in

Buchol po stole! TRESTNÉ oznámenie na vojnových štváčov pôsobiacich v čele Slovenska…

Buchol po stole! TRESTNÉ oznámenie na vojnových štváčov pôsobiacich v čele Slovenska...
TASR
Charta OSN v článkoch 106 a 107 dáva právo víťazom druhej svetovej vojny ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číne, aby uplatňovali všetky opatrenia voči krajinám, ktoré proti nim bojovali, aby zabránili akciám zameraným na revíziu druhej svetovej vojny. To zahrňuje použitie vojenskej sily proti týmto krajinám,“ zdôraznil v tejto súvislosti exminister spravodlivosti SR a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

„Pán Žilinka pripájam Vám tri videá, z obsahu ktorých  zistite to, čo doteraz zrejme nechcete vedieť, lebo žiaľ Vám to nedovolí politická nominácia na funkciu generálneho prokurátora, že Putin nie je agresorom na Ukrajine, keď použil článok 51 charty OSN,“ uvádza Harabin v trestnom oznámení adresovanámu generálnemu prokurátorovi SR Marošovi Žilinkovi.

„Konkrétne osoby v riadení štátu, ktorí označujú Putina za agresora ste doposiaľ nezačali trestnoprávne stíhať,“ vysvetľuje svoj podnet.

 

„V danom prípade bez najmenších pochybností v budúcnosti prichádza do úvahy i vaša trestnoprávna zodpovednosť za prípadne vtiahnutie Slovenska do vojny na Ukrajine proti Rusku,“ upozornil Harabin.

Charta OSN umožňuje zasiahnuť proti agresorovi

Štefan Harabin už v lete roku 2022 poukázal na to, že článok 51 Charty OSN dal právo Luhanskej a Doneckej ľudovej republike požiadať o pomoc kohokoľvek – aj Ruskú federáciu.

„Článok 51 je súčasťou Charty OSN v kapitole až pod názvom „Kapitola VII, Akcie v prípade ohrozenia mieru, porušenia mieru a útočných činov“ .

Táto kapitola sa nie náhodou začína čl. 39, ktorý stanovuje, že jedine Bezpečnostná rada určí, či ide o ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo o útočný čin. Bezpečnostná rada OSN v danom prípade doteraz neoznačila špeciálnu vojenskú operáciu Ruskej federácie na Ukrajine za ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo za útočný čin. RF sama oficiálne informovala Bezpečnostnú radu OSN o začatí špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. V zmysle už spomínaného článku 103 Charty OSN majú jej ustanovenia záväznú a definitívnu prednosť pred akýmikoľvek inými ustanoveniami iných zmlúv, ktoré vznikli v čase po prijatí Charty OSN.

Ustanovenia Rímskeho štatútu medzinárodného trestného súdu bez predchádzajúceho rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN o tom, či ide o nejaký akt agresie, sú právne nepoužiteľné. Nezákonní predstavitelia vlády v Kyjeve verejne podporujú nacizmus a fašizmus, jeho historických predstaviteľov a symboly. Citovaný článok 51 Charty OSN dal právo Luhanskej a Doneckej republike požiadať o pomoc kohokoľvek – aj Ruskú federáciu, obzvlášť z dôvodu, že v oboch republikách žijú vo veľkom množstve občania RF, ktorí sú legitímnymi držiteľmi pasov RF. RF následne vo svojich príslušných orgánoch moci – vrátane Štátnej dumy, schválila použitie ruských vojsk mimo územia RF. Navyše špeciálna vojenská operácia RF bola definovaná ako oslobodenie od fašistickej propagandy, demilitarizovanie Ukrajiny, a tým zastavenie vojenskej hrozby uvedeným republikám a samotnej RF zo strany Ukrajiny. To je v plnom súlade s obsahom článku 51 Charty OSN.“

„Charta OSN v článkoch 106 a 107 dáva právo víťazom druhej svetovej vojny ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číne, aby uplatňovali všetky opatrenia voči krajinám, ktoré proti nim bojovali, aby zabránili akciám zameraným na revíziu druhej svetovej vojny. To zahrňuje použitie vojenskej sily proti týmto krajinám,“ zdôraznil najnovšie v tejto súvislosti Štefan Harabin.

V piatok 3. marca 2023 sa v hlavnom meste Slovenskej republiky konal masový Pochod za mier, ktorého účastníci prešli s mierovým posolstvom od ukrajinskej ambasády k veľvyslanectvu Ruskej federácie. Následne sa občania presunuli pred Prezidentský palác na Hodžovom námestí v Bratislave a svoj pochod ukončili pred budovou ambasády USA na Hviezdoslavovom námestí výzvami na mier a diplomatické riešenie ukončenia vojenského konfliktu.

Zdroj: INFOVOJNA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

What do you think?

235 Points
Upvote Downvote
Slovenský "HRDINA" vydržal bojovať na Ukrajine jeden deň! Potom urobil to, čo nikto nečakal...

Slovenský „HRDINA“ vydržal bojovať na Ukrajine jeden deň! Potom urobil to, čo nikto nečakal…

Zabudol rozprávať: Matovičovi vybuchol mozog! Starenka ho upratala ako potkana! Vaša vláda padla! Ako môžte rozdávať Migy na Ukrajinu...

Zabudol rozprávať: Matovičovi vybuchol mozog! Starenka ho upratala ako potkana! Vaša vláda padla! Ako môžte rozdávať Migy na Ukrajinu…