in

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 

Smer víťaz volieb 2023

Skončil na psychiatrii?! Šimečka sa definitívne nervovo zrútil! Obavy o duševné zdravie sa naplnili: Nezvládol prehru a zažíva ťažké časy…

Jeho ambície boli masívne a médiá mu dopomohli k tomu, aby sa sa z mládežníka stal muž činu. Bol podpredsedom EU parlamentu a Iveta Radičová ho v minulosti kočikovala a dnes tvrdí, že je jediným štátnikom.

Svoj boj však Michal Šimečka prehral a defitivne skončil v opozícii. Najprv sa zbavil luxusného fleku v Europarlemente. Dnes ťahá za zlý koniec v opozícii, kde bezhlavo kope a Slovákom je jednoducho na smiech. Jeho protesty proti Robertovi Ficovi a vláde sú trápnym divadlom pre slaboduchych. Konkuruje mu Pročko, Matovič a Galko. A to už je čo povedať.

Šimečka mal spájať ľud. Najväčšou porážkou však pre Miška je to, že väčšiu dôveru má multiotecko Boris Kollár. Šimečka je tak na smiech celému Slovensku a dôveruje mu iba 5 percent ľudí….

Najdôveryhodnejším politikom je podľa aktuálneho decembrového prieskumu spoločnosti SANEP predseda Hlasu Peter Pellegrini a voľby by vyhrala strana Smer, informoval web televízie ta3. Súčasný šéf parlamentu a potom tí ostatní. Koalícia na čele so stranou Roberta Fica (Smer) by získala ústavnú väčšinu. Aj takto by sa dali stručne komentovať výsledky exkluzívneho prieskumu pre spravodajskú televíziu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 13. až 19. decembra tohto roku a to na vzorke 1578 respondentov starších ako 18 rokov. Teda pred pár dňami. Prieskum sa tak týkal dôveryhodnosti jednotlivých politikov, ako aj volebných preferencií strán a hnutí na Slovensku.

Matovič by to v decembri už nedal

Smer na čele s 24,5 percentami, na druhom mieste hnutie Progresívne Slovensko (PS) zo ziskom 17,9 percent a tretia by bola strana Hlas, ktorú by volilo 16, 3 percentá voličov. To sú volebné preferencie, ktoré SANEP nameral v druhej polovici decembri. Do parlamentu by sa podľa výsledkov prieskumu dostali aj KDH (7 %), SaS (6,1%) a SNS (5,7 %). Naopak, ľudia by svojimi hlasmi „vyšachovali“ z vysokej politiky hnutie Republika (4,6 %), trojkoalíciu Igora Matoviča (bývalé OĽANO), ktorá by neprekročila sedempercentnú hranicu potrebnú na postup do Národnej rady SR. „Päť percent by nedosiahli strany Aliancia-Szövetség, Demokrati a ani hnutie Sme rodina,“ informovala televízia s tým, že Smer by v parlamente získal 48 kresiel a PS 35 mandátov. Hlas by v NR SR zastupovalo 32 poslancov, SaS iba 11, KDH 13 a SNS takisto 11. „V Národnej rade by tak súčasná koalícia mala zastúpených až 91 poslancov, čím by získala ústavnú väčšinu,“ spresňuje web ta3.

Ako to vyzerá s dôveryhodnosťou slovenských politikov? Ako dopadli Čaputová, Fico, Pellegrini či Remišová? Výsledky prieskumu nájdete na ďalšej strane.

 

Pri dôveryhodnosti politikov potvrdil podľa výsledkov prieskumu líderskú pozíciu Peter Pellegrini. Predsedovi Hlasu a šéfovi NR SR dôveruje až 40 percent respondentov. V dôveryhodnosti ľudia na druhé miesto posunuli Roberta Fica (Smer). Predsedovi vlády dôveruje 37 percent opýtaných. Hlava štátu Zuzana Čaputová uzatvára prvú trojku najdôveryhodnejších politikov so ziskom 29 percent. V tejto súvislosti pripomíname, že istý čas bola prezidentka jedinou političkou, ktorej dôveryhodnosť bola vyššia ako jej nedôveryhodnosť. Aktuálne sa už žiaden z našich politikov takémuto výsledku neteší.

Remišová, Kotleba a Forró na úplnom dne

Nasledujú šéf SNS Andrej Danko, ktorému dôveruje 18 percent ľudí, líder KDH Milan Mjerský (17%), predseda Sme rodina Boris Kollár (15%), líder PS Michal Šimečka (14%), šéf SaS Richard Sulík a predseda Republiky Milan Uhrík (zhodne 13%).

Dôveryhodnosť s jednociferným výsledkom majú Igor Matovič (9%), Jaroslav Naď (8%). Na úplnom dne hitparády dôveryhodnosti sú ďalší známi lídri svojich strán: Marian Kotleba (4%), Veronika Remišová (3%) a Krisztián Forró (2%).

Mimochodom tí, čo sú lídrami prieskumu, najmä strany Smer a Hlas a ich predsedovia, aj krátko po septembrových voľbách stále tvrdo bojujú so svojimi oponentami. Predovšetkým Robert Fico kritikou opozície vôbec nešetrí, aj po nedávnej obštrukcii v parlamente zaujal veľmi tvrdé stanovisko. „Oni majú len jeden cieľ, deštrukciu. Však Slováci to zaplatia a nakoniec bude zlá len tá hnusná slovenská vláda. Taká je mentalita frustrovanej opozície,“ uviedol nedávno pre ta3 premiér.

Pád za pádom prežíva najznámejší politický Mončičák, ktorý sa pravdepodobne už onedlho ocitne na psychiatrii, kde zoberie polovicu svojho geniálneho týmu.

Veľmi dobrý je aj komentár politológa Eduarda Chmelára, ktorý trafil klinec po Šimečkovej hlavičke.

OPOZÍCIA SA ZATIAĽ NEDOKÁZALA VYROVNAŤ S VÝSLEDKAMI VOLIEB

Formujúca sa opozícia svojimi prvými reakciami na vytvorenie novej vládnej koalície dokázala, že nie je pripravená riadiť štát a že ju čaká dlhý a bolestivý proces sebareflexie. Nevyhlásený líder opozície Michal Šimečka so správaním malého dieťaťa, ktoré nedostalo čokoládu a s plačom sa hodilo o zem, sa slabikujúc začal vyhrážať: „Chcem všetkým predstaviteľom rodiacej sa koalície Roberta Fica odkázať… PS vám bude tvrdou opozíciou. Budeme vás kontrolovať, budeme vás napomínať. Budeme strážiť právny štát, demokratické princípy, ľudské práva…“ A takto fňuká politik, ktorého ľudia sa podieľali na bezprecedentnom pošliapavaní demokracie, ktorú chce odrazu on strážiť… To pôsobí naozaj dôveryhodne.

Rovnako ako to, že tí istí, ktorí ešte pred pár hodinami chceli Petra Pellegriniho za premiéra a sľubovali mu div nie modré z neba, ho vzápätí začali urážať ako zradcu, sluhu, podržtašku, až vám musí byť divne, že s takýmto zlosynom chceli vládnuť. Trochu to pripomína útoky na Bélu Bugára po oznámení, že Most-Híd vstúpi do koalície so Smerom, ibaže tentoraz útočia na človeka, ktorý im nič nesľúbil, len oni nevedia stráviť vlastnú trpkú porážku. Saska už dokonca vie, že nová vláda, ktorá sa ešte ani nevytvorila, bude kradnúť a ona ju bude strážiť. No na to je naozaj najlepšia strana s Pentou za chrbtom… Už padajú veľmi kreatívne pomenovania o koalícii temna či o stratených rokoch, hoci nový kabinet ešte ani nie je skompletizovaný. Vari po prvýkrát nikto nesľubuje, že bude konštruktívnou opozíciou, ale robia dopredu svaly, že budú „tvrdou“, „nekompromisnou“ či dokonca „nezmieriteľnou“ opozíciou, čo značí, že budú neobyčajne deštruktívni a že Slovensko čaká otvorená vojna
Korunku tomu nasadil donedávna nádejný kandidát na ministra vnútra Jaroslav Spišiak, ktorý sa v RTVS posťažoval, že až 50 percent policajtov volilo Smer-SSD a len 3 percentá Progresívne Slovensko, z čoho mu vyplynulo, že je to tak preto, lebo policajti majú radi korupciu a pokoj. To je až neuveriteľná urážka našich poriadkových síl od dlhodobo najpreceňovanejšieho bezpečnostného experta, ktorého mentálna kapacita zrejme nestačí na to, aby pouvažoval, či to náhodou nemôže byť tým, že Robert Kaliňák toho pre policajtov a hasičov objektívne urobil najviac (či už po stránke materiálneho vybavenia, platov, ale aj výsluhových dôchodkov) a že sa medzi nimi teší prirodzenej autorite. Lenže PS verná svojmu paranoidnému nastaveniu musí všade hľadať bubákov a konšpirácie. V každom prípade nedostatočná osobnostná výbava poslanca Spišiaka neospravedlňuje a mal by sa policajtom za tieto nehanebné urážky ospravedlniť. Nuž a najväčším počtárom vo formujúcej sa opozícii je bezpochyby Richard Odvodové Koliesko Sulík. Ten vyhlásil, že keby sa Heger a Dzurinda vzdali, „demokrati“ by vyhrali. To je tak naivný a demagogický predpoklad ako povedať, že keby sa vzdala Aliancia, Republika, ĽSNS a ďalší, vláda Smeru, Hlasu a SNS by mala ústavnú väčšinu. A nebyť manipulácie zo strany médií, think-tankov a prieskumných agentúr, dosiahla by ju aj bez prispenia menších strán. Opozícia skrátka nevie prijať fakt, že túto vládu si aj podľa prieskumov želá drvivá väčšina obyvateľov Slovenska. Na tom sa nedá vôbec nič spochybniť.

Jediná vec, ktorú opísal Michal Šimečka korektne, je fakt, že Peter Pellegrini vôbec nebol rozhodnutý od začiatku, že do koalície s ním nepôjde. Pellegrini po tom v skutočnosti veľmi túžil. No keď videl, ako už teraz po sebe potenciálni koaliční partneri štekajú ako psy, ako poslanec Sasky a bývalý predseda KDH Alojz Hlina (z ktorého sa rýchlo vykľul liberálny Matovič) nadáva terajšiemu predsedovi KDH Majerskému do skorumpovaných, ako sa cez médiá hádajú predstavitelia PS a SaS – musel dostať déjà vu a rýchlo si uvedomiť, že dať sa dokopy s touto partičkou znamená len ďalšiu vládu chaosu. A potom je tu ešte jeden dôvod, možno ten najdôležitejší, na ktorý nikto z nich nemyslel. Ambície Petra Pellegriniho síce prerážajú plafón, ale jeho najväčšou túžbou nebolo získať kreslo premiéra, ktoré mu ponúkal líder PS. Pellegrini chce niečo, čo mu môže ponúknuť iba Robert Fico a jeho voliči: post prezidenta republiky. Len s touto víziou sa dokázal uspokojiť s (dočasným) postom predsedu parlamentu.

Liberálna pravica je ponížená tak, ako nikdy predtým. Netýka sa to len politickej roviny. Dlho si verejnosť myslela, že oni sú tým mozgom tejto krajiny, intelektuálnou elitou, svedomím národa. V skutočnosti sú to ľudia s neuveriteľne zjednodušeným pohľadom na svet, tak povrchným, že často až primitívnym. Nie je to žiadna elita, sú to namyslené polovzdelané indivíduá, ktoré sa boja konfrontácie s ich floskulami, pre ktoré pluralitná diskusia nie je obohatením, ale ohrozením. Len v takejto konštalácii sa môže stať, že tri grácie našej liberálnej pravice (Iveta Radičová, Magda Vášáryová a Oľga Gyárfášová) sa v rozhovore s Monikou Tódovou nadchýnajú, že malého Michala Šimečku vraj kedysi kočíkovali a vyrástol z neho štátnik masarykovského rozmeru (sic!). To chce už naozaj bujarú fantáziu vypustiť z úst práve toto, ale možno v tom zmätenom mladom mužovi so správaním týraného dieťaťa a prenikavým pohľadom absolventa z Oxfordu uvideli niečo, čo my ešte nevidíme

No a napokon, dámy a páni (to si nemôžeme nechať ujsť) čerešnička na torte: po dnešnom rozhodnutí Okresného súdu v Poprade môžeme otvorene hovoriť, že na čele tohto štátu stál zločinec. No, možno zločinec je pre neho príliš majestátny výraz, keďže Andrej Kiska je iba podtatranský lump a daňový podvodník. Pripomínam, že prokurátor mu navrhoval trest 7 – 12 rokov nepodmienečne, čo mu sudkyňa mimoriadne zmiernila na dva roky podmienečne s peňažným trestom 15 000 eur a zákazom činnosti na šesť rokov – ale keďže sa odvolal, bude ešte rád, keď ho z toho nebude musieť ťahať jeho kamarátka Zuzana Čaputová amnestiou. Pamätáte sa, ako všetci liberálni politici a médiá jačali, že to všetko si vymyslel iba Fico s Blahom? Ako ho kryli, bránili a ospravedlňovali? Táto čierna škvrna padá na nich všetkých, lebo toto bol ich etalón morálky, ich politický vzor, ich občiansky idol. Táto porážka liberálnej pravice nie je iba politická. Ona je aj intelektuálna, kultúrna a morálna. A po tomto fiasku nebude stačiť prečísliť Fica. Ak všetci nepochopia, že komplexná sebareflexia je nevyhnutná a že svet nefunguje tak, že všetci sú zlí, len oni sú nepochopení – budú sa od tejto spoločnosti mentálne vzďaľovať ešte viac.

NOVÁ OPOZÍCIA SA ZATIAĽ NEDOKÁZALA VYROVNAŤ S VÝSLEDKAMI VOLIEB

To chce už naozaj bujarú fantáziu vypustiť z úst práve toto, ale možno v tom zmätenom mladom mužovi so správaním týraného dieťaťa a prenikavým pohľadom absolventa z Oxfordu uvideli niečo, čo my ešte nevidíme…

No a napokon, dámy a páni (to si nemôžeme nechať ujsť) čerešnička na torte: po dnešnom rozhodnutí Okresného súdu v Poprade môžeme otvorene hovoriť, že na čele tohto štátu stál zločinec. No, možno zločinec je pre neho príliš majestátny výraz, keďže Andrej Kiska je iba podtatranský lump a daňový podvodník. Pripomínam, že prokurátor mu navrhoval trest 7 – 12 rokov nepodmienečne, čo mu sudkyňa mimoriadne zmiernila na dva roky podmienečne s peňažným trestom 15 000 eur a zákazom činnosti na šesť rokov – ale keďže sa odvolal, bude ešte rád, keď ho z toho nebude musieť ťahať jeho kamarátka Zuzana Čaputová amnestiou. Pamätáte sa, ako všetci liberálni politici a médiá jačali, že to všetko si vymyslel iba Fico s Blahom? Ako ho kryli, bránili a ospravedlňovali? Táto čierna škvrna padá na nich všetkých, lebo toto bol ich etalón morálky, ich politický vzor, ich občiansky idol. Táto porážka liberálnej pravice nie je iba politická. Ona je aj intelektuálna, kultúrna a morálna. A po tomto fiasku nebude stačiť prečísliť Fica. Ak všetci nepochopia, že komplexná sebareflexia je nevyhnutná a že svet nefunguje tak, že všetci sú zlí, len oni sú nepochopení – budú sa od tejto spoločnosti mentálne vzďaľovať ešte viac.

A takto nám plačú! Liberáli, Šimečka a ďalší pseudo odborníci skončil. Skončí Miško na psychiatrii?

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

PRAVDA ZVÍŤAZÍ! Slováci nezabudli na hrdinu generála Lučanského! Už zajtra urobia to, čo Koliková nečakala

Obrovská strata! Markizáčka Zlatica Puškárová je v KONCOCH! Zmizla zo správ a TOTO je dôvod!

Obrovská strata! Markizáčka Zlatica Puškárová je v KONCOCH! Zmizla zo správ a TOTO je dôvod!