in

DEZOLÁTI v ohrození: Minister Naď má iba jedny NERVY! Krok, po ktorom spadne hrebienok nie jednému…

DEZOLÁTI v ohrození: Minister Naď má iba jedny NERVY! Krok, po ktorom spadne hrebienok nie jednému...
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

DEZOLÁTI v ohrození: Minister Naď má iba jedny NERVY! Krok, po ktorom spadne hrebienok nie jednému…

DEZOLÁTI v ohrození: Minister Naď má iba jedny NERVY! Krok, po ktorom spadne hrebienok nie jednému...
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Minister Obrany Jaroslav Naď má naozaj veľmi náročné dni, ktoré sú spojené s obranou našej krajiny. Po príchode Patriotov sa minister Naď rozhodol urobiť rázny krok a dvihnúť varovný prst pre všetkých dezolatov. Tentokrát podal Žalobu na Ľuboša Blahu. Práve tento krok môže znamenať aj to, že na svojich neprajníkov bude mať táto žaloba poriadne odstrašujúci efekt.

Stanovisko Ministra Naďa

AJ MOJA TRPEZLIVOSŤ MÁ SVOJE MEDZE, PODAL SOM PROTI BLAHOVI ŽALOBU

Dňa 17. marca 2022 som Okresnému súdu Bratislava I podal žalobu na ochranu osobnosti proti poslancovi Ľubošovi Blahovi. Poslanec Blaha ma dlhodobo a opakovane verejne nazýva vlastizradcom a bez akýchkoľvek argumentov a dôkazov ma verejne obviňuje zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vlastizrady. To isté robí aj vo vzťahu k ďalším ústavným činiteľom.

Vlastizrada je jeden z najzávažnejších trestných činov, aké náš Trestný zákon pozná. Možno sa ho dopustiť rôznymi spôsobmi, medzi ktoré však nepatrí výkon ústavnej funkcie v rozpore s predstavami poslanca Blahu. Rešpektujem právo každého človeka, teda aj poslanca Blahu, na slobodu prejavu a vecnú kritiku mojej činnosti. Akceptujem aj to, že politický prejav požíva najširšiu možnú mieru právnej ochrany slobodou prejavu, v dôsledku čoho ako verejne činná osoba musím byť a som pripravený znášať väčší rozsah verejnej kritiky na moju adresu. Avšak aj v takýchto prípadoch je sloboda ohraničená. Napríklad aj tým, že nikto, ani verejne činná osoba, nie je povinná strpieť verejné obvinenie zo spáchania trestnej činnosti. O to viac, že ma z vlastizrady obviňuje v čase, keď ako minister obrany SR realizujem všetky moje rozhodnutie s cieľom posilniť obranu SR a nedopustiť, aby vojenský konflikt po agresii Ruskej federácie na Ukrajine prekročil aj naše hranice.

Poslanec Blaha, ktorý svojimi verbálnymi atakmi verejne obviňuje takmer každého svojho oponenta zo závažnej trestnej činnosti, túto hranicu akceptovanosti sústavne prekračuje. Preto ho v tom treba buď zastaviť, alebo mu umožniť preukázať pravdivosť týchto jeho tvrdení. V súdnom konaní teda bude mať poslanec Blaha možnosť, aby pravdivosť týchto svojich tvrdení preukázal, a ak sa mu to nepodarí, aby sa ospravedlnil.

Podanou žalobou sa domáham súdneho potvrdenia neoprávneného zásahu do mojej dobrej povesti, verejného ospravedlnenia a odstránenia z verejného priestoru všetkých statusov, videí a iných záznamov, v ktorých ma poslanec Blaha krivo obvinil z vlastizrady. Okrem toho žiadam súd, aby ho zaviazal do budúcnosti zdržať sa takýchto krivých obvinení na moju adresu. Zároveň, keďže predstavitelia strany Smer, medzi ktorých patrí aj poslanec Blaha, merajú životné hodnoty takmer výlučne peniazmi, domáham sa aj priznania náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 100 000 eur. Nerobím to pre vlastné obohatenie, ale preto, aby si Ľuboš Blaha uvedomil, že krivo obviniť inú osobu zo závažného trestného činu nie je len tak a že to aj niečo stojí. Ak mi súd prizná túto alebo akúkoľvek inú sumu, venujem ju na dobročinný účel pomoci obetiam ruskej vojenskej agresie v Ukrajine.

Pán Blaha, odporúčam Vám pripraviť sa na sériu viacerých súdnych konaní. Akosi mám pocit, že svojim nekonečným urážaním a bezdôvodným obviňovaním z rôznych trestných činov, sa už viacerým dotknutým ľuďom naplnil pohár trpezlivosti. Žijeme v demokratickej krajine, ale všetko má svoje hranice dané zákonmi. Aj Vaše vyjadrenia plné klamstiev, falošných obvinení a nenávisti…

Zdroj: Jaro Naď- Minister obrany/Facebook

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdroj: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti FB

PENTA dostane po PRSTOCH?! Matovič má TRÚFALE riešenie, ide mu o to… Ale nehce aby …

Moderátorka onemela! Premiér Heger stratil trpezlivosť s Putinom: "Tento človek musí skončiť..."

Moderátorka onemela! Premiér Heger stratil trpezlivosť s Putinom: „Tento človek musí skončiť…“