in

Niet cesty späť: Vážne VAROVANIE pre Európu! Rusko vracia úder v plnej SILE kvôli tomuto kroku ZÁPADU

Niet cesty späť: Vážne VAROVANIE pre Európu! Rusko vracia úder v plnej SILE kvôli tomuto kroku ZÁPADU
Zdroj: TASR
Niet cesty späť: Vážne VAROVANIE pre Európu! Rusko vracia úder v plnej SILE kvôli tomuto kroku ZÁPADU
Niet cesty späť: Vážne VAROVANIE pre Európu! Rusko vracia úder v plnej SILE kvôli tomuto kroku ZÁPADU
Zdroj: TASR
Európa dostala tvrdý odkaz z Ruska kvôli bojovým lietadlám pre ozbrojené sily Ukrajiny.

Britské Noviny Daily Mail označili útoky na Ukrajinu za odkaz pre Európu.

Vážne varovanie

Rusko vyslalo tvrdý odkaz Európe prostredníctvom  raketových úderov na ukrajinské energetické a infraštruktúrne zariadenia. Dôvodom sú diskusie Bruselu o dodávke bojových lietadiel ukrajinským ozbrojeným silám, konštatuje  Daily Mail. Mohla to byť reakcia na dvojdňovú návštevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Európe, kde požiadal o väčšiu vojenskú podporu a bojové lietadlá. Údery mali zničujúci vplyv na vojenskú infraštruktúru republiky, píše sa v článku.

Útoky

Rusko odpálilo 71 riadených riadených striel z bombardérov Tu-95 a z námorných lodí v Čiernom mori, ako aj 35 protilietadlových rakiet S-300 a sedem bezpilotných lietadiel vyrobených v Iráne. Ukrajina oznámila, že zostrelila 61 rakiet, vrátane desiatich nad hlavným mestom Kyjev a päť bezpilotných lietadiel, ale ostatným sa podarilo zasiahnuť ciele. Po skončení útokov  prezidentov asistent Mychailo Podoljak na Twitteri napísal: „Rusko celú noc a ráno útočilo na ukrajinské mestá… Dosť bolo rečí a politického váhania.  Len rýchle kľúčové rozhodnutia, rakety dlhého doletu, stíhačky, operačné zásoby, logistika pre Ukrajinu.“ Prezident Zelenskyj tvrdil, že niektoré z rakiet preleteli cez suverénny vzdušný priestor Moldavska a Rumunska, ktoré je členom NATO. Moldavsko odsúdilo vniknutie na svoje vzdušné územie, Rumunsko však poprelo, že by sa to isté stalo v jeho vzdušnom priestore. Predstavitelia Záporožia uviedli, že mesto bolo zasiahnuté 17-krát za hodinu, čo bolo najintenzívnejšie obdobie útokov od začiatku invázie, uvádza sa v článku.

 

Zelenského cesta

Ukrajinský prezident počas prejavu v britskom parlamente osobne požiadal Londýn o bojové lietadlá. Ako neskôr uviedla Sky News, s odvolaním sa na hovorcu Downing Street, premiér Rishi Sunak poveril ministra obrany Bena Wallacea, aby zistil, aké vybavenie by mohli potenciálne dodať Ukrajine.

Postoj Moskvy

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že 10. februára začali jeho ozbrojené sily masívne útoky na kritické zariadenia energetického systému, ktoré zabezpečujú fungovanie podnikov obranného priemyslu a dopravného systému Ukrajiny. V dôsledku toho bola zastavená práca energeticky náročných odvetví vojensko-priemyselného komplexu a zablokovaný presun zbraní, munície a záloh do bojových oblastí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

RANA ako z dela! Leško sa dostal do problémov! Kaliňák zaťal do živého: Budeš sa zodpovedať pred súdom...

RANA ako z dela! Leško sa dostal do problémov! Kaliňák zaťal do živého: Budeš sa zodpovedať pred súdom…

JE TO TU! Ruské lode prvýkrát za 30 rokov vyplávajú na more s JADROVÝMI zbraňami...

JE TO TU! Ruské lode prvýkrát za 30 rokov vyplávajú na more s JADROVÝMI zbraňami…