in

Deň, ktorý sa mu stal osudný? Lučanský posledný krat do oči Lipšicovi: Začnem vami, čo na vás všetko viem! Lipsic očervenel a došlo k hádke. Doteraz nebolo začaté trestné…

Deň, ktorý sa mu stal osudný? Lučanský posledný krat do oči Lipšicovi: Začnem vami, čo na vás všetko viem! Lipsic očervenel a došlo k hádke. Doteraz nebolo začaté trestné...
Zdroj: TASR

Deň, ktorý sa mu stal osudný? Lučanský posledný krat do oči Lipšicovi: Začnem vami, čo na vás všetko viem!
Lipsic očervenel a došlo k hádke. Doteraz nebolo začaté trestné…

Deň, ktorý sa mu stal osudný? Lučanský posledný krat do oči Lipšicovi: Začnem vami, čo na vás všetko viem! Lipsic očervenel a došlo k hádke. Doteraz nebolo začaté trestné...
Zdroj: TASR

Milanovi mohli prisit útok na ver.cinitela a bacharom zase neprimeranost zákroku. Dohodli sa však on i oni ze to nechajú tak.Incident v nemocnici v Ružomberku: Keď Milana priviezli kázali mu sadnúť si, odmietol. Smarili ho na zem, udrel si hlavu takže museli rýchlo robiť CT.

 

Ivan na k tomu záznam. Preto to divne mlčanie. Keď bol ML zadržaný, bol výsluch ML. Bol tam aj Benov advokát Lipsic. Tlačil na Milana aby udal Fica, Kalinaka, proste politikov.

ML sa spýtal: Tak politikov?

Lipsic: Áno.

ML: Tak začnem vami, pán Lipsic, čo na vás všetko viem.

Lipsic očervenel a došlo k hádke. Doteraz nebolo začaté trestné stíhanie vo veci k prvej udalosti s Lučanským a jeho zraneniam. Konať mala Inšpekcia MV. Tak podľa čoho sa GP a ministerka Kolikova vyjadrovali, že je vsjo ok?

Vznik a priebeh prvého incidentu vo väznici v PO: Milan lezal na lôžku v čase keď nemal. Bachar ho vyzval aby vstal. Odmietol. Došlo k hádke a potom na paste. Bachar privolal pomoc a podali si ho štyria.Baranek – opat absolutne trefne: LUČANSKÝ

Dajme si to najprv pekne v bodoch:· Bývalý najvyšší policajný funkcionár Lučanský sám prišiel z dovolenky, aby sa prihlásil vyšetrovateľom.· Po tom, ako ho zobrali do väzby, si údajne pri cvičení sám vylúpil oko, ale napriek tomu pokračoval v cvičení.· Podľa svedectiev zdravotníkov, ktorí ho prijímali v nemocnici, bol vraj doslova a do písmena zmlátený.·

Podstúpil 12 hodinovú operáciu.· V týchto dňoch sa pokúsil, o pravdepodobne úspešnú samovraždu.· Lučanský zavrel niekoľko významných mafiánov, ale existovali aj vážne podozrenia o jeho nezákonnej činnosti.

Teraz si to rozoberme. Pokiaľ niekto vo väzbe cvičí a udržiava sa v kondícii, nesvedčí to o tom, že by mal samovražedné sklony. Svedčí to skôr o opaku. O chuti do života. Čo by sa muselo zmeniť, aby sa o pár dní pokúsil o pravdepodobne úspešnú samovraždu?Lučanský bol nie len vysoko postaveným policajným funkcionárom a generálom polície, ale aj veľmi dôležitým svedkom. A veľmi dôležitým podozrivým. Z logiky napísaného jasne vyplýva, že takýto človek musí byť chránený 24 hodín denne nie len pred prípadným útokom zvonku, ale aj sám pred sebou.

Navyše, ide o vysoko citlivý politický prípad, kde je opatrnosť o to dôležitejšia, lebo akákoľvek „nehoda“ takéhoto človeka vzbudzuje vášne a oprávnené, či menej oprávnené podozrenia a vyvoláva dohady a konštrukcie, ktoré niekedy nemožno vyvrátiť.

Toto determinuje len dve možnosti: náš väzenský systém je úplne nekompetentný, vrátane tých, ktorí zodpovedajú za jeho riadenie. Pokiaľ platí táto alternatíva, je to dôvod na bezodkladné a okamžité odstúpenie ministerky spravodlivosti. Bez akýchkoľvek výhovoriek a otáľania. Druhou alternatívou je niečo, čo si ani nechcem pripustiť – že gen. Lučanský bol skrátka eliminovaný. Tu máme dve možnosti – prehnanou bitkou od personálu väzenskej stráže, alebo od spoluzadržaných – teda nechcene a omylom.

Ďalšia alternatíva je najhoršia – že bol eliminovaný zámerne.Nie je dôležité, či a do akej miery bol gen. Lučanský vinný, resp. či a do akej miery zneužíval funkciu policajného prezidenta. Dôležitý je fakt, že neprežil väzbu v demokratickej krajine, ktorou snáď stále sme. Toto je absolútna deštrukcia akejkoľvek právnej istoty v tejto krajine. Poviem to však kruto – čo sa dá očakávať od vedenia štátu, v ktorom sú psychicky chorí jedinci, sexuálni devianti, spoločníci mafiánov, podvodníci (plagiátori), ľudia, ktorí ignorujú ústavu, pre ktorých neplatia pravidlá, ktoré si sami prijali a ktorých dodržiavanie vyžadujú od obyvateľov? Nič. Vôbec nič. Očakávam od nich jediné – že okamžite vypadnú do zabudnutia. Ja chcem, aby sa zatvárali zločinci, aby spravodlivosť bola doslova „padni komu padni“. Ale nechcem(!), aby spravodlivosť vykonávali šialenci, podvodníci, sexuálni devianti.

Lebo toto potom nie je spravodlivosť. Zo svojej podstaty ani nemôže byť. Nemôže byť malý zlodej sudcom veľkého zlodeja. Takto nefunguje spravodlivosť. Takto funguje absurdita, anarchia a spravodlivosť naruby.Ja osobne neverím, že gen. Lučanský spáchal samovraždu. Neverím preto, čo som napísal vyššie. Ale pokiaľ mi nezávislé vyšetrovanie pod nejakým, neviem samozrejme presne akým, dozorom nezávislej komisie, zloženej z predstaviteľov opozície a koalície dokáže, že išlo naozaj o samovraždu, potom uverím. Inak nie.

Možno mi budete tvrdiť, že sa to takto nedá. Ale dá sa. Všetko sa dá, keď sa chce. Dalo sa to v Katyni počas 2. sv. vojny, dalo sa to aj v Srebrenici. Tu všade boli nezávislé komisie, ktoré dozerali na vyšetrovanie zločinov, ktoré sa tam udiali.

Keď sa to dalo v Katyni a v Srebrenici, dá sa to aj na Slovensku. Keď vieme pochybnými vyhláškami prijímať opatrenia, ktoré menia život miliónom ľuďom, musíme zvládnuť aj toto. T

akže vyzývam kompetentné orgány na zriadenie takejto komisie. Generálny prokurátor je môj dlhoročný priateľ. Minulý rok v júli sme v Tatranskej Lomnici mali rozhovor o nutnej očiste verejného života na Slovensku aj v duchu „padni komu padni“.

Teraz ťa teda Maroško vyzývam – konaj tak, ako sme hovorili niečo viac ako pred rokom. Padni, komu padni!”

Komentár manažéra a podnikateľa Fedora Flašíka.

Zdroj: Slovanskenoviny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Náhly skrat po relácii s Ficom! Remišová chytila hysterický záchvat! Začala sa triasť a nekontrolovane ziapať

Náhly skrat po relácii s Ficom! Remišová chytila hysterický záchvat! Začala sa triasť a nekontrolovane ziapať

Skončila ako chudera! Fico ju VYPOL jedným ťahom! Buďte ticho! Teraz vám poviem pravdu o Sorosovi...

Skončila ako chudera! Fico ju VYPOL jedným ťahom! Buďte ticho! Teraz vám poviem pravdu o Sorosovi…