in

Krúpa schytal pľuvanec priamo do tváre! Známa tvár stratila nervy: Môžte ma pokojne žalovať! Ste čistý….

Krúpa schytal pľuvanec priamo do tváre! Známa tvár stratila nervy: Môžte ma pokojne žalovať! Ste čistý....
Zdroj: Juraj Krupa/Facebook

Krúpa schytal pľuvanec do tváre! Známa tvár stratila nervy: „Môžte ma pokojne žalovať! Je to čistý….

Krúpa schytal pľuvanec priamo do tváre! Známa tvár stratila nervy: Môžte ma pokojne žalovať! Ste čistý....
Zdroj: Juraj Krupa/Facebook

Vládny poslanec Juraj Krúpa bol napadnutý politológom a neúspešným kandidátom za prezidenta Eduarda Chmelara. Politológ tentokrát obvinil Krúpu, že je Fašista a neobáva sa ani žaloby.

 

Som presvedčený, že JURAJ KRÚPA JE ČISTÝ FAŠISTA podľa všetkých definícií tohto pojmu – a nech si ma za to pokojne zažaluje. Viem si tento postoj odborne zdôvodniť a obhájiť. To, že spĺňa kritériá fašistického politika, ma na základe jeho dlhodobého grobianskeho správania vôbec neprekvapuje. To, čo ma prekvapuje je, že sa s ním ešte niekto rozpráva, že s ním neodmieta ísť do debaty, že mu všetci tí „slušní“ kolegovia neukážu, kde je jeho miesto“

Celý komentár Eduarda Chmelára.

TEST GEORGOM BUSHOM

Musím povedať, že prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Národnej rade Slovenskej republiky bol umiernenejší, ako som očakával. Tentoraz sa nikomu nevyhrážal, nikoho neurážal a žiadal od nás „len“ lietadlá a helikoptéry… Fascinovalo ma iba to, že opäť sa nie od našich predstaviteľov, ale zo zahraničia dozvedáme, čo sa stane na Slovensku. Doteraz oznamovali príchod cudzích vojsk na naše územie svetové médiá, teraz priamo ukrajinský prezident informoval prekvapenú slovenskú verejnosť, že v Bratislave bude konferencia o obnove Ukrajiny… Nebolo by jednoduchšie, aby priamo Biely dom nadiktoval, čo nás čaká?

Aj tak však v jeho prejave zaznelo niekoľko notorických klamstiev. Jedno z najväčších je to, že za plynovú krízu v roku 2009 môže Rusko. Plynová kríza v roku 2009 odhalila predovšetkým nespoľahlivosť Ukrajiny ako prepravcu plynu. Nebudem rozvádzať podozrenia, že Ukrajinci si z dodávok kradli, ale faktom je, že aj Slovenský plynárenský podnik dlhodobo potvrdzoval, že Gazprom je spoľahlivý partner, ktorý ponúkal najlepšie podmienky vrátane ceny. A tu zrazu tvrdíme, že vojna ukázala, že Rusko je nespoľahlivý partner v energetike. V čom? Najprv sme ho sankciami odrezali od dolárov a eur, a keď na to Moskva zareagovala – v poriadku, tým, že ste nás odstrihli od devízových účtov, sú nám vaše peniaze nanič, a za tovar nám budete platiť v rubľoch – začali sme hystericky jačať, že Moskva je nespoľahlivá. Nespoľahliví sme my. Ako vojnový agresor je Rusko nepríjemné, ako obchodný partner bolo spoľahlivé. A čo urobíme my? Pretrhneme všetky väzby a keď sa Rusko zariadi čisto ekonomicky, naši vskutku najväčší… predstavitelia hystericky ziapu, že Moskva sa k nám správa nepriateľsky, že je obchodne nespoľahlivá a musíme sa zbaviť závislosti na nej. A tak sa obrátime na Spojené štáty, aby sme sa stali závislými od niekoľkonásobne drahšieho, environmentálne oveľa nebezpečnejšieho a dodávkami neistého amerického skvapalneného plynu… Fakt úžasná energetická politika.

Zelenskyj rovnako zavádzal, keď nás strašil, že ak im nedodáme ďalšie a ďalšie zbrane, skončíme ako v roku 1968. Neviem, či tým mal na mysli, že nás opäť obsadia Ukrajinci (prepáčte ten žartík, neodolal som), ale každý, kto po vypuknutí tejto vojny spoznal skutočný stav ruskej armády, musel usúdiť, že nie je schopná dobyť ani celú Ukrajinu, nieto ďalšie štáty. Navyše, Putin si nikdy, ani nepriamo, nerobil nároky na iné ako postsovietske regióny, aj to len na ich časti. Jeho mentalita je nacionalistická, nie imperiálna a uvažuje v hraniciach Veľkého Ruska, nie Sovietskeho zväzu. Takže nebalamuťte nás, pán Zelenskyj. Nemožno si nevšimnúť, že tohto naratívu sa chytili všetci antiruskí šovinisti, ktorí zneužívajú prepadnutie Ukrajiny na to, aby strašili ľuďmi aj scenármi, ktoré sú absolútne nereálne, a tak vypúšťajú dezinformácie, za ktoré (keby sa meralo rovnakým metrom) by mali dávno zatvoriť väčšinu mainstreamových médií – viď špekulácie vycucané z prsta, čo urobí Putin 9. mája. Znovu opakujem, Zelenského historické analógie sú rovnaký blud ako Putinovo

ospravedlňovanie vojny „denacifikáciou Ukrajiny“. Je to súčasť vojnovej propagandy a zodpovedný politik takým veciam nepodlieha a zachováva si nadhľad.

Oveľa zaujímavejšie ako samotný Zelenského prejav však boli tentoraz slovenské reakcie naň. Bojkot časti opozície považujem za nenáležitý, prejav hlavy štátu si treba vypočuť už len z úcty k ľudu, ktorý reprezentuje. Na druhej strane pohnútkam opozičných poslancov rozumiem – veď tento človek v uplynulých dňoch neskutočným spôsobom dourážal Slovenskú republiku, takže šéf diplomacie Ivan Korčok, ktorý sa rozohňoval na Fica a spol, že sú to zbabelci, by mal byť radšej ticho – najväčší zbabelec je on, že sa nedokázal postaviť za slovenské záujmy, že nebránil túto republiku, že si neplnil svoje základné povinnosti vyplývajúce z funkcie ministra zahraničných vecí. Ukrajinci odmietli návštevu nemeckého prezidenta, Rakúšania odmietli vystúpenie ukrajinského prezidenta, lebo takto sa správajú hrdé suverénne štáty – len my prejdeme urážky mlčaním a zvozíme opozíciu, že neprišla s vlajočkami a mávadlami?

Podobne slová premiéra Hegera (citát z FB: „Ďakujem za vaše slová, pán prezident Zelenskyj“) sú až nechutne podlízavé, nezaznel v nich žiadne vyjadrenie postoja suverénneho štátu, len akýsi pioniersky prísľub, že urobíme všetko pre to, aby Rusko bolo porazené. A k tomu nepresvedčivo mdlý, povinný standing ovation s nastúpením všetkých členov vlády – chýbal len Richard Sulík, asi bol s Geissenovcami na kolotočoch a v Prezidentskom paláci, po takých kobercoch sa ešte neváľali.

Vrcholom dnešného predstavenia tejto Zvieracej farmy však bola tlačová konferencia vládnuceho OĽaNO. Žarty nabok. Slová predsedu Výboru pre obranu bezpečnosť NR SR Juraja Krúpu o „deratizácii politických krýs“ sú nielen nevkusné, ale aj nebezpečné. Nielen tým, že po Igorovi Matovičovi je to ďalší predstaviteľ OĽaNO, ktorý sa vyhráža opozícii, že treba zabrániť jej návratu k moci všetkými prostriedkami – čo by si malo už všimnúť aj zahraničie. Ide predovšetkým o fašizoidný slovník. Viete, že slovom „fašizmus“ šetrím, pretože je to politologický termín a mal by sa používať kvalifikovane. Mám svoje odborné dôvody na to, prečo odmietam nazývať Zuzanu Čaputovú „liberálnou fašistkou“. Ale z tých istých dôvodov si stojím za tým, čo teraz poviem. Som presvedčený, že JURAJ KRÚPA JE ČISTÝ FAŠISTA podľa všetkých definícií tohto pojmu – a nech si ma za to pokojne zažaluje. Viem si tento postoj odborne zdôvodniť a obhájiť.

To, že spĺňa kritériá fašistického politika, ma na základe jeho dlhodobého grobianskeho správania vôbec neprekvapuje. To, čo ma prekvapuje je, že sa s ním ešte niekto rozpráva, že s ním neodmieta ísť do debaty, že mu všetci tí „slušní“ kolegovia neukážu, kde je jeho miesto. Kde sú teraz všetci tí moralisti, ktorí sa pohoršujú nad správaním politikov opozície? Každý, kto vie, čo to znamená, nemôže ani akceptovať, ani tolerovať, aby sa vo verejnom diskurze nazývali ľudské bytosti potkanmi, krysami, sviňami a podobne. Už vtedy, keď Krúpa v priamom prenose verejnoprávnej televízie poslal poslanca Kmeca do materinej…, sa mala od neho vládna koalícia dištancovať. Vyzývam ju, aby to urobila aspoň teraz a aby jasne vyhlásila takéto správanie za neprípustné. Súdiac však podľa môjho najobľúbenejšieho zväzáčika v OĽaNO, mladého poslanca Andreja Stančíka, ktorý sa pri týchto pohoršujúcich slovách pochechtával a na záver mu pošepol „Dobre si to povedal“ – toto sa od tohto hnutia nedočkáme, lebo v jeho samotnom základe je hulvátstvo.

Podobne aj ich výkriky po každom prejave „Sláva Ukrajine!“ už dávno neznejú ako výraz podpory ukrajinskému ľudu, ale ako komunistické pozdravy „Česť práci!“ Oni ani len netušia, čo vykrikujú. Výhovorky, že pozdrav sa vyskytuje ešte v básňach 19. storočia, sú také primitívne, ako by sme my zdôvodňovali pozdrav „Na stráž!“ odkazmi na štúrovskú poéziu. Viem, neonacisti to robia. Ale potom si povedzme, že aj tí ukrajinskí našli inšpiráciu nie v Ševčenkových obrodencoch,

ale v Banderových ultranacionalistoch. Preto sa chcem spýtať týchto vládnych prepytujem „zástupcov ľudu“, či rozumejú tomu, čo vyrevujú a prečo nosia na klopách stále ukrajinské stužky, či si ešte pamätajú, že prisahali na Ústavu Slovenskej republiky a čo to pre nich znamená. Lebo keď Krúpa fanaticky pení, že všetci, ktorí nepodporia jeho výzvu, sú Putinovi zradcovia, treba mu pripomenúť, že to on v živote nepracoval pre slovenské štátne záujmy.

Vládna koalícia úmyselne zavádza verejnosť, keď tvrdí, že opozícia podporuje Putinovu vojnu. Až na ojedinelé prípady je to lož. Vojenskú agresiu odsudzuje drvivá väčšina spoločnosti, mnohí však majú na riešenie odlišný názor, čo je v demokracii úplne legitímne a nemožno ostrakizovať názory, ktoré spadajú do tejto kategórie. Už som na to raz upozorňoval: pre verejnú diskusiu je veľmi dôležitý kontext – ak sa ním odmietame zaoberať, je to čistá propaganda. Podľa Krúpu, denníka Sme a podobných je putinovský zradca aj pápež František, lebo žiada mierové rokovania. Keď dnes vládny valec odmietol pozmeňujúci návrh opozície do vyhlásenia NR SR, ktorý žiadal Európsku úniu o väčšie zapojenie do diplomatického riešenia konfliktu, keď túto túžbu väčšiny ľudí arogantne odmietol minister Korčok (ktorý sa na opozíciu hystericky oboril, že mier bude až po víťaznej vojne) – jasne tým dokazujú: oni mier nechcú, hoci sa ním účelovo zaklínajú. Neverte im. Sú to učebnicoví vojnová štváči a vždy boli.

A práve preto sa dostávame na záver k otázke, prečo k statusu pripájam túto fotografiu. Zverejnil ju na sociálnych sieťach 5. mája samotný najväčší žijúci vojnový zločinec, zodpovedný za milión ľudských životov, George W. Bush. Volodymyr Zelenskyj sa týmto rozhovorom nepochválil, lebo nezapadá do jeho imidžu. Bush nazval Zelenského „Winstonom Churchillom našej doby“ (sic!). Zelenskyj ho uistil, že vo svojom boji proti „Putinovku barbarstvu a gaunerstvu“ nezaváha. Bush mu kontroval, že Američania budú vždy inšpirovať svojou statočnosťou a odolnosťou… Viete, treba si uvedomiť, kto, čo a prečo hovorí. Všetko to preháňanie, keď sa usilujú označiť akokoľvek tragických niekoľko tisíc mŕtvych v ukrajinskej vojne za genocídu, ale nikdy tak nenazvali vyčíňanie Američanov v Iraku a Afganistane, počas ktorého vyvraždili státisíce ľudí… všetka tá faloš, s ktorou sa podlízavo klaňajú najväčším vojnovým zločincom dnešnej doby počnúc Dzurindom a končiac Bushom, pričom sa usilujú vymazať ľuďom pamäť a vnútiť im predstavu, že za všetko zlo sveta môže Putin… všetka tá zúrivá hystéria voči oponentom svedčí o jednom: takto sa správajú komplici zločincov s nečistým svedomím. A je len na vás, či im dovolíte, aby to svoje prehlušili. Toľko by snáď mohol vedieť aj pán Zelenskyj, že nechať sa ľutovať za vojenskú agresiu od Georga Busha môže len beznádejný hlupák alebo bezcharakterný darebák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Poslanec Žiak vyviedol spolu s Políciou lekára Liptáka: "Je to primitív, pajác a dezolát! Hanba Slovenska...

Poslanec Žiak vyviedol spolu s Políciou lekára Liptáka: „Je to primitív, pajác a dezolát! Hanba Slovenska…

Minister Naď zavrel ústa Ficovi a dezolátom: Ukrajina dostane akúkoľvek pomoc zo Slovenska! Opravujeme už aj Ukrajinskú techniku...

Minister Naď zavrel ústa Ficovi a dezolátom: Ukrajina dostane akúkoľvek pomoc zo Slovenska! Opravujeme už aj Ukrajinskú techniku…