in

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN…

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN...

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN tak ako nikto predtým…

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN...

 

Klaňali sa dole pri úplne inom pamätníku, ktorý sme im tiež dali postaviť. Klaňali sa a ani nevedeli čomu, pretože Slavin je tu. Tu mali byť a tu si mali uctiť pamiatku, pretože aj tu ležia vedľa seba Bielorusi, Ukrajinci, Rusi. Dnes naši predstavitelia urazili Ukrajincov, ktorí ležia na Slavíne. Som presvedčený, že na čele s Rizmanom pošpinili minulý rok Slavín. Dodnes som nepočul, kto pomaľoval Slavín Ukrajinskými farbami. To je taky problém? Keď je tu toľko kamier? Áno je to problém, pretože kroky by viedli do Prezidentského paláca!“ Šokuje predseda strany Andrej Danko, ktorý si servítku pred ústa nedal a priamo ju obvinil.

 

Čaputová naozaj nebola tento rok na Slavíne. Pamätník padlých hrdinov tak hlava štátu odignorovala. Paradoxne si však na hrdinov Sovietskej Červenej armády pripomenula na sociálnej sieti Facebook.

Uplynulo 78 rokov odo dňa, keď v Európe po rokoch vojnového utrpenia zavládol mier. Neľudský fašistický režim utrpel 8. mája 1945 definitívnu porážku.

Počas druhej svetovej vojny prišlo o život viac ako 50 miliónov ľudí, počtom obetí a krutosťou išlo o najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva. Naše územie a územie východnej Európy oslobodzovala najmä sovietska Červená armáda za pomoci domáceho odboja, 1. československého armádneho zboru a rumunskej armády. Protihitlerovskú koalíciu však tvorili aj ďalšie veľmoci – Spojené kráľovstvo, Spojené štáty, Francúzsko, aj Čína. Ku koncu vojny bolo do nej zapojených viac ako päťdesiat štátov sveta.

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN...

MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN... MEDZINÁRODNÁ HANBA: Čaputová padla na TOTÁLNE DNO! Zneuctila a pošpinila SLAVÍN...

Historická skúsenosť z druhej svetovej vojny, ale aj zo všetkých ďalších vojnových konfliktov, potvrdzuje, že zdrojom konfliktov nebývajú národy, či štáty, ale režimy pošliapavajúce ľudské slobody a práva, schopné vyvolať nenávisť. Či to boli režimy fašistické, komunistické, alebo rôzne autoritárske režimy 21. storočia. Skutočný mier nie je možný bez slobody a demokracie, a preto sa o ne vždy musíme usilovať.

Vyjadrila sa prezidentka Čaputová, ktorá na Slavín neprišla.

Zdroj: Zuzana Čaputová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
VIDEO: Srdečný pozdrav hrdinom! MASA Slovákov dojala celé Rusko: SPASÍBA, RASIJA!...

VIDEO: Srdečný pozdrav hrdinom! MASA Slovákov dojala celé Rusko: SPASÍBA, RASIJA!…

Schyľuje sa k Štátnemu prevratu?! Čaputová rozhodla o osude krajiny! Toto skrývala pred celým Slovenskom

Schyľuje sa k Štátnemu prevratu?! Čaputová rozhodla o osude krajiny! Toto skrývala pred celým Slovenskom