in

Parlament sa VZBÚRIL: Absolútny KONIEC Cigánikovej? Je NEVZDELANÁ a EMOTÍVNA!

Parlament sa VZBÚRIL: Absolútny KONIEC Cigánikovej? Je NEVZDELANÁ a EMOTÍVNA!
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

Parlament sa vzbúril: Absolútny KONIEC Cigánikovej? Je NEVZDELANÁ a EMOTÍVNA!

Parlament sa VZBÚRIL: Absolútny KONIEC Cigánikovej? Je NEVZDELANÁ a EMOTÍVNA!
Zdroj: Topky – Vlado Anjel

Poslankyňa Janka Bittó Cigániková (SaS) bude zrejme čeliť odvolávaniu z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru parlamentu. Ako ale všetci dobre vieme, politička sa bez boja len tak ľahko nevzdá. Na svojom Facebooku usilovne vypísala dôvody, pre ktoré sa šušká o jej konci.

 

CHCÚ MA ODVOLAŤ

Pán poslanec Martin Čepček navrhol moje odvolanie z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. Keďže parlament je šialený a prepadávajú desiatky bodov, možno na to príde už zajtra.

Dôvody teda sú:
Nemám zdravotnícke vzdelanie, hoci mám vyštudovaný manažment verejnej správy a manažment zdravotníctva. Momentálne študujem ošetrovateľstvo na Slovenskej zdravotníckej univerzite, samozrejme, popri práci a rodine, ako aj školy doteraz.

Okrem toho mám za sebou praxe a stáže vo Fakultnej nemocnici F.D.Roosevelta, v Banskej Bystrici, v Nemocnici Svet Zdravia v Michalovce, v Lekárni FNsP F.D.Roosvelta, v Poisťovniach Union a Dôvera a na Odbore zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja.

Obhajujem právo žien podstúpiť interrupcie, a to sa pánu Čepčekovi nepáči, lebo ženy majú povinne vynosiť všetky deti, porodiť ich a aj ich vychovať.

Nezabránila som podaniu výpovedi lekárov, hoci som kričala od apríla, že premiér sľúbil vyriešiť situáciu do konca júna, ale peniaze sa nenašli. Mimochodom, v utorok k podmienkam zdravotníkov organizujem výbor. Pozývam aj pána Čepčeka, aby sa prišiel pozrieť, hoci doteraz nejavil o tému žiadny záujem a len vytĺka politický kapitál.

Kolegyňa ma napadla a som emotívna.

Klamem o tom, že plod je plod a nie dieťa, čiže odporujem bájnej siedmackej učebnici biológie, ktorú stále nikto nenašiel, ale pravidelne čítam, že sa v nej píše o začiatku života.

Treba nájsť rešpektovaného odborníka na tento post. Ja komunikujem s tímom 40tich zdravotníckych stejkholderov z praxe, s ktorými podrobne prechádzam každý jeden návrh. To aby sme nepísali hlúposti od stola a ale aby terén zmeny mohol navrhovať a aj následne realizovať, lebo písať písmenka nestačí. Aj vďaka tomu prešli kvalitnejšie desiatky zákonov, medzi nimi aj lieková alebo nemocničná reforma. Tiež som viedla silný tím, ktorý tvoril program SaS pre zdravotníctvo a ten bol hodnotený ako najlepší viacerými nezávislými inštitúciami a hodnotitelmi.

Ale zas, je pravda, že kvality pána Krajčiho alebo pani Záborskej, ktorí by ma zrejme nahradili, nemám

Zdroj: Ciganíková/Facebook 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Desivé prepojenia vyšli na povrch: Osloboditelia od fašizmu sa musia v hrobe obracať! Čaputová prijme cenu od ľudí, ktorí majú nacistické korene

Desivé prepojenia vyšli na povrch: Osloboditelia od fašizmu sa musia v hrobe obracať! Čaputová prijme cenu od ľudí, ktorí majú nacistické korene

SLOVENSKO V OHROZENÍ? Fico BIJE na poplach: Vojna je za humnami a my nemáme nič...

SLOVENSKO V OHROZENÍ? Fico BIJE na poplach: Vojna je za humnami a my nemáme nič…