in

Oko za oko, zub za zub?! Šéf inšpekcie Zurian urobil vážne rozhodnutie! Koliková si vypočula tvrdý verdikt! Lučanský bol hrdina! Trvám na tom, že ho zabili!

Oko za oko, zub za zub?! Šéf inšpekcie Zurian urobil vážne rozhodnutie! Koliková si vypočula tvrdý verdikt! Lučanský bol hrdina! Trvám na tom, že ho zabili!
Facebook

Oko za oko, zub za zub?! Šéf inšpekcie Zurian urobil vážne rozhodnutie! Koliková si vypočula tvrdý verdikt! Lučanský bol hrdina! Trvám na tom, že ho zabili!

Sleduj skupinu Žiadame nanovo vyšetriť smrť Generála Lučanského 

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 

Smer vitaz volieb 

Oko za oko, zub za zub?! Šéf inšpekcie Zurian urobil vážne rozhodnutie! Koliková si vypočula tvrdý verdikt! Lučanský bol hrdina! Trvám na tom, že ho zabili!
Facebook

Zurian: Milan Lučanský bol napadnutý

Smrť Milana Lučanského sa stala pred týždňom jednou z tém vypočutia nového šéfa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana, ktorý bol blízkym človekom bývalého šéfa polície. Keď ten nahradil na poste šéfa polície Tibora Gašpara, Zurian sa stal riaditeľom NAKA, ktorej šéfoval dva roky.

Šéf inšpekcie je doteraz presvedčený, že Lučanský bol napadnutý.

„Povedal som, že podľa mňa bol zabitý a že som za stieračom našiel odkaz, že Milan sa už na mňa teší,“ dodal. „Vzhľadom na utŕžené zranenia na temene hlavy som presvedčený, že tam k fyzickému útoku došlo. Ak vyšetrovanie ukáže, že sa sám udieral zozadu do hlavy, budem to rešpektovať,“ povedal na výbore.
„Neviem, aký je záver vyšetrovania tejto – akože samovraždy,“ povedal na vypočutí. „Ja vychádzam z toho, že mi nezákonne vyrazili dvere. Následne začal hon na moju osobu. Za stieračom svojho auta som našiel list – „Milan sa už na teba teší, čaká ťa.“ Syn našiel vo dverách ďalší list,“ hovorí ďalej Zurian. Následne informuje, že za tieto vecí podával trestné oznámenia. Nikto sa nimi však nezaoberal. „Nemám jedinú odpoveď, že by sa o toto niekto zaujímal. Viete o čo sa zaujímala inšpekcia? Že som nazval Makóa zločincom,“ uviedol ďalej.

Oko za oko, zub za zub?! Šéf inšpekcie Zurian urobil vážne rozhodnutie! Koliková si vypočula tvrdý verdikt! Lučanský bol hrdina! Trvám na tom, že ho zabili!
Vládny poslanec Adam Lučanský chce do politiky priniesť nielen slušnosť ale aj spravodlivosť!

„Kým nebudeme vidieť výsledky, tak trvám na tom,“ odpovedal pýtajúcej sa poslankyni na otázku, či teda tvrdí, že verí, že Lučanského niekto zabil.

Zurian povedal aj toto: „K výsledku vyšetrovania sa nevyjadrujem, lebo ja som ho nevidel.“ Dodal aj, že je presvedčený, že Lučanský bol fyzicky napadnutý.

Kolikovej argumenty a finalne stanoviska zhodil zo stola. Je len otazka času, kedy Branislav Zurian pripad Lučanského vyšetrí nanovo. Dopomôcť mu môže aj General Ivan Ševčík, ktorý tvrdí, že má utajované dôkazy, ktore chce zverejniť.

Pohľad do minulosti! Netreba zabudnúť, že práve po smrti Generála musel Branislav Zurian kvôli bezpečnosti opustiť Slovensko. Na vypočutí prehovoril, že žil v Bielorusku.

Ako to bolo s bývalým policajným prezidentom Milanom Lučanským? Bol to váš kamarát a obvinila ho NAKA pod vaším vedením.

Doteraz neviem, čo proti nemu majú. Neviem nič. Neviem, aké dôkazy majú proti nemu. Neviem to zhodnotiť. Keď ho chceli zatknúť, volal mi z Chorvátska. Povedal som mu, aby sa vrátil na Slovensko a bojoval. Možno dnes by som mu už povedal iné, ale vtedy som mu radil, aby sa vrátil.

Lučanského samovražda vo väzbe bola šokom pre celé Slovensko. Vždy pôsobil ako fyzicky i psychicky veľmi silný človek. Zlomil sa?

Keď mi volal z Chorvátska, už vedel, z čoho je obvinený. Poslal mi časť uznesenia, kde bolo, že zobral peniaze. Tuším 500-tisíc. Vtedy bol zlomený. Vravel – Dúfam, že aspoň ty mi veríš, že to nie je pravda. Ja tomu fakt neverím ani dnes. Každý robí chyby, ale tomuto neverím. Naposledy som Milana videl, keď sa prišiel prihlásiť. Bol v modrej košeli. Na chodbe sme si spolu ťukli zovretými päsťami. Odvtedy sme už nemali žiadny kontakt.

Ako ste sa dozvedeli o jeho smrti?

Pozeral som televíziu a volala mi viceprezidentka. Myslím, že som po nej kričal. Už neviem… (Ticho.) Môžeme rozhovor na chvíľu prerušiť? (Dlhé ticho.) Jeden z operatívcov mi poslal screenshot obrazovky, ako si policajti, ktorí robili na Lučanského prípade, cez aplikáciu WhatsApp zvestujú správu o jeho smrti. Bolo tam samé – Yes! Yes! Palec hore. Tešili sa, oslavovali. To bolo strašné. To bolo strašné. (Ticho.)

Hovorili ste s Lučanského ženou?

Nie. Jeho mama mi volala večer, keď bol ešte v kóme. Všetko kládla za vinu mne. Bol to veľmi ťažký rozhovor. Na pohrebe Milana Lučanského sme vás nevideli. Nechcel som vyvolávať zbytočné emócie. Šiel som na cintorín večer.

 

Premier Fico chce poznať pravdu o smrti Lučanského a Krivočenka

Ministerský predseda Robert Fico (Smer-SSD) po návšteve Nemocnice pre obvinených a odsúdených a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Trenčíne oznámil zámer vyšetriť prípad úmrtia advokáta Ľubomíra Krivočenka počas toho, ako bola poslankyňa za SaS Mária Kolíková ministerkou spravodlivosti SR.

Predseda vlády Fico bude iniciovať vyšetrovanie úmrtia advokáta Ľubomíra Krivočenka na ochorenie covid vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Nevylučuje v tejto kauze mimoriadne rokovanie Národnej rady SR. Premiér to povedal po návšteve Nemocnice pre obvinených a odsúdených a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Trenčíne.

Krivočenko podľa neho po tom, ako ho zobrali do väzby, opakovane žiadal o stretnutie s notárom, ktorý by mu overil podpis na splnomocnení, na základe ktorého by mohol informovať svoju manželku o svojom zdravotnom stave.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Rastislav Hruška to štyrikrát odmietol,“ pripomenul premiér s tým, že Krivočenko mohol žiť a nemal byť ani obvinený, ani zadržaný, ani vzatý do väzby. Ide podľa neho o typický príklad, ako fungoval Úrad špeciálnej prokuratúry.

Ako dodal, nemôžu nechať len tak, že zomrie na covid človek vo výkone väzby. Krivočenko bol podľa neho pravdepodobne jeden jediný väzeň na Slovensku, ktorý zomrel na covid.

„Prečo práve pán Krivočenko? Zavadzal niekomu? To sú veci, ktoré treba prešetriť,“ doplnil premiér.

„Pôjdeme do rázneho vyšetrenia toho, kto zodpovedá za smrť advokáta Krivočenka. Nemôžeme sa stotožniť s vyjadrením bývalej ministerky Márie Kolíkovej, ktorá povedala, že pre neho nemali pľúcnu ventiláciu, hoci všetko bolo inak. Nemôžeme nechať tak úmrtia. Musíme sa pozrieť spätne aj na smrť generála Lučanského, ktorá je stále spojená s obrovskými záhadami,“ zdôraznil premiér

 

Zdroj

Zdroj

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Šimečkovi napľul do tváre! Rytmus sa postavil proti liberálnemu faš*zmu! Slovensko si musíme chrániť! Nebudem držať hubu...

Šimečkovi napľul do tváre! Rytmus sa postavil proti liberálnemu faš*zmu! Slovensko si musíme chrániť! Nebudem držať hubu…

VIDEO: Upratala ich ako prašivých potkanov! Beňova spôsobila v Europarlamente hromy blesky: Hanbite sa za seba! Kde ste boli doteraz...

VIDEO: Upratala ich ako prašivých potkanov! Beňova spôsobila v Europarlamente hromy blesky: Hanbite sa za seba! Kde ste boli doteraz…