in

Neodovzdá Slovensko Ficovi?Kňážko radí Čaputovej: Porušte ústavu! Risknite to kvôli ľuďom! Je to vrah, ktorý uniesol štát

Neodovzdá Slovensko Ficovi?Kňážko radí Čaputovej: Porušte ústavu! Risknite to kvôli ľuďom! Je to vrah, ktorý uniesol štát

Neodovzdá Slovensko Ficovi?Kňážko radí Čaputovej: Porušte ústavu! Risknite to kvôli ľuďom! Je to vrah, ktorý uniesol štát

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 

Smer víťaz volieb 2023

Neodovzdá Slovensko Ficovi?Kňážko radí Čaputovej: Porušte ústavu! Risknite to kvôli ľuďom! Je to vrah, ktorý uniesol štát

 

Slušnosť a dobro. Taká je pani magisterka. Vo svojich vlastných očiach. Na sociálnej sieti jej tím zverejnil video z rozhovoru pre Aktuálne.cz. Nezabudla ani spomenúť, že bola predlho na Slovensku najdôveryhodnejšou političkou. V auguste 2023 ju ale v prieskume dôveryhodnosti predbehol šéf Smeru Robert Fico. Potom, ako oznámi, že zloží vládu spolu s Petrom Pellegrinim a Andrejom Dankom, pani prezidentka ochorela. Zuzane Čaputovej treba priznať jedno, to, čo rozpráva je krásne a vznešené. Nepatrným problémom je, že pani magisterka práva nie vždy koná tak, ako rozpráva.

Môžeme si uviesť hneď aj jednoduchý príklad, „vraj je prezidentkou všetkých.“ Ktorých všetkých, nám ukázala počas covidu, keď „nerozumela národu, ktorý vedie,“ ale i nedávno, keď o voličoch opozície, teda značnej väčšiny obyvateľov, rozprávala v zahraničných médiách ako o „úbohých, či zmätených.“ Ktorým, ako sme sa dozvedeli skôr, treba okresať slobodu slova a prejavu.

A kto vníma, nie citlivo, ale racionálne, čo sa s požehnaním pani magisterky deje na poli trestného práva, ten vie, že to so zásadami právneho štátu už dávno nemá nič spoločné. Ceny nestačia..

Slušnosť a dobro

„Slušnosť je sila, ktorá mi dáva pevnosť. Neviem, aké sú terza aktuálne merania, ale v čase, keď som oznámila, že nebudem opäť kandidovať, som bola najdôveryhodnejšou političkou. A to práve vďaka tomu, že som latku slušnosti nikdy nepodliezla. Aj keď tých ponúk na osobný revanš bolo strašne veľa. Nikdy som neskĺzla do osobných útokov. Teraz bude slušnosť ťahať za kratší koniec, ale len dočasne,“ vyjadrila sa pani magisterka.

Nuž, hovoriť hanlivo o občanoch vlastnej krajiny možno útokom teda nie je. A skĺznutie do osobnej roviny iste nebolo ani vtedy, keď Zuzana Čaputová ako hlava štátu, „veľká ochrankyňa demokracie,“ odmietla prevziať referendové hárky. Tisícok občanov. „Lebo Fico.“

Referendum je pritom jednou zo základných hodnôt demokracie. A k slušnosti patrí aj to, prevziať podpisy od občanov. Aj keď sa pani prezidentke zrovna „títo občania nepáčia.“ Ale ona, podľa jej vlastných slov predsa nie je osobná, ale „nad vecou,“ takže kde sa stala chyba?

Všetci ľudia sú si rovní v dôstojnosti

Hovorí pani prezidentka. Aj tých 21 ľudí, obetí „očisty,“ ktorí boli nezákonne väznení? A čo Diana Santusová? A viete pani prezidentka o najnovšom desivom liste? O tom, čo sa deje s vašim prezidentom, za ktorým pevne stojíte? A s „vašimi chlapcami?“ Za účasti vášho premiéra?

Herec Kňazko v najnovšom blogu otvára tému porušenia ústavy.

Nikomu okrem Fica sa nepodarilo uniesť štát, znefunkčniť štátne inštitúcie a degradovať ich na rohožky pre oligarchov

Pred zodpovednými je v tejto chvíli veľká dilema. Ako dodržať ústavné zákony, ktoré hovoria o vymenovaní vlády, a na druhej strane neporušiť ústavu v tom možno ešte dôležitejšom ustanovení. To dôležitejšie, ba možno kľúčové ustanovenie hovorí o tom, že prezident je zodpovedný za riadny chod ústavných orgánov. Z môjho laického pohľadu sa mi javí, že ak prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje nikoho z navrhovaných mien do vlády, riskuje, že ústavný súd to môže klasifikovať, ako porušenie ústavy.
Fico uniesol štát

Na druhej strane ak vymenuje nominantov Roberta Fica, s absolútnou istotou bude narušený riadny chod ústavných orgánov. Máme predsa skúsenosti z troch vlád politického podvodníka Fica. Jeho tri vlády boli bezkonkurenčne najhoršie v politickej histórii našej krajiny.

Niekto môže namietať, že v minulosti sme tu mali privatizačné rozkrádanie, únos prezidentovho syna a vraždu Róberta Remiáša. To všetko boli hrozné príbehy, ale nikomu okrem Fica sa nepodarilo uniesť štát, znefunkčniť štátne inštitúcie a degradovať ich na rohožky pre oligarchov, z ktorých mnohí sú trestne stíhaní, či obvinení, alebo si odpykávajú zaslúžený trest.

Ficizmus vytvoril v neposlednom rade atmosféru, v ktorej mohol byť zavraždený novinár len preto, že si poctivo a kvalitne vykonával svoju prácu. Mohol by som menovať desiatky prípadov od korupčného prenájmu v Bonaparte až po zmiznutého Vietnamca, ale o tom všetkom už boli popísané stovky strán.

Spolupracovníci a spolupáchatelia

Stojí tiež za zmienku, že vždy si vedel vybrať politických partnerov. Vladimír Mečiar po noci dlhých nožov v roku 1994, Ján Slota, Andrej Danko, Béla Bugár, Ficov odchovanec Peter Pellegrini, to sú ľudia, ktorí sú Ficovi mentálne, filozoficky a politicky blízki, a medzi ktorých organicky patrí. Sú to jeho najbližší spolupracovníci a spolupáchatelia

Vrátim sa k tomu podstatnému. Budem musieť použiť slovník, ktorý nemám v obľube. Je to však slovník, ktorý používa politický podvodník Fico vo vzťahu k svojim oponentom, novinárom a štátnym funkcionárom, ak nekonajú podľa jeho predstáv. Celkom vážne sa zamýšľam nad tým, že možno je lepšie riskovať porušenie ústavy nevymenovaním navrhovaných ústavných funkcionárov. Zdôrazňujem, že v tomto prípade ide iba o možné riziko. Na druhej strane bude ústava porušená s istotou, pretože vymenovanie skorumpovaných vagabundov a Ficovej zberby bude znamenať znetvorenie a v niektorých prípadoch aj zánik štátnych inštitúcií.

Zdroj 

Zdroj 

One Comment

Leave a Reply
  1. Muselo mu preskočiť z čírej nenávisti a závisti. Kto znefunkčnil štát? Fico z opozície? Alebo Čaputová keď sa nepostavila na stranu občanov SR a na prvé miesto postavila nacistickú a fašistickú Ukrajinu. Bola to však predovšetkým vláda nevláda Igora Matoviča , ktorý ako predseda vlády si stanovil za cieľ zničiť Fica a Smer s Hlasom. Pod touto hlavnou ídeovou myšlienkou znefunkčnil políciu, vytvoril NAKA podobnú organizáciu akou bolo Gestapo, zámerne devastoval Ústavu SR v spolupráci s Čaputovou. Vládna koalícia spolu s Čaputovou drvili demokraciu, slobodu, slobodu slova, slobodu pohybu, cenzúra priam existenčne ničila občanov SR. V tejto ceste pokračoval aj totálne neschopný Heger, a následne Ódor ako poskok Čaputovej. Všetci traja predsedovia vlád takmer zničili ekonomiku štátu a vytvorili dlh vo výške 31 mld € !!!! Teda kto znefunkčil štát? Opozičný Fico alebo vládnúce garnitúry spolu s Čaputovou?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Krutá PORÁŽKA: Náhly skrat duševného zdravia! Šimečka sa zosypal a nezvláda každodennú realitu! Trauma, ktorú už nedokáže viac tajiť! S týmto sa nevie zmieriť...

Krutá PORÁŽKA: Náhly skrat duševného zdravia! Šimečka sa zosypal a nezvláda každodennú realitu! Trauma, ktorú už nedokáže viac tajiť! S týmto sa nevie zmieriť…

Posledný klinec do rakvy! Šimečkovi zasadil RANU muž, ktorého chceli umlčať: Burina bude spálena! Zem nebola určena pre parazitov!

Posledný klinec do rakvy! Šimečkovi zasadil RANU muž, ktorého chceli umlčať: Burina bude spálena! Zem nebola určena pre parazitov!