in

„Ďalší premrhaný rok!“ Žilinka potupil ministerku Kolíkovú! Urobil krok, ktorý vláda nečakala…

"Ďalší premrhaný rok!" Žilinka potupil ministerku Kolíkovú! Urobil krok, ktorý vláda nečakala...
Zdroj: Maroš Žilinka/Facebook, SITA

„Ďalší premrhaný rok!“ Žilinka potupil ministerku Kolíkovú! Urobil krok, ktorý vláda nečakala…

"Ďalší premrhaný rok!" Žilinka potupil ministerku Kolíkovú! Urobil krok, ktorý vláda nečakala...
Zdroj: Maroš Žilinka/Facebook, SITA

Generálny prokurátor Maroš Žilinka otvorene tvrdí, že ide o ďalší premrhaný rok. Genrálny prokurátor vysvetľuje na socialnej sieti Facebook

 

ĎALŠÍ PREMRHANÝ ROK

Dnes je presne rok, čo som listom požiadal ministerku spravodlivosti Slovenskej republiky o vytvorenie expertnej pracovnej skupiny k príprave legislatívnej zmeny nefunkčného a prakticky neaplikovateľného zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorá by umožnila efektívne a účinné odčerpávanie nelegálne nadobudnutého majetku.

Žiaľ, ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky do dnešného dňa na môj list žiadnym spôsobom nereagovala. A hoci už v októbri 2021 médiami prebleskla správa o tom, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky finalizuje návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku, dodnes nebol predstavený odbornej ani laickej verejnosti. Hodno podotknúť, že predloženie návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o preukazovaní pôvodu majetku, vyplývalo z Plánu legislatívnych úloh vlády Slovenskej republiky na rok 2021.

Ponuka na poskytnutie odborných kapacít Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, ktoré by pri aktívnej participácii na príprave nového zákona o preukazovaní pôvodu majetku zúročili aj poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, ktorú som pani ministerke spravodlivosti tlmočil v mojom liste spred roka a ktorú žiaľ nevyužila, naďalej trvá.

Včasné prijatie skutočne efektívneho zákona o preukazovaní pôvodu majetku má význam nielen z pohľadu spravodlivosti a morálky, ale aj z pohľadu vytvárania zdrojov odoberaním výnosov a majetku nadobudnutého z nelegálnych zdrojov, ktoré by v konečnom dôsledku slúžili všetkým poctivým občanom Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

Moderátorka onemela: "Heger spáchal trestný čin VLASTIZRADY! Má IQ húpacieho koníka..."

Moderátorka onemela: „Heger spáchal trestný čin VLASTIZRADY! Má IQ húpacieho koníka…“

Šok pred parlamentom: Občiansky tribunál obkľúčil známeho poslanca! Diali sa veci, ktoré nečakal...

Šok pred parlamentom: Občiansky tribunál obkľúčil známeho poslanca! Diali sa veci, ktoré nečakal…