in

„Lokajský prístup!“ Ministerke Remišová vytočená do nepríčetná: Žiadne Ruble neprichádzajú v úvahu…

"Lokajský prístup!" Ministerke Remišová vytočená do nepríčetná: Žiadne Ruble neprichádzajú v úvahu...
Zdroj: Foto N – Vladimír Šimíček, AP

„Lokajský prístup!“ Ministerke Remišová vytočená do nepríčetná: Žiadne Ruble neprichádzajú v úvahu…

"Lokajský prístup!" Ministerke Remišová vytočená do nepríčetná: Žiadne Ruble neprichádzajú v úvahu...
Zdroj: Foto N – Vladimír Šimíček, AP

Ministerka Veronika Remišová reagovala na ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorý je otvorenej téme platenia v Rubľoch. Sulikovi nevadí ani postoj Európskych lídrov a podľa neho ide o pragmatickú cestu. Ministerka to považuje za jasný lokajský prístup a Sulikovi to vo svojom komentári na sociálnej sieti Facebook nedarovala.
“Keď to chcú rubľom, tak im to to sakra plaťme v rubľoch!” – dnes v diskusnej relácii vyhlásil minister hospodárstva Richard Sulík.

 

V tomto našiel minister hospodárstva vzácnu zhodu nielen s Pellegrinim, ktorý mu nadšene prikyvoval, ale aj s poslancom Blahom, ktorý na sociálnych sieťach blažene píše, ako minister hospodárstva potopil a vyškolil premiéra aj prezidentku.  Minister hospodárstva tento prístup označil za  “pragmatický”.

Zvlášť po masových vraždách v ukrajinskej Buči, kde Rusi strieľali zozadu do hlavy nevinných civilistov a deti, ktorí mali na rukách biele šatky, ich telá nechali rozhádzané na uliciach,  tento prístup nie je “pragmatický. Je čisto lokajský . Navyše, včera premiér Eduard Heger vyhlásil, že na žiadosť Slovenska Európska únia  začala s koordináciou reakcie na snahu Ruska podkopať dlhodobé kontrakty na dovoz plynu vymáhaním platieb v rubľoch. Takisto uviedol, že jednota je kľúčová a trváme na rešpektovaní podpísaných zmlúv a platbách v eurách alebo dolároch.

Neviem, čo si po dnešnom dni o nás pomyslia partneri v EÚ. V jeden deň žiadame spoločný postup, na druhý deň minister hospodárstva, do ktorého portfólia táto otázka patrí, vyhlási, že však im sakra plaťme v rubľoch, keď si to prajú. Čo tam po dlhodobých zmluvách a záväzkoch… Na podkopávanie slovenských záujmov v rámci únie môže Slovensko iba doplatiť, pretože naša sila je práve v spolupráci s ostatnými európskymi krajinami. Nečudo, že ministra Sulíka za jeho slová už „chváli“ aj ruská štátna tlačová agentúra. Hoci treba povedať, že samotní Rusi takýmto slabošským prístupom hlboko pohŕdajú, nevedia si vážiť národy, ktoré okamžite podľahnú ich vyhrážkam.

Životným záujmom Slovenska je spoločný postup s ostatnými krajinami, máme platnú zmluvu s Rusmi minimálne do roku 2028 a musíme trvať na podmienkach, ktoré boli dohodnuté. Keď  dovolíme, aby sa z dlhodobej zmluvy spravil trhací kalendár, poškodíme samých seba. Rusko je na vývoze plynu a ropy závislé, v podstate nič iné nevyváža a je  vylúčené, aby sa bez miliárd z krajín EÚ zaobišlo.

Som zvedavá, čo na tento “pragmatický” prístup hovoria niektorí poslanci v klube SaS ako napríklad Peter Osuský, ktorého si za principiálne postoje vážim, alebo Ondrej Dostál.

Hrdé, slobodné a svojbytné Slovensko si zaslúži viac, ako lokajský prístup. Ja aj strana ZA ĽUDÍ sa verejne dištancujeme od takéhoto lokajského prístupu, pretože súčasťou lokajskej vlády by som nemohla byť.

Zdroj: Veronika Remišova/Facebook 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Zoberie nám slobodu? Minister Matovič sa obáva najhoršieho: "Ak ho nezastavia Ukrajinci, príde deň, keď právo na slobodu sa pokúsi zobrať aj nám..."

Zoberie nám slobodu? Minister Matovič sa obáva najhoršieho: „Ak ho nezastavia Ukrajinci, príde deň, keď právo na slobodu sa pokúsi zobrať aj nám…“

Smerák Kéry rozpútal peklo v priamom prenose: "Rusko je v mojich očiach PRIATEĽ aj napriek tomu, že momentálne porušuje...

Smerák Kéry rozpútal peklo v priamom prenose: „Rusko je v mojich očiach PRIATEĽ aj napriek tomu, že momentálne porušuje…