in

Medzinárodný škandál: Prezidentka po dnešnom dni SKONČILA: To je na BASU pani Čaputová! Zneužili ste svoju funkciu…

Medzinárodný škandál: Prezidentka po dnešnom dni SKONČILA: To je na BASU pani Čaputová! Zneužili ste svoju funkciu...

Medzinárodný škandál! Prezidentka po dnešnom dni SKONČILA: To je na BASU pani Čaputová! Zneužili ste svoju funkciu…

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

 
Medzinárodný škandál: Prezidentka po dnešnom dni SKONČILA: To je na BASU pani Čaputová! Zneužili ste svoju funkciu...
Facebook

TO JE NA BASU, PANI ČAPUTOVÁ, TO JE NA BASU

Ešte nikdy nikto nezosmiešnil prezidentku Čaputovú tak, ako dnes generálny prokurátor. A ja som sa fakt snažil.

1. Generálny prokurátor dnes povedal pravdu o Zuzane Čaputovej. Nemá odbornosť, ale zato prebytok pýchy a arogancie.

2. Čo je však pre Čaputovú horšie, Maroš Žilinka ju de facto obvinil, že ešte v roku 2021 lobovala v živej kauze za exprezidenta policajného zboru Kovaříka.

3. Kovařík bol obvinený za to, že zastavil policajnú raziu na mafiánov, ktorých Lipšicov úrad využíval na špinavú politickú robotu.

4. Lipšic potom nabehol do Prezidentského paláca, aby dal Čaputovej pokyn, nech u Žilinku lobuje za Kovaříka. Žilinka ju s tým poslal do čerta.

5. Ale dnes opisoval, ako sa zabával, keď odborne nespôsobilá Čaputová čítala z nejakej „písanky“ to, čo jej tam Lipšic napísal. Strašná hanba.

6. Žilinka neposlúchol a tak proti nemu začala vojna. Médiá, mimovládky a tak… A Čaputová sa v tejto vojne správa ako Lipšicov lokaj.

7. Predpokladám, že Lipšic s Kubinom jej píšu podania na Žilinku a ona len vykonáva, čo jej títo páni napíšu. Každá mafia má svojho užitočného idiota, že áno.

8. Generálny prokurátor má úplnú pravdu v tom, že napriek našej úcte k postu prezidenta, nie je možné si vážiť prezidentku Čaputovú, ktorá tento úrad takto neuveriteľne ponižuje.

9. Ako môže riešiť ústavný spor s generálnou prokuratúrou na satirickom festivale Kremnické gagy? Tým len potvrdzuje, že mentálne je len druhoradou komediantkou.

10. Ako je možné, že na list generálneho prokurátora, ktorý ju žiadal o stretnutie, ani len neodpovedala. Namiesto toho naňho takto útočí?

11. A preboha, ako je možné, že chce ako politička zasahovať do živých spisov? A pasuje sa do polohy, že ona má určovať, kto má byť alebo nemá byť obvinený.

12. Po dnešku už vieme, prečo to všetko robí. Vyplýva to z toho, čo GP Žilinka povedal na dnešnej tlačovke: ona je len predĺženou rukou Lipšica a Kubinu.

13. Preto sa tak bije za Čurillovcov, preto tak útočí na Roberta Fica a opozíciu, preto tak hysterčí okolo Maroša Žilinku.

14. Po tomto by mala Zuzana Čaputová s hanbou odstúpiť zo svojej funkcie. Ale že okamžite. Ešte z New Yorku, kam sa išla poradiť, čo urobiť so slovenskými voľbami.

15. Ja viem, že ju chlapci z New Yorku nebudú chcieť pustiť. Ale toto je strašné odhalenie.

Komentár poslanca Blahu

Ešte raz – progresivistická politička zneužila svoju funkciu na lobovanie za Lipšicovho a Mikulcovho človeka. To je na basu, milá pani. To je na basu.

Mimoriadne vážne slová Generálneho prokurátora Žilinku hovoria za všetko
– Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje podanie prezidentky SR Zuzany Čaputovej na Ústavný súd SR, týkajúce sa výkladu ústavy v súvislosti s jeho činnosťou, za účelové. Povedal to v rámci svojho pondelkového vyhlásenia pre médiá. „Som toho názoru, že návrh je účelový a spor o výklad ustanovení ústavy bol umelo vytvorený,“ zdôraznil Žilinka. Ide podľa neho o pokračovanie dlhodobého tlaku, spochybňovania a diskreditovania jeho osoby. Prezidentka žiada Ústavný súd SR o výklad ústavy z dôvodu, že jej generálny prokurátor odmietol doručiť rozhodnutia Generálnej prokuratúry SR o návrhoch obvinených na konanie podľa ustanovenia paragrafu 363 Trestného poriadku. Žilinka tvrdí, že prezidentku po jej žiadosti požiadal o osobné prijatie, ale odpoveď nedostal. Ústava podľa neho nepriznáva prezidentke oprávnenie kontrolovať rozhodovaciu činnosť generálneho prokurátora v konkrétnych veciach. „Prezident SR nie je nadriadený generálnemu prokurátorovi,“ podotkol Žilinka s tým, že prezidentka nie je ani orgánom činným v trestnom konaní. Dodal, že v rámci primeranosti je pripravený poskytnúť prezidentke informácie, ktoré sú potrebné na výkon jej funkcie. Deklaroval, že rozhodnutie Ústavného súdu SR bude rešpektovať. Prezidentka vo svojom minulotýždňovom podaní na Ústavný súd SR vyjadrila presvedčenie, že generálny prokurátor jej má povinnosť bez zbytočného odkladu poskytovať súčinnosť

Žilinku sa zastal aj politolog Chmelár

MAROŠ ŽILINKA JE ČLOVEK NA SVOJOM MIESTE. A NEMAL BY TO MIESTO MENIŤ.

Dnešná tlačová konferencia generálneho prokurátora Maroša Žilinku bola veľmi zvláštna. Nie, že by som s ním v zásadných veciach nesúhlasil. Pán Žilinka doslova demaskoval nekompetentné, nedôstojné a čiastočne aj protiprávne správanie a konanie prezidentky Čaputovej, o ktorom sme viackrát písali aj na tejto stránke. Stotožňujem sa aj s jeho obhajobou paragrafu 363 ako poistky spravodlivého procesu, ktorý neraz využili aj politici súčasnej vládnej garnitúry a teraz ho demagogicky spochybňujú. Chápem tiež to, prečo ho urazili bezočivé slová Juraja Šeligu o ňom ako o „obyčajnom úradníkovi“. Generálny prokurátor je šiestym najvyšším ústavným činiteľom Slovenskej republiky a takýmto spôsobom dehonestovať jeho postavenie znamená dehonestovať štát ako taký.

Čo ma však nesmierne vyrušuje, je jeho dlhodobo politizujúci slovník. To, že sa stotožňujem s jeho názormi, neznamená, že si želám, aby takto vystupoval generálny prokurátor. Jeho úloha v ústavnom systéme je úplne iná. Sudcovia a prokurátori sú zvláštni ľudia. Sú zvyknutí na to, že im nikto neodporuje, a preto vstupujú do verejného priestoru autoritatívne, neraz aj so zvýšeným hlasom. Ale súdna moc by sa s tou politickou nemala miešať.

Dnešné „záhadné“ vyhlásenie Maroša Žilinku, že prijal zásadné vnútorné rozhodnutie, o ktorom už informoval najbližšiu rodinu a o ktorom bude v príhodnom čase informovať aj verejnosť, prinesie množstvo špekulácií, lebo sotva sa dá čítať inak ako tak, že sa rozhodol kandidovať za prezidenta republiky. Ak je to tak, domnievam sa, že je to chyba. Maroš Žilinka vôbec nemá istú podporu opozície. Tam vzíde kandidát pravdepodobne z dvojice Peter Pellegrini – Robert Fico. Možnosť, že porazí v druhom kole Ivana Korčoka, je oveľa menšia ako v prípade uvedených dvoch lídrov. Navyše, v súčasnosti, keď vstupujú do kampane ďalší silní hráči (Ján Kubiš), jeho šance výrazne klesajú. Naozaj nerozumiem, prečo sa tlačí do tejto pozície.

Maroša Žilinku považujem za človeka na svojom mieste, ktorý principiálne dbá na dodržiavanie zákonnosti v tomto štáte a nedá sa ničím ovplyvniť. Potrebujeme ho tam, kde je. Funkcia prezidenta je o niečom celkom inom. Chápem, že nevyjasnená úloha hlavy štátu u nás spôsobuje, že aj verejnosť má silné tendencie navrhovať do tohto úradu každú výraznejšiu osobnosť alebo aj takú, ktorá zasvietila na slovenskom nebi v nejakej epizóde ako kométa a na chvíľu tak na seba upozornila. Ale takto by to byť nemalo. Maroš Žilinka nie je to, čomu sa hovorí „prezidentský materiál“. Obávam sa, že ak sa rozhodne kandidovať, jeho očakávania ho sklamú a stratí kredit aj ako generálny prokurátor.

Zdroj: Eduard Chmelar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Mimoriadne vážne vyjadrenie: Pochoval ju zaživa! Maroš Žilinka sa postavil proti Zuzane Čaputovej!

Mimoriadne vážne vyjadrenie: Pochoval ju zaživa! Maroš Žilinka sa postavil proti Zuzane Čaputovej!

INVÁZIA! Zábery, ktoré vám média neukážu: Je toto snaha o ZRUŠENIE volieb a vyvolanie celoplošného núdzového stavu?

INVÁZIA! Zábery, ktoré vám média neukážu: Je toto snaha o ZRUŠENIE volieb a vyvolanie celoplošného núdzového stavu?