in

Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť

Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť

Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť

Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť
Plus7dni

Počas streľby na Filozofickej fakulte na Námestí Jána Palacha v Prahe, ktorá sa odohrala vo štvrtok po 15:00, zomrelo podľa informácií policajného prezidenta najmenej 15 ľudí vrátane útočníka. Ďalších 24 je zranených. Všetkých previezli do nemocnice.

 

Útočník nemal komplica, celú akciu viedol sám. Podľa policajného prezidenta pred útokom zavraždil doma svojho otca. V tomto momente neexistuje prepojenie na medzinárodný terorizmus. Útočník sa však podľa polície inšpiroval podobnými útokmi v zahraničí. Pred niekoľkmi dňami na sociálnu sieť Telegram písal, že nenávidí tento svet a chce za sebou zanechať čo najväčšiu bolesť.

Polícia mala pôvodne informácie, že strelec má mať prednášku v inej budove, ktorú evakuovala. Následne však útočník strieľal v inej časti fakulty. Ľudia zdesene utekali z budovy, pričom strelec zasiahol ďalšie obete. Medzi zranenými sú aj policajti, ktorí sa ho pokúšali zneškodniť. České médiá uvádzajú 30 zranených. Podľa niektorých svedkov zaznel na mieste aj výbuch. Svedkovia incidentu tvrdili, že sa strieľalo pomerne veľa.

Strelec sa zabil sám

Podľa informácií agentúry Aktu.cz bol strelcom študentom tejto fakulty. Streľbu na ľudí spustil počas cesty na strechu. Odtiaľ mieril na ďalších, ktorý sa pokúšali z budovy utiecť. Viacerých z nich sa mu podarilo trafiť. Na sebe mal oblečenú balistickú vestu a používal dlhú strelnú zbraň s optikou.

Strelec sa zabil sám po tom, čo na neho mieril policajt, ktorý mu opätoval paľbu. Jeho identitu zatiaľ nemôžu potvrdiť, pretože utrpel devastačné zranenia. Na mieste sú zásahové jednotky, ktoré pomáhajú zraneným a traumatizovaným ľuďom. Miesto incidentu je naďalej uzavreté a polícia vykonáva ďalšie bezpečnostné úkony. V škole ešte aktuálne prebieha pyrotechnická kontrola.

Na miesto nešťatia už cestuje premiér Petr Fiala a k incidentu sa vyjadril aj český minister vnútra. „Informácie, ktorá máme, nie sú úplné. Podľa tých predbežných by mal byť strelec po smrti. Na mieste majú byť mŕtvi a zranení, o konečnom počte nebudeme v túto chvíľu špekulovať. Chcel by som upokojiť verejnosť, že bezprostredné nebezpečnie v túto chvíľu nehrozí,“ Vít Rakušan povedal pre ČT24.

Panika v triedach

Po začiatku útoku začali na sociálnych sieťach pribúdať príspevky od ľudí, ktorí sa v tom čase nachádzali v budove. Útočník sa mal pohybovať na štvrtom poschodí. Pedagógovia dostali ihneď upozornenie emailom, aby sa spolu so žiakmi zatvorili v triedach, boli tam ticho a nevychádzali. Viacerí z nich medzi sebou zatiaľ plánovali ako by zareagovali v prípade, ak by sa k nim strelec pokúšal dostať. Niektorým sa podarilo zo školy ujsť. Nad jedným z vchodov však bol strelec, ktorý do nich vtedy mieril.,

Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť Hrôzostrašné FOTO z Prahy: Najmenej 15 mŕtvych, ľudia sa triasli strachom: Zanechám za sebou bolesť

Zásah v Kladensku

Podľa informácii Novinky.cz aktuálne polícia zasahuje v Houstoň v Kladensku. Táto akcia by sa mala týkať streľby na Filozofickej fakulte v Prahe. Do rodinného domu prišli aj pyrotechnici. Bližšie informácie zatiaľ nezverejnili. Práve tam mal podľa informácií žiť útočník so svojím otcom, ktorého na tomto mieste zabil

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

ZOZNAM HRÔZY! Slováci POZOR na Vianočne nákupy! Týmto nás kŕmia obchodné reťazce už zopár rokov

ZOZNAM HRÔZY! Slováci POZOR na Vianočne nákupy! Týmto nás kŕmia obchodné reťazce už zopár rokov

VIDEO: Predstavím sa, som David. Vždy som chcel zabíjať... Zanechal masový vrah z Prahy svoj manifest?

VIDEO: Predstavím sa, som David. Vždy som chcel zabíjať… Zanechal masový vrah z Prahy svoj manifest?