in

Horúco na Generálnej Prokuratúre! Progresívec Šimečka sa zobudil do mrazivého rána! Trestné oznámenie.V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda….

Horúco na Generálnej Prokuratúre! Progresívec Šimečka sa zobudil do mrazivého rána! Trestné oznámenie.V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda....
Zdroj: TASR

Horúco na Generálnej Prokuratúre! Progresívec Šimečka sa zobudil do mrazivého rána! Trestné oznámenie V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda….

Horúco na Generálnej Prokuratúre! Progresívec Šimečka sa zobudil do mrazivého rána! Trestné oznámenie.V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda....
Zdroj: TASR

Líder Progresívneho Slovenska a Europoslanec Michal Šimečka sa doslova a dopísmena prebudil do chladného rána a zdá sa, že má čo vysvetľovať. Strana Slovenský PATRIOT na čele s Miroslavom Radačovským podáva trestné oznámenie. Podľa Radačovského líder Progresívneho Slovenska jasne klame, keď tvrdí, že Referendum je kampaň Roberta Fica a strany SMER-SD. Netreba zabudnúť, že tieto klebety tvrdí a tvrdila aj ministerka v demisii Remišová či Igor Matovič.

 

Vyjadrenie Europoslanca Radačovského v plnom znení.

TRESTNÉ OZNÁMENIE NA PREDSEDU STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO, MICHALA ŠIMEČKU

V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda sa dopustí ten, kto (okrem iného) ľsťou inému bráni vo výkone ústavného práva voliť alebo hlasovať v referende.

Odňatím slobody na jeden až päť rokov sa páchateľ potresce, ak takýto čin spácha verejne alebo ako verejný činiteľ.

V zmysle právneho výkladu lesť je vyvolanie omylu u inej osoby s úmyslom dosiahnuť nejaký cieľ.

Status, ktorý Michal Šimečka dnes, 20.1.2023 v dopoludňajších hodinách zverejnil na svojej FB stránke, kde prehlásil: „Na referende sa nezúčastním“ s tvrdením, že PS nebude podporovať kampaň Fica, je tvrdenie klamlivé, pretože referendum vyhlásila prezidentka republiky.

Ale predovšetkým, podľa názoru strany Slovenský PATRIOT, je ľstivým tvrdením, učineným v snahe dosiahnuť, aby od referenda odradil a teda na jeho účasti občanom SR ich uvedením do omylu, zabránil.

Takéto konanie má, podľa názoru strany Slovenský PATRIOT, znaky vyššie citovaného trestného činu marenia referenda ľsťou, ale aj znaky neakceptovateľného politického extrémizmu.

Strana Slovenský PATRIOT má v 5. bode základných programových cieľov jasne uvedené: „Boj proti všetkým formám extrémizmu a hnutiam smerujúcim k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd.“ Je preto povinnosťou strany Slovenský PATRIOT podať trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru s tým, aby posúdila, či takéto konanie Michala Šimečku napĺňa znaky trestného činu alebo iného protiprávneho konania.

Extrémistické konanie akéhokoľvek politického subjektu, jej predstaviteľa, o to viac europoslanca a podpredsedu EP, je podľa názoru strany PATRIOT, v štáte, ktorý si ctí demokraciu a princípy právneho štátu, neakceptovateľné.

Ľstivým spôsobom poukazovať na nepotrebnosť zúčastniť sa referenda, je už len krôčik k tomu, aby sa vyzývalo k neúčasti na voľbách a toto je už skutočne pre demokraciu a právny štát nebezpečné. Ostalo by nám potom voliť len jednu, tú „správnu“ stranu a jedného vodcu.

To, že takéto konanie vodcu strany PS, europoslanca a podpredsedu EP, je politicky a morálne neakceptovateľné, snáď nikto pochybnosti nemá.

To, či takéto konanie je protiprávne v zmysle Tr. zákona, nech posúdi prokuratúra SR a v prípade, že dospejú k záveru, že o protiprávne konanie ide, po zbavení poslaneckej imunity v EP, nech sa postupuje v súlade s platným zákonom.

O výsledku nášho podnetu na Generálnu prokuratúru SR budeme občanov informovať.

predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

V Bruseli, 20.01.2023

Strana Slovenský Patriot otvorene vyzvala ľudí k Referendu.

Zdroj: Miroslav Radačovský 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Remišová sa vysmiala ľuďom do tváre! Predčasné voľby? ZABUDNITE! Slovensko potrebuje niečo iné

Remišová sa vysmiala ľuďom do tváre! Predčasné voľby? ZABUDNITE! Slovensko potrebuje niečo iné

Fico a Blaha nachytali novinárov na hruškách! Netušili, že mikrofóny sú zapnuté: Najprv Dezoláti a teraz ešte niečo horšie...

Fico a Blaha nachytali novinárov na hruškách! Netušili, že mikrofóny sú zapnuté: Najprv Dezoláti a teraz ešte niečo horšie…