in ,

Expertka na zdravotníctvo? PREPADLA na strednej škole a bola nútená školu opustiť! Na výške vydržala 3 semestre

Expertka na zdravotníctvo? PREPADLA na strednej škole a bola nútená školu opustiť! Na výške vydržala 3 semestre
Zdroj: TASR

Expertka na zdravotníctvo? Prepadla na strednej škole a bola nútená školu opustiť! Na výške vydržala 3 semestre

Expertka na zdravotníctvo? PREPADLA na strednej škole a bola nútená školu opustiť! Na výške vydržala 3 semestre
Zdroj: TASR

Mgr. Jana Bittó Cigániková, MBA – diel 2 – SAS strana plná odborníkov.

 

Keďže pani poslankyňa sa tu neustále oháňa svojou vysokou odbornosťou, niekedy mám dojem, že až prekvalifikovanosťou, zameriam sa tentokrát na jej vzdelanie.

Po absolvovaní základnej školy Cigániková výrazne precenila svoje možnosti a schopnosti, keď sa rozhodla prihlásiť na jedno z bratislavských gymnázií. Vážení čitatelia, Jana Cigániková, vtedy ešte pod dievčenským menom Opálená prepadla v druhom ročníku na gymnáziu. Jedna z hlavných odborníčiek strany SaS, ak nie úplne tá najväčšia prepadla na strednej škole a bola nútená školu opustiť.

Milá Janka, nie je ti to trápne písať si v životopise do jazykových znalostí španielčinu na úrovni A2? Chváliť by si sa mohla, ak by si gymnázium ukončila maturitnou skúškou zo španielčiny s certifikátom C1. Nič v zlom, ale úroveň A2 dosiahnem za mesiac aj z mongolčiny, ale asi by som sa hanbil napísať si to do životopisu.

Ak si niekto myslíte, že sa Cigániková po tomto prúseri prihlásila na inú strednú školu, po ktorej absolvovaní by sa mohla pýšiť svojou vysokou odbornosťou v oblasti zdravotníctva, tak sa hlboko mýlite. Prihlásila sa totiž na strednú odbornú školu drevársku (alebo iba tam ju zobrali?). Po jej absolvovaní mohla svoju odbornosť v zdravotníctve pretaviť asi len do toho, že by pozbíjala nejaké drevené lavičky v čakárňach.

Nechcem dehonestovať stredné odborné školy, práve naopak. Na našom trhu práce zúfalo chýbajú najmä šikovní remeselníci vo výrobných segmentoch. Tu sa mohla Cigániková krásne uplatniť a mohla byť dokonca pre túto spoločnosť aj užitočná.
Týmto pozdravujem aj ministra školstva Gröhlinga, ktorý vyštudoval navrhovanie obuvi a galantérneho tovaru v Partizánskom.

Vráťme sa ale naspäť k Cigánikovej, lebo ešte nie sme zďaleka na konci. Po „úspešnom“ stredoškolskom období sa odvážila prihlásiť dokonca na vysokú školu. A teraz sa stavím, že nikto neuhádnete na akú. Nebudem to dlhšie naťahovať, išlo prosím pekne o Katolícku univerzitu v Ružomberku. Dnes má na tento svoj krok dosť bizarné vysvetlenie, že vraj chcela byť bližšie pri mame, ktorá vtedy pracovala na Žilinskej župe. Mimochodom pod ministrom Tarčákom (HZDS). Takže ja teraz neviem, HZDS, katolícka univerzita, dnes najväčšia ultraliberálka. Rozmýšľam, či bola pomýlená vtedy alebo je pomýlená teraz alebo je pomýlená stále. Každopádne aby sme neboli takí optimistickí s tým jej štúdiom, tak vydržala tam krásne 3 semestre. Či ju znovu vyhodili alebo to sama zabalila, lebo to nezvládala alebo zistila, že sa pomýlila, to už naozaj neviem. Každopádne po tomto ďalšom fiasku si dala s ďalšími pokusmi o štúdium menšiu prestávku.

Ďalšia jej zastávka bola Fakulta verejnej správy VŠEMvs v Petržalke. Priznám sa, že o tejto škole som v živote nepočul, ale asi je to moja chyba. Ide o súkromnú školu, kde si Cigániková zaplatila ročne okolo tisíc eur, aby mohla diaľkovo študovať. Niekedy uprostred tohto štúdia v roku 2012 išla na pohovor do SaS k Sulíkovi a ten ju ihneď zobral medzi svojich top 290 odborníkov s takouto kvalifikáciou: vyhodená z gymnázia, absolventka strednej odbornej školy drevárskej, nedokončený druhý ročník katolíckej univerzity a diaľkovo rozoštudovaná súkromná škola VŠEMvs.

Školu nakoniec Cigániková dokončila. Nepoznám však nikoho, kto by si platil na súkromnej škole diaľkové štúdium a potom by ho vyhodili. To sa snáď hádam ešte nestalo. Ešte by ma zaujímala kvalita jej diplomovej práce, keďže ju poslankyňa nezverejnila a predpokladám, že aj z poslednej kópie ostal už len popol. S takouto kvalifikáciou sa stala Cigániková prosím pekne tímlíderka strany SAS pre zdravotníctvo.

Posledné štúdium, ktoré Cigániková absolvovala a za ktorý aj získala titul, ktorým sa hrdí za menom, je štúdium manažmentu zdravotníctva na CEMI vzdelávacom inštitúte v Prahe. Konečne niečo aj k zdravotníctvu, že? Ide však samozrejme o ďalší zaplatený titul, kde náročnosť štúdia sa dá porovnať s horšou strednou školou. Jedná sa o jednoročné štúdium, ktoré prebieha online cez internet. Ak by ste chceli niečo podobné absolvovať, pripravte si na rok pri tej lacnejšej variante 4163€ a pri tej drahšej 7079€. Zaujímavé je, že celé štúdium trvá jeden rok, ale Cigániková si uvádza v životopise štúdium v rokoch 2016-2018. Tu už zverejnila aj záverečnú prácu, ktorá je však na úrovni seminárnej práce dokonca v slovenčine so zlým formátovaním a referenciami (nevhodné zdroje, neprofesionálny štýl referencií, nedokladovanie domnienok vedeckými štúdiami atď).

Takže k odbornej spôsobilosti pani poslankyne Cigánikovej asi len toľko, že čo sa dalo kúpiť, to si kúpila a na ostatné bola prikrátka. Mám teraz trochu obavy z tej strany odborníkov.

Nabudúce sa pozrieme na pani Cigánikovú, čo stvárala s fašistami. Keď už má teda plnú huhu okydávania druhých, že s nimi spolupracujú. To be continued…

Blog autora Utajený svedok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

234 Points
Upvote Downvote
Dráma v priamom prenose! Heger rozplakal rannú show: Ruskí vojaci znasilňujú mladé dievčatá a vypaľujú im nacistické znaky!

Dráma v priamom prenose! Heger rozplakal rannú show: Ruskí vojaci znasilňujú mladé dievčatá a vypaľujú im nacistické znaky!

Prezidentka Čaputová odosiela silný odkaz do sveta: "Rusko dnes nemá šancu vojensky ovládnuť a udržať Ukrajinu! Ovládol ich duch stalinských čias..."

Prezidentka Čaputová odosiela silný odkaz do sveta: „Rusko dnes nemá šancu vojensky ovládnuť a udržať Ukrajinu! Ovládol ich duch stalinských čias…“