in

Čas pravdy a odplaty prichádza! Matovič nikam sa neschovaš! Rómovia berú spravodlivosť do vlastných rúk…

Čas pravdy a odplaty prichádza! Matovič nikam sa neschovaš! Rómovia berú spravodlivosť do vlastných rúk...
Čas pravdy a odplaty prichádza! Matovič nikam sa neschovaš! Rómovia berú spravodlivosť do vlastných rúk…
Čas pravdy a odplaty prichádza! Matovič nikam sa neschovaš! Rómovia berú spravodlivosť do vlastných rúk...

Sleduj skupinu Žiadame nanovo vyšetriť smrť Generála Lučanského 

Sleduj skupinu SMER-SD Robert Fico tu 

Smer vitaz volieb 

 
Únia Rómov podala trestné oznámenie pre 500-eurovú odmenu, ktorú voličom sľúbil Igor Matovič
Zároveň vyzvala predsedu hnutia Slovensko Igora Matoviča, aby dodržal sľub voči Rómom.

Občianske združenie Únia Rómov na Slovensku podalo trestné oznámenie na prešovskej krajskej prokuratúre v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách. Ako povedal vo štvrtok na tlačovej konferencii predseda únie František Tanko, Rómovia boli oklamaní.

„V tieto dni nás kontaktovalo množstvo obyvateľov rómskych osád s problémom, ktorý je dôsledkom sľubov Matoviča a rodiny poslancov Pollákovcov. Je to sľub, že ak im dajú vo voľbách hlas, dostanú 500 eur. Ľudia, ktorí im uverili, si požičali peniaze od úžerníkov a teraz sú vo veľkých osobných problémoch. Matovič a Pollákovci hrubo vedome oklamali a zneužili chudobných Rómov. Vedeli, že nedokážu presne porozumieť ich zavádzajúcim sľubom a že vo vidine rýchleho a jednoduchého získania financií dostanú ich hlasy,“ povedal Tanko.

Verí, že príslušné orgány celú záležitosť vyšetria a zodpovedné osoby zoberú na zodpovednosť. Zároveň vyzval kompetentných na stretnutie a okamžité jednanie o riešeniach nahromadených problémov.

Matovič a Pollákovci podľa Únie Rómov vedeli, že nedokážu presne porozumieť ich zavádzajúcim sľubom, a že vo vidine jednoduchého získania financií dostanú ich hlasy.

„Samozrejme, že každý je zodpovedný za svoje konanie ale zúfalý človek robí zúfalé činy,“ uviedlo združenie s tým, že keď je človek v situácii, keď nemá čo dať jesť svojim deťom a niekto mu prisľúbi peniaze, ktoré mu môžu pomôcť na niekoľko mesiacov, tak túto možnosť využije a zapredá svoj volebný hlas. „Toto sa stalo v mnohých prípadoch a pomaly sú z toho rodinné tragédie,“ upozornilo združenie s tým, že majú zdokumentované viaceré prípady.

Ako Únia Rómov pripomenula, Matovič a Pollákovci mali v kompetencii Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity od roku 2012, kedy bol Pollák st. splnomocnenec a aj poslancom parlamentu a následne štyri roky vo vláde.

„Pýtame sa, čo konkrétne urobili pre vyriešenie problémov v rómskych osadách za tých osem rokov čo mali zodpovednosť a starosť o túto oblasť? Odpoveď je nič,“ skonštatovalo združenie s tým, že Matovič a jeho hnutie pochopili, že rómske voličské hlas sú lacné a predvolebné sľuby im nemusia plniť.

„My Rómovia , máme už dosť tohto cirkusu, odkazujeme Matovičovi a Pollákovcom aby splnili svoje sľuby,“ vyhlásila Únia Rómov s tým, že v opačnom prípade by sa mali hanbiť a odstúpiť.

„Zároveň vyzývame kompetentných, vládu, splnomocnenca pre rómske menšiny na stretnutie a okamžité jednanie o možných riešeniach aktuálnych potrieb, aby sa nastavili zdroje z eurofondov na projekty, ktoré konkrétne pomôžu vyriešiť nahromadené problémy a nie len na matovičovské a pollákovské prázdne slová o riešení a pomoci bez skutočného efektu pre ľudí,“ zdôraznilo združenie, ktoré verí, že nová vláda pochopí, že aj Rómovia sú občania, ktorí chcú a vedia byť prínosom pre spoločnosť.

„Potrebujeme konkrétnu a reálnu pomoc aby sme sa vedeli plnohodnotne zapojiť do života. My sme pripravení okamžite spolupracovať na konkrétnych riešeniach s vládou a s Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Nezahoďte možnosť využiť potenciál Rómov na Slovensku. My sa práce nebojíme, chceme pracovať, zlepšiť náš život a život našich detí,“ uzavrela Únia Rómov na Slovensku.

Zdroj

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Written by Robert

VLASTIZRADCA: Premiér Fico vycvičil Šimečku až sa červenal: Prišiel čas, aby som niečo povedal! Trepete nezmysly

VLASTIZRADCA: Premiér Fico vycvičil Šimečku až sa červenal: Prišiel čas, aby som niečo povedal! Trepete nezmysly

Veľká hádka: Pellegrini vytrel podlahu s Remišovou! S kľudom Angličana vyriešil totálny cirkus v pléne parlamentu...

Veľká hádka: Pellegrini vytrel podlahu s Remišovou! S kľudom Angličana vyriešil totálny cirkus v pléne parlamentu…