in

Budúci PREZIDENT Žilinka? Neprajníkom zavrel ústa raz a navždy: Budem vždy chrániť Slovensko…

Budúci PREZIDENT Žilinka? Neprajníkom zavrel ústa raz a navždy: Budem vždy chrániť Slovensko...
TASR

Budúci PREZIDENT Maroš Žilinka? Neprajníkom zavrel ústa raz a navždy: Budem vždy chrániť Slovensko…

Budúci PREZIDENT Žilinka? Neprajníkom zavrel ústa raz a navždy: Budem vždy chrániť Slovensko...
TASR

Milovaný aj nenávidený. Aj toto sa dá v skratke povedať o Marošovi Žilinkovi, ktorého za Generálneho prokurátora pred 2 rokmi paradoxne volený aj liberálmi. Dnes je pevná ruka Maroša Žilinku až natoľko pevná, že neslúži liberálom ale riadi sa zákonom. K tomu ešte prišlo  použitie paragrafu 363 a očistenie Roberta Fica, ktoré vyvolalo masívne množstvo emócií. Žilinka však jasne poukázal, že všetko o com rozhodol je zákonné a nemá prečo sa niekomu ospravedlniť. Úplne rovnako to vidia aj Slováci, ktorý rozhodli, ktorému z trojice verejných činiteľov v zložení generálny prokurátor Maroš Žilinka, policajný prezident Štefan Hamran a špeciálny prokurátor Daniel Lipšic najviac dôverujú.

 

Z prieskumu pre televíziu Markíza vyplýva, že najvyššiu dôveryhodnosť má medzi občanmi generálny prokurátor Maroš Žilinka. Dôveruje mu totiž 45 percent opýtaných, zatiaľ čo 47 percent mu nedôveruje. Druhý v poradí skončil policajný prezident Štefan Hamran, ktorému dôveruje tretina opýtaných. Naopak, nedôveru mu prejavilo 57 percent respondentov. Najnižšiu dôveryhodnosť namerala agentúra špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Dôveruje mu 29 percent opýtaných, pričom až 67 percent mu nedôveruje.

Dnes je už jasné, že Maroš Žilinka je jeden z najpopulárnejších ľudí na Slovensku, ktorý chce bezvýhradne chrániť zákon na Slovensku. Po 2 rokoch si Maroš Žilinka spomenul na svoje začiatky, ktoré aj obrovským vplyvom médií neboli jednoduché. Na druhej strane je isté, že Maroš Žilinka je patriotom srdcom aj telom a za Slovensko bude bojovať aj naďalej.

Môj druhý rok vo funkcii generálneho prokurátora Slovenskej republiky bol o každodennom PRINCIPIÁLNOM A NEOBLOMNOM NAPĹŇANÍ SĽUBU, zložením ktorého som sa dňa 10.12.2020 ujal funkcie:

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom a presadzovať a upevňovať zákonnosť.“

Uplynulý rok ma len utvrdil v tom, že ZÁKONNOSŤ je jednou z najcennejších hodnôt, ktorú ako generálny prokurátor Slovenskej republiky budem vždy nekompromisne a bezvýhradne CHRÁNIŤ.

Žilinka vs Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová chce napadnút paragraf 363, ktorý je podľa médii zneuživaný veľmi často Žilinkom. Generálny prokurátor tieto veci jasne a jednoducho vyvrátil štatistikou.

Štatistické údaje Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky potvrdzujú, že oproti predchádzajúcim rokom V ROKU 2022 OPӒŤ DOŠLO K ZNÍŽENIU POČTU PRÍPADOV UPLATNENIA § 363 TRESTNÉHO PORIADKU, podľa ktorého „generálny prokurátor zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon“.

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky V ROKU 2022 zaevidovala celkom 608 NÁVRHOV na postup podľa § 363 Trestného poriadku, ktoré bol generálny prokurátor povinný vybaviť. V roku 2021 bolo 638 takých návrhov, v roku 2020 ich bolo 523, v roku 2019 to bolo 457, v roku 2018 ich bolo 499, v roku 2017 išlo o 466 a v roku 2016 celkom 608 návrhov.

ZNIŽUJÚCI SA TREND používania § 363 Trestného poriadku najpriliehavejšie preukazujú údaje o PODIELE ZRUŠENÝCH PRÁVOPLATNÝCH ROZHODNUTÍ GENERÁLNYM PROKURÁTOROM NA CELKOVOM POČTE PODANÝCH NÁVRHOV oprávnených osôb v jednotlivých rokoch:

V ROKU 2022 tento podiel predstavoval za Slovenskú republiku 13,65 %. V roku 2021 bol tento podiel 13,95 %, v roku 2020 to bolo 16,25 %, v roku 2019 dokonca 19,26 %, v roku 2018 predstavoval 18,44 %, v roku 2017 išlo o 18,45 % a v roku 2016 to bolo 15,13%.
V roku 2020 bol tento podiel pri rozhodnutiach okresných a krajských prokuratúr 16,41 % a pri rozhodnutiach Úradu špeciálnej prokuratúry 15 %, v roku 2021 predstavoval podiel pri rozhodnutiach okresných a krajských prokuratúr 15,15 % a pri rozhodnutiach Úradu špeciálnej prokuratúry 9,23 %, oproti tomu V ROKU 2022 podiel pri rozhodnutiach okresných a krajských prokuratúr bol 14,86 % a pri rozhodnutiach Úradu špeciálnej prokuratúry dokonca len 8,54 %.

Odhliadnuc od nápadu návrhov oprávnených osôb, za ostatných sedem rokov aj v ABSOLÚTNYCH ČÍSLACH došlo V ROKU 2022 K NAJNIŽŠIEMU POČTU PRÍPADOV, v ktorých bol uplatnený § 363 Trestného poriadku, keď sa tak stalo v 83 VECIACH. V roku 2021 to bolo 89 prípadov, 85 v roku 2020, 88 v roku 2019, 92 v roku 2018, 86 v roku 2017 a 92 v roku 2016.

Treba zdôrazniť, že tento účinný prostriedok nápravy, zaručujúci odstránenie porušenia zákonnosti ešte v prípravnom konaní, BOL APLIKOVANÝ, keď bolo v rozhodnutiach prokurátora alebo policajta, alebo v konaní, ktoré im predchádzalo, zistené porušenie zákona (prízvukujem, že bez ohľadu na meno a osobný status osoby obvineného) a nápravu nebolo možné zabezpečiť inými právnymi prostriedkami prokurátora. Teda VŽDY, keď som bol ako generálny prokurátor tento postup POVINNÝ použiť. A BUDE TOMU TAK V ZÁUJME GARANCIE ZÁKONNOSTI AJ V BUDÚCNOSTI.

Štatistické dáta hovoria jasnou rečou a VYVRACAJÚ stále sa opakujúce a vecne nepodložené vyhlásenia o akomsi nadužívaní § 363 Trestného poriadku, ktoré nemajú reálny základ a NIE SÚ PRAVDIVÉ.

Budúci PREZIDENT Žilinka? Neprajníkom zavrel ústa raz a navždy: Budem vždy chrániť Slovensko...
Zdroj: FACEBOOK

 

 

Za Žilinku sa postavil napríklad aj právnik Juraj Gedra, ktory jasne poukazuje, že Čaputová je rozhodnutím na smiech.

„Nezmyselné podania na ústavný súd ju ako právničku odborne zosmiešňujú, ale hlavne ju politicky diskvalifikujú“ vyjadril sa Gedra

Žilinka koná vždy podľa vedomia a svedomia. Dnes je jasné, že má veľa odporcov ale aj obrovskú vlnu podporovateľov.

Bol by Maroš Žilinka dobrým prezidentom SR?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
VLASTIZRADA? Čaputová prijala cenu a špinavé peniaze po nacistovi! Schwarzkopf prevádzkoval niekoľko táborov nútených prác.

VLASTIZRADA? Čaputová prijala cenu a špinavé peniaze po nacistovi! Schwarzkopf prevádzkoval niekoľko táborov nútených prác.

ČIERNY DEŇ pre Slovensko: Rozpadnutá vláda rozhodla o nás: Ukradli nám slobodu raz a navždy...

ČIERNY DEŇ pre Slovensko: Rozpadnutá vláda rozhodla o nás: Ukradli nám slobodu raz a navždy…