmal postup námestníčky okresnej prokurátorky v Dolnom Kubíne a dospel som k záveru, že NEBOL V SÚLADE SO ZÁKONOM.

Námestníčka okresnej prokurátorky postupom pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní NEZABEZPEČILA NÁLEŽITÉ ZISTENIE SKUTKOVÉHO STAVU VECI, získané DÔKAZY NESPRÁVNE VYHODNOTILA a aj v dôsledku toho NESPRÁVNE A NEÚPLNE PRÁVNE KVALIFIKOVALA SKUTOK. Miernejšie právne posúdenie, tzv. podkvalifikovanie stíhaného skutku, potom našlo svoje vyjadrenie aj v NEPRIMERANE MIERNOM, PODMIENEČNOM TRESTE ODŇATIA SLOBODY, nezodpovedajúcom okolnostiam prípadu (išlo o dlhodobé zneužívanie maloletej jej učiteľom a kňazom), jeho následkom a závažnosti. Na tejto skutočnosti nemôže zmeniť nič ani fakt, že v konečnom dôsledku schválil dohodu o vine a treste, uzavretú medzi obvineným a námestníčkou okresnej prokurátorky, sudca Okresného súdu Dolný Kubín.

Zistené reťazenie pochybení v danom prípade je takého charakteru, že ho nie je možné tolerovať a bude mať PERSONÁLNU KONZEKVENCIU.

Krajskému prokurátorovi v Žiline som uložil PRIJAŤ ÚČINNÉ OPATRENIA, aby k obdobným porušeniam zákonnosti v budúcnosti nedošlo.

Zároveň som riaditeľovi trestného odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky uložil VYKONAŤ PREVIERKU zákonnosti postupu prokurátorov v obvode Krajskej prokuratúry Žilina v konaní o dohode o vine a treste.

Komentár Generálneho prokuratúra Maroša Žilinku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Dovedie ho na PSYCHIATRIU? Fico zabil Matovičovi posledný klinec do rakvy: Rovno vyskoč zo 7 poschodia a Sulik nech sa sfetuje...

Dovedie ho na PSYCHIATRIU? Fico zabil Matovičovi posledný klinec do rakvy: Rovno vyskoč zo 7 poschodia a Sulik nech sa sfetuje…

Novodobá TOTALITA? Takto Brusel zničil život Slováka! Zablokovali mu účet, vypli elektriku a odtiahli autá...

Novodobá TOTALITA? Takto Brusel zničil život Slováka! Zablokovali mu účet, vypli elektriku a odtiahli autá…