in

DOBRÁ SPRÁVA: Slováci sa môžu cítiť v bezpečí! Mieri k nám ochranný dáždnik, ktorý bude…

DOBRÁ SPRÁVA: Slováci sa môžu cítiť v bezpečí! Mieri k nám ochranný dáždnik, ktorý bude...
Zdroj: Pavel Neubauer/TASR

DOBRÁ SPRÁVA: Slováci sa môžu cítiť v bezpečí! Mieri k nám ochranný dáždnik, ktorý bude…

DOBRÁ SPRÁVA: Slováci sa môžu cítiť v bezpečí! Mieri k nám ochranný dáždnik, ktorý bude...
Zdroj: Pavel Neubauer/TASR

Slovensko sa už onedlho môže cítiť ešte viac v bezpečí. Na Slovensko prichádza obranný systém PATRIOT

 

K situácii sa vyjadril minister obrany Jaroslav Naď, ktorý následne informoval o tejto správe.

PATRIOT PRICHÁDZA NA SLOVENSKO

Môžem s radosťou potvrdiť, že prvé jednotky, ktoré majú na starosti rozmiestnenie systému protivzdušnej obrany Patriot postupne prichádzajú na územie Slovenskej republiky. Proces bude pokračovať aj v ďalších dňoch.

Dočasne bude systém umiestnený na leteckej základni vzdušných síl Sliač, ďalšie priestory nasadenia sú aktuálne konzultované s odborníkmi na spôsobilosti systému Patriot tak, aby ochranný dáždnik pokrýval čo najväčšie územie SR, vrátane nami stanovených prioritných cieľov na ochranu. Veľmi pekne ďakujeme Nemecku a Holandsku za ich naozaj zodpovedné spojenecké rozhodnutie akceptovať našu žiadosť o zásadné posilnenie obrany Slovenskej republiky.

Zároveň opakovane potvrdzujem, že systém Patriot nie je náhradou za starý ruský systém S-300, ale ide o ďalší prvok na obranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky. Systém S-300 sa však vzhľadom na jeho vek, technický stav, nedostačujúce spôsobilosti a tiež faktickú závislosť na Ruskej federácii (ktorá po je nevyprovokovanej agresii na Ukrajine pre akúkoľvek vojenskú spoluprácu absolútne neprijateľná) budeme snažiť v budúcnosti nahradiť iným systémom, ktorý by bol plne kompatibilný s našimi spojencami a zaistil by vyššiu obranyschopnosť Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Smeráci padnú na zadok! Krúpa bez servítky: Takto vyzerá deň Ficofila, Putinofila, Blahofila...

Smeráci padnú na zadok! Krúpa bez servítky: Takto vyzerá deň Ficofila, Putinofila, Blahofila…

Fico a Pellegrini musia spozornieť: Chystá sa najväčší politický COMEBACK? "Jediná alternatíva k Hlasu, Smeru a Republike je..."

Fico a Pellegrini musia spozornieť: Chystá sa najväčší politický COMEBACK? „Jediná alternatíva k Hlasu, Smeru a Republike je…“